Oživí naděje na záchranu Porubští v bitvě s Medvědy?

Oživí naděje na záchranu Porubští v bitvě s Medvědy?

Lukáš Bajgar, 11.01.2009
Hokejisté porubského VOKD v rámci 40. kola první ligy po delší odmlce opět naplno bodovali, a to přesně na den po jednom měsíci. Jenže zápas s Benátkami je již minulostí a hráče čeká další klíčový duel s celkem ze spodních vod prvoligové soutěže. V pondělí 12. ledna odcestují svěřenci trenéra Kamila Kašťáka do středních Čech, respektive do Berouna, aby změřili síly s místními borci. Utkání začíná v 18 hodin a krom možnosti zavítat do místa dění jej můžete sledovat také prostřednictvím tradičního online přenosu.

7:9 | 6:3

Nadpis tohoto oddílu pozvánky může být trochu matoucí a je dobré jej ihned osvětlit; jasně a výstižně poukazuje na mizérii obou pondělních soků. Z poslední deseti klání (tedy všech dosavadních zápasů nadstavbové části I. ligy) vybojovali ostravští hráči sedm bodů, kdežto Středočeši o pouhé dva více. Což je z maximální porce třiceti bodíků opravdu málo a postavení obou celků v tabulce tomu adekvátně odpovídá. Naopak skóre 6:3 hovoří pro tým VOKD v letos odehraných vzájemných soubojích, v 6. kole hubené vítězství 2:1 a o patnáct později taktéž hubené, ovšem divočejší 4:3. Poslední zápas vyzněl lépe pro Medvědy, před ostravským publikem dominovali a za konečný stav 4:1 si právem odvezli všechny body.

Kdo s koho?

HC Berounští Medvědi

Jak již bylo výše zmíněno, trápí Medvědy podobné problémy jako Porubské. Málo bodů. K tomu lze přidat mizerná střelecká bilance a průchozí obrana a nejen z toho suma sumárum vyplývá předposlední místo. Sedmdesát vstřelených branek řadí Beroun na samotné dno této statistiky. Nejproduktivnější hráč - Marek Tvrzník nastřádal prozatím 16 kanadských bodů, z nichž rovných 11 tvoří finální přihrávky. V bodech mu zdárně sekunduje Ladislav Vlček, má sice o jeden méně, ale devět tref do černého jej řadí mezi top shootery svého týmu. Největší osobností týmu je bezesporu kapitán Jaroslav Nedvěd, ostřílený matador převážně Sparty Praha, jenž i v necelých čtyřiceti letech dokazuje, že hokej není jen hra pro dravé a bezesporu rychlejší mládí. Druhá celebrita má jméno Martin Altrichter, brankářský světoběžník.

Jaroslav Nedvěd s bolestivou grimasou

HC VOKD Poruba

Pomýšlí-li Porubští na záchranu prvoligové příslušnosti, čeká je v těchto dnech zřejmě nejklíčovější období, další tři čtyři porážky a následné play-out by mohlo být pro ně jen formalitou v podobě odehrání zápasů bez reálné šance na cokoliv. Osmibodová propast by se mohla v případě úspěchu v Berounu opět o něco zkrátit... K tomu mohou nově dopomoci někteří hráči, proti Berounu se prvně představili Roman Hlouch, Jakub Kania, Martin Štefl či Tomáš Voráček, návrat z marodky hlásí Radek Hubáček, byť musel být po čtyřiceti minutách hry ze hry stažen a nahrazen Ivo Mockem. Naopak s kabinou se rozloučili Marek Ivan se Zdeňkem Pavelkem, oba by se měli vrátit do svých mateřských celků.

V zápase s Benátkami dvoubodový Roman Hlouch

Rozhodčí utkání

Pondělní utkání jako hlavní arbitr povede Petr Lacina z Poříčí nad Sázavou. Ten vedl Porubu již ve čtyřech zápasech, ale jen v jednom dokázali ostravští borci zvítězit, před dvěma lety v Ústí nad Labem. Na čárách mu budou asistovat pánové Václav Beneš a Milan Štofa z Příbrami.

