POD LUPOU: Zachar vs. Sajdl, souboj elitních centrů vyzněl pro porubského kanonýra

Adam Bagar, 20.09.2015
V prvním díle naší rubriky "POD LUPOU" jsme se zaměřili na výkony dvou elitních centrů, jímž se na začátku nové sezony mimořádně dařilo. Porubský David Zachar nasbíral nevídaných sedm bodů a hodonínský Jakub Sajdl jen o dva body méně. Jejich vzájemná bitva však vyzněla jasně pro domácího střelce, který potvrdil až dechberoucí formu z posledních zápasů. Od začátku sobotní partie zase hýřil aktivitou, na ledě strávil více než 21 minut, byl velmi úspěšný na vhazování a navrch přidal jednu pěknou trefu, kterou si vylepšil už tak vynikající čísla. "Věříme, že mu forma vydrží co nejdéle," přeje si hlavní kouč Tomáš Sršeň.

Pětadvacetiletý útočník Jakub Sajdl to měl v souboji s o rok mladším Davidem Zacharem velmi obtížné. Nepodal sice špatný výkon, Kubáně ohrozil čtyřmi střeleckými pokusy a nebyl ani u jednoho z pěti inkasovaných gólů Drtičů, ale ve formě hrající David Zachar ho zkrátka jasně zastínil! I přesto, že na rozdíl od předchozích dvou bojů, z nichž vytěžil úctyhodných sedm bodů, tentokrát získal do svých statistik "pouze" bod za jeden gól. "Nečekal jsem, že by mi dlouho vydržela bilance čtyř bodů na zápas," směje se oblíbenec porubských tribun.

Ten vyslal na hodonínskou svatyni celkem pět střeleckých pokusů, měl takřka sedmdesátiprocentní úspěšnost na buly a občas se zdálo, že ani nechce z ledové plochy. Strávil na ní víc než jednadvacet minut a z toho téměř třetinu v oslabení. Zkrátka jeho další výborné vystoupení. "Nevím, kde se to ve mně vzalo, v přípravě jsem taky nic neměnil. Fakt vůbec netuším," hledá jen těžko příčiny formy jako hrom. Po třech kolech má na kontě už osm bodů a je velmi pravděpodobné, že vévodí bodování celé východní skupiny druhé ligy.

Zacharovi se dařilo už v přípravě a s osmi body za šest branek a dvě asistence ovládl týmové bodování. A skvělá forma mu vydržela i do mistrovských zápasů. "Samozřejmě jsme čekali od první lajny, že bude hrát prim a táhnout celý mančaft. Nechci to moc zakřiknout, ale zatím je to fajn. Věřím, že mu forma vydrží co nejdéle," hlásí kouč Sršeň na adresu první formace v čele s útočníkem, který má osmasedmdesátku na zádech. I díky němu Poruba začala solidně a po třech kolech má na kontě šest bodů, což jí vyneslo na slušné třetí místo.

#78 DAVID ZACHAR
STATISTIKY#71 JAKUB SAJDL