Opavě se venku nedaří, rozšíří Poruba své bodové konto?

Adam Bagar, 20.11.2012
Po sedmi dnech se porubští hokejisté opět představí před vlastními fanoušky. Rozšířit své bodové konto se pokusí v utkání s Opavou, která je aktuálně již čtvrtým nejlepším celkem soutěže. První vzájemný duel muselo rozhodnout až prodloužení a vyrovnaná bitva, která bude prakticky generálkou na vánoční dvojzápas, se očekává i na porubském ledě. Výběr Karla Suchánka letos nedokázal ještě ani jednou přivézt z venkovního ledu tři body a RT TORAX tak bude mírným favoritem. Utkání je na programu ve středu 21. listopadu od tradičních 18 hodin a v případě vaší neúčasti jej můžete sledovat i prostřednictvím textového online přenosu.

Základní informace

Hokejistům Opavy patří aktuálně čtvrtá příčka tabulky a na vedoucí Havířov ztrácí téměř v polovině soutěže pouhých devět bodů. Především na domácí půdě získávají svěřenci trenéra Karla Suchánka body s maximální pravidelností. Doposud v každém utkání dokázali před svými diváky bodovat. Přesto si na konto připsali dvě porážky. Ta první přišla hned ve druhém kole, kdy Slezan podlehl po samostatných nájezdech Frýdku-Místku, po prodloužení pak podlehl i Prostějovu.

Naopak na cizích kluzištích ještě nezískali Opavští jediné tříbodové vítězství. V tabulce venkovních utkání jim tak patří až osmá příčka za pouhých pět získaných bodů. Velice cenný bod uloupili na ledě Havířova a s dvěma body odjížděli z obou valašských stadionů. V posledním utkání přivítala Opava ve svém stánku silný Přerov. Zápas dvou kvalitních gólmanů zvládla na jedničku a zvítězila 3:0.

V brance pravidelně nastupuje Dušan Šafránek, jehož průměr inkasovaných branek na zápas je na čísle 3,09. Jednou se mezi tři tyče postavil i Vítězslav Kober. Nejproduktivnějším obráncem týmu je Jaromír Bednárek (3+8). Opavští zadáci se svými bodovými zisky téměř vyrovnají útočníkům. Josef Tichý (4+6) a David Galvas (4+6) nasbírali shodně deset bodů, čtyřikrát se trefil do černého i Michal Kukol (4+4).

V útočné fázi si vede nejlépe Petr Chalupa (7+8), který odehrál všech sedmnáct utkání. Dobře si vedou i Tomáš Měch (5+8) a Bohumil Herman (4+9). Vedoucí trio následuje nejlepší střelec opavského celku Petr Wolf (8+4). Zkušený Zdeněk Pavelek (2+9) se již rovněž přehoupl přes hranici deseti bodů.

Vzájemná utkání patřila v uplynulé sezóně Opavě. Na domácí půdě zdolala RT TORAX v brankově chudých zápasech 3:0 a 2:1. V Porubě pak rovněž naplno bodovala a zvítězila nejprve těsně 3:2 a následně 9:3, čímž uštědřila svému soupeři nejvyšší porážku sezóny. Letošní duel v Opavě šel až do prodloužení, v němž se z výhry 3:2 radoval opět Slezan. V přípravě si oba celky připsaly při vzájemných zápasech po jednom vítězství.

Porubští hokejisté okupují sedmou příčku tabulky a na svého středečního soupeře ztrácí pouhé čtyři body. Naposledy se výběr Tomáše Sršně představil v Karviné, kde dokázal zvítězit 4:3 po samostatných nájezdech. V posledním utkání chyběl zraněný obránce Rudolf Wolf i brankář Radek Tihlář, v brance se tak představil již čtyřikrát v řadě Michal Gleich.

Na čele produktivity je již s osmnácti body útočník Martin Buček (10+8), ten je následován mladým štírkem Rostislavem Vaňkem (6+8). Za nimi je duo jedenáctibodových – Marek Pavlačka (8+3) a Petr Seidler (3+8). Z obránců jsou na tom nejlépe mladíci Lukáš Hruzík (3+4) a Lukáš Prokop (2+5). V brance se dvanáctkrát představil Radek Tihlář (3,30) a sedmkrát Michal Gleich (3,72).

Jak si oba celky vedly v posledním kole?

17. kolo: HC Slezan Opava – HC ZUBR Přerov 3 : 0 (1:0, 0:0, 2:0)
Branky a nahrávky:
6. Kocián (Mlýnek, Galvas), 46. Wolf (Chalupa, Vítek), 58. Mlýnek (Pavelek, Galvas).

17. kolo: HC Baník Karviná – HC RT TORAX Poruba 2011 3 : 4 sn. (1:1, 1:1, 1:1 – 0:0)
Branky a nahrávky:
8. Pavliš (Contratto, Kowalczyk), 32. Mikšan (Číhal), 48. Pavliš (Contratto, Moravec) – 15. Krayzel (Prokop L., Hašek), 35. Hruzík (Seidler, Buček), 58. Prokop P. (Buček), rozhodující sam. náj. Pavlačka.

Sestavy obou celků v posledních zápasech

HC Slezan Opava: Šafránek – Vrabel, Galvas, Tichý, Tůma, Kukol, Mosler, Bednárek – Mlýnek, Herman, Vítek, Polok, Vlašánek, Pavelek, Kocián, Koschatzký, Wolf, Černý, Baďura, Chalupa.

HC RT TORAX Poruba 2011: Gleich – Šindelář, Prokop P., Hruzík, Vychodil, Zientek, Prokop L., Slavík – Hašek, Krayzel, Vaněk – Buček, Pavlačka, Seidler – Holuša, Vrána, Galajda.

Vzájemné utkání v sezóně 2012/2013

7. kolo: HC Slezan Opava – HC RT TORAX Poruba 2011 3 : 2 pr. (0:1, 1:0, 1:1 – 1:0)
Branky a nahrávky:
30. Galvas (Bednárek, Pavelek), 49. Tichý (Měch), 63. Wolf P. (Chalupa) – 2. Pavlačka (Prokop), 50. Holuša (Vaněk, Krayzel).

Více info: Vyrovnané utkání v Opavě rozhodlo až prodloužení, Poruba si odváží cenný bod

Představme si rozhodčí

Důležitou součástí každého utkání jsou také rozhodčí. V duelu mezi Porubou a Opavou by se měl dle delegací ČSLH v roli hlavního rozhodčího představit Vojtěch Fiala z Horního Těrlicka. Na čarách mu bude vypomáhat třinecká dvojice Vladan Bojda a Tomáš Mikler.

Jak to vidí sázkové kanceláře?

Vítězství Poruby: 2,15
Remíza: 4,20