Oplatí Vrchlabí Sareze nedávnou porážku?

Adam Bagar, 20.11.2007
Ve středu 21. listopadu přivítá domácí Sareza Ostrava v rámci 23. kola 1. hokejové ligy na svém ledě hráče D&D Elektromont Vrchlabí. Vrchlabští v posledním kole zavítali na led posledního týmu skupiny východ, do Šumperku. Tam však překvapivě nezískali ani bod, když prohráli 4:3. Sareza Ostrava přivítala na domácím ledě pro změnu nejhorší tým západní skupiny Beroun, ale na konečné vítězství 3:2 po prodloužení se dosti natrápila. Oba týmy tak ve středečním vzájemném měření sil mají co napravovat. Utkání začíná na porubském zimním stadionu v 17:00 hod. a vy jej můžete sledovat prostřednictvím tradičního online přenosu.

Vrchlabí momentálně okupuje čtvrtou příčku tabulky skupiny západ, když prozatím nasbíralo na nováčka velmi slušných 34 bodů. Jejich bilance zápasů na domácím a venkovním ledě je velmi zajímavá. Patří totiž k týmům, kterým se daří více na ledě soupeřů, kde již získalo 19 bodů. Řadí se tak na třetí místo tabulky venkovních zápasů. Také proto nebude středeční zápas pro Sarezu vůbec jednoduchý. Sareza se s Vrchlabím potkala pouze jedenkrát, a to v této sezóně, když vyhrála v podkrkonoší jednoznačně 4:0. Tato prohra je pro vrchlabské rovněž nejvyšší porážkou v této sezóně.

V posledním kole hrálo Vrchlabí v Šumperku, kde jej domácí šokovali vítězstvím 4:3. To hráči Sarezy v posledním kole přivítali na domácím ledě Berounské Medvědy. Ti drželi po dvou třetinách velmi nadějný stav 0:2, avšak ostravští v poslední části zlepšili svůj výkon a zápas nakonec i otočili gólem v prodloužení. Ale i přesto je to pro Sarezu ztráta jednoho bodu. Navíc budou chtít domácí hráči určitě svým fanouškům odčinit velmi nervózní výkon z úvodních dvou třetin.

Nejproduktivnějším hráčem Vrchlabí je Kamil Tvrdek, který nasbíral již nasbíral 21 bodů za 11 branek a 10 asistencí. Kamil Tvrdek je také nejlepším střelcem vrchlabského týmu. Nejvíce přihrávek si připsal na své konto Ladislav Gengel, který již svým spoluhráčům poslal 11 přesných gólových asistencí. Zlým mužem týmu z Podkrkonoší je Petr Přeučil, který nasbíral již 106 trestných minut. Brankářskou oporou týmu je Pavel Falta, který je sedmým nejlepším gólmanem první ligy s průměrem 2,34 branek za zápas a s úspěšností zákroků 92,7%.

Utkání bude řídit pan Mgr. Petr Blecha z Třebíče.

Poslední kolo obou týmů

21. kolo: HC Sareza Ostrava - HC Berounští medvědi 3:2 v prodl. (0:0, 0:2, 2:0 - 1:0)
Branky a nahrávky: 42. Pavelek (Rimmel, Sikora), 49. Červenka (Pavelek, Palík), 65. Červenka (Pavelek, Holík) - 21. Slížek (Jankových), 31. Besser (Jelínek, Straka).

D&D Elektromont Vrchlabí

21. kolo: HC Šumperk – D&D Elektromont Vrchlabí 4:3 (1:0,1:0,0:0)
Branky a nahrávky: 15. Kovář (Ivan), 32. Ivan (Antonovič), 41. Ivan (Ambruz, Kovář), 58. Meluzín (Bařica, Antonovič) - 26. Tvrdek (Pajič, Gengel), 32. Rýgl (Tvrdek, Gengel), 60. Gengel (Pajič).

Sestavy obou soupeřů v posledních zápasech

HC Sareza Ostrava: Čech - Holík, Vnenk, Rimmel, Palík, Tesařík, Vajda, Buček - Šebesta, Boháč, Červenka - Pavelek, Najdek, Zdeněk - Gelačák, Novák, Svačina - Grygar, Sikora, Glas.

D&D Elektromont Vrchlabí: Falta - Rýgl, Vála, Vyskočil, Hrach, Bendík, Chaloupka, Matějček - Tvrdek, Pajič, Gengel - Přeučil, Kříž, Brynecký - Nevyhoštěný, Hruška, Jech - Bárta, Plodek

NEJVYŠŠÍ VÍTĚZSTVÍ/PROHRA V LIZE
9:0 (Šumperk) / 2:5 (Havířov, Mladá Boleslav) 6:2 (Most) / 0:4 (Sareza Ostrava)
HRÁČI HRÁČI
NEJPRODUKTIVNĚJŠÍ
Pavel Šebesta 18 (6+12) Kamil Tvrdek 21 (11+10)