Nic ještě nevzdáváme, hlásí odhodlaně jediný porubský střelec baráže Tomáš Král

Redakce, 24.03.2014
Porubští junioři v baráži zatím marně hledají střeleckou fazónu, která je zdobila takřka po celou sezonu. Zatím jediným střelcem v bojích o extraligu je Tomáš Král, jenž skóroval už na vsetínském Lapači a v neděli dvěma góly zajistil domácím bojovníkům alespoň bod proti kladenskému PZ, které duel rozhodlo hned na startu prodloužení. RT TORAX tak má po dvou zápasech na kontě pouhý bod a jeho naděje na postup mezi juniorskou elitu se pomalu rozplývají jako pára nad hrncem. Dokud ale existuje i teoretická šance, o zázrak se popere. "Do Jihlavy pojedeme bojovat, pokusíme se to ještě uhrát," potvrzuje Král.

Vstup do utkání přitom nenaznačoval, že by měli mít junioři se Středočechy nějaké problémy. Úvodní desetiminutovka byla jasně v režii domácího týmu, který spaloval šanci za šancí. "Podle mě právě první třetina rozhodla o osudu utkání, měli jsme tam navrch a mohli jsme dát nějaké góly, ale bohužel jsme neproměnili šance," uvědomuje si Tomáš Král. Poté, co kladenští junioři úvodní nápor ustáli, se hra značně vyrovnala a diváci dlouho čekali na úvodní trefu.

Té jako první dosáhlo houževnaté PZ. "Dostali jsme dva vcelku zbytečné góly a těžce jsme to pak dotahovali," krčí rameny dvacetiletý útočník, jenž stál u obou porubských gólových momentů, které přesunuly psychickou výhodu na stranu výběru trenéra Petra Trojana. "Škoda, že jsme ještě nepřidali třetí gól. Už několikrát v sezoně se nám podařilo výsledek otočit," prozrazuje Král, jenž v závěru na střídačce cítil velké odhodlání obrátit výsledek.

"Hecovali jsme se a věřili jsme, že to urveme. I v prodloužení jsme věřili, jenže hodně rychle skončilo," pokračuje poněkud zklamaně. Uběhlo pouhých dvanáct sekund z nastaveného času, když Středočeši rozhodli a na ledové ploše rozpoutali vítězné oslavy. Nebýt tref Tomáše Krále, jenž zatím z porubských hokejistů skóroval v baráži jako jediný, mohly proběhnout podstatně dříve. "Všichni si vytváříme šance, ale jen mi to tam padlo, je to zásluha celé lajny," hlásí.

Spolupráci s Denisem Brnčalem a Tomášem Gřešem si každopádně pochvaluje, v duelu s Kladnem byla tato formace jednoznačně nejaktivnější. "S Denisem hraji skoro celou sezonu a Tomáš nám tam sedl, dobře třeba bojuje po rozích," pokyvuje uznale hlavou. Dva zápasy a na kontě pouhý bod, to není příliš pozitivní bilance, přesto junioři neztrácí víru v postup. "Do Jihlavy pojedeme bojovat a pokusíme se to uhrát. Ještě nic nevzdáváme," zakončuje odhodlaně.

PROGRAM DALŠÍCH UTKÁNÍ PORUBSKÝCH JUNIORŮ V BARÁŽI:

Středa 26. března – 3. kolo:

18:00 HC Dukla Jihlava – HC RT TORAX Poruba

Sobota 29. března – 4. kolo:

13:30 HC RT TORAX Poruba – VHK Vsetín

Pondělí 31. března – 5. kolo:

17:00 PZ Kladno – HC RT TORAX Poruba

Čtvrtek 3. dubna – 6. kolo:

18:00 HC RT TORAX Poruba – HC Dukla Jihlava