Poslední utkání obou celků

40. kolo: HC Slovan Ústečtí Lvi – HC Berounští Medvědi 3 : 1 (2:0, 1:1, 0:0)
Branky a nahrávky:
6. Čaloun (Macháček, Šaffer), 15. Klobouček, 36. Hanzl (Havlíček) - 23. Vlček (Nedvěd, Vaněček).
více o zápase

40. kolo: HC VOKD Poruba – HC Benátky nad Jizerou 4 : 1 (2:0, 2:1, 0:0)
Branky a nahrávky:
1. Ovšák, 2. Domian (Hlouch, Hubáček), 26. Červenka (Najdek, Zdeněk), 27. Domian (Hlouch) - 23. Konečný (Víšek, Urban).
více o zápase

Letošní vzájemná utkání

6. kolo: HC Berounští Medvědi – HC VOKD Poruba 1 : 2 (1:1, 0:1, 0:0)
Branky a nahrávky:
3. Balázs (Mazanec) - 19. Palík (Holuša), 34. Mocek (Holuša).
více o zápase

21. kolo: HC VOKD Poruba – HC Berounští Medvědi 4 : 3 (3:0, 1:2, 0:1)
Branky a nahrávky:
2. Červenka (Pavelek), 7. Kotásek (Boháč, Holuša), 15. Klimek (Pavelek, Vnenk), 26. Kvapil (Gelačák) - 33. Frolík, 35. Kubica (Vlček, Vaněček), 48. Kubica (Kupec).
více o zápase

33. kolo: HC VOKD Poruba – HC Berounští Medvědi 1 : 4 (0:0, 1:3, 0:1)
Branky a nahrávky:
40. Červenka (Zdeněk) - 25. Šinágl (Novotný, Horčička), 28. Kubica (Nedvěd), 29. Šinágl (Nedvěd), 60. Horčička.
více o zápase

Sestavy obou soupeřů v posledním zápase

HC Berounští Medvědi: Altrichter (41. Štelmach) – Braniš, Martinec, Malý, Mazanec, Nedvěd, Vaněček, Vejvoda – Tvrzník, Horčička, Novotný – Mrňa, Sakrajda, Pavel – Besonov, Kupec, Vlček – Křesťan, Kica.

HC VOKD Poruba: Štefl - Ovšák, Vnenk, Voráček, Tesařík, Kania, Rangl, Vajda, Palík - Červenka, Najdek, Zdeněk - Domian, Hubáček, Hlouch - Gelačák, Potočný, Rehuš - Mocek.

Z historie berounského hokeje

Berounský tým vznikl v roce 1933, kdy měl v názvu jiné zvíře - Český lev Beroun. V předválečných letech mělo středočeské město Beroun i druhý celek a tím byl jim Sokol Beroun a kluby hrály Podbrdskou župu. Když se slučovaly tělovýchovy v roce 1953, sloučily se oba celky v jediný a to TJ Lokomotivu Beroun. Lokomotiva postoupila do 2. NHL, ale první velký úspěch přichází v sezóně 1992/1993, kdy se podařilo berounským hokejistům v baráži o postup do I. NHL na třetí pokus ligu vyválčit.

Název Lokomotiva vydržel dnešním medvědům celých čtyřicet let, v roce 1993 přišla změna na H+S Beroun hokejový klub. Nakonec se však celek inspiroval znakem města, kde městskou bránu střeží medvěd a přejmenoval se na HC Berounští medvědi. O svou prvoligovou příslušnost se Medvědi strachovali jen jednou. V sezóně 2002/2003 si museli zajistit účast v I. lize až v baráži. V následující sezóně se Medvědi dočkali největšího úspěchu - vyhráli totiž základní část ligy a v následném play-off podlehli až ve finále Dukle Jihlava 2:3 na zápasy. V sezoně 2005/2006 obsadili Medvědi až desátou příčku, bod za Sarezou, další rok zaznamenali další pád - na konečné 12. místo. A i to nebylo konečné, rok nato následovaly boje v takzvaném play-out, které sehrály celky na 13. – 16. místě ligy, a i přesto, že Medvědi skupinu ovládli, pád až na druhé nesestupové místo nelze považovat za úspěch.

×
Dnes v 16:00 | Dor.
HC Kometa Brno
HC RT TORAX Poruba