Nesmíme být tolik vylučovaní, ví Vladimír Svačina

Vladimír Vronka, 20.03.2007
Sareza Ostrava sehrála v Hradci Králové dvě vyrovnané bitvy. Druhý zápas rozhodovaly přesilové hry, těch měli více domácí hráči. Ostravský trenér Petr Fabián viděl hlavní příčinu prohry v nedisciplinovanosti. Naopak trenér Hradce Králové Vladimír Jeřábek byl po utkání spokojen. Ostravský Vladimír Svačina, patřil k nejlepším hráčům Sarezy, jeho branka znamenala průběžný stav 2:2. Domácí kapitán Jaroslav Roubík nasbíral celkem tři kanadské body.

Sareza Ostrava sehrála na ledě Hradce Králové další vyrovnanou bitvu, kterou rozhodly přesilové hry. S počtem vyloučených nemohl být trenér Sarezy Petr Fabián spokojen. „Druhý zápas byl úplně jiný než ten první. Dnes jsme se nedokázali dostat do zápasu, i když pár světlých okamžiků jsme měli. Nejsem spokojený s utkáním, protože jsme nebyli schopni udržet disciplínu, o které play - off je. Který tým dokáže udržet disciplínu, ten většinou vítězí. Dnes můžeme děkovat Kubovi Štěpánkovi, který podal velice dobrý výkon, podržel nás. Musíme si z toho vzít ponaučení a máme dva zápasy doma, celou sezónu jsme s Hradcem hráli vyrovnané zápasy. Nic nevzdáváme.“

Ostravský útočník Vladimír Svačina se pomalu zabydluje v ostravském kádru. Jeho výkony mají vzestupnou tendenci. Ve druhém čtvrtfinále zaznamenal jednu branku. „Byl to podobný zápas jako včera, jen jsme měli dnes málo disciplíny. Hradec je tým, který obvykle neoplácí. Hráli více hokej než my,“ hledal příčiny prohry ve druhém čtvrtfinále. Vladimír srovnal stav utkání na 2:2 gólem, který na stadionu viděli jen dobře postavení diváci. „Já jsem to taky neviděl. Věděl jsem, že puk je pod betonem, tak jsem jej zkusil dostat do brány i s gólmanem, což se povedlo. Včera jsem měl hodně šancí, ale nedokázal jsem dát gól,“ vrátil se k první zápasu, kdy měl několik šancí, ale Hyláka nedokázal překonat ani ze samostatného nájezdu. Sareza chtěla utkání vyrovnat, ale po gólu na 4:2 byla, pro přesilovky soupeře, uzavřena ve vlastním obranném pásmu. „Závěr zápasu byly asi emoce.“ Série se přesouvá na sever Moravy, kde budou chtít ostravští uspět, ale co změnit, aby se Sareza do Hradce podívala znovu. „Nesmíme být tolik vylučovaní. Nehrajeme špatně, ale máme hodně vyloučených, což rozhoduje zápasy. Když to zlepšíme, tak můžeme vyhrát,“ hledal Vladimír Svačina recept na domácí vítězství

Hradecký trenér Vladimír Jeřábek měl po utkání důvod k radosti, jeho tým doma ani jednou nezaváhal. „Dneska jsme začali lépe než včera, vedli jsme 2:0, jenže jsme opět inkasovali zbytečnou branku, která vrátila Sarezu do hry. Důležitý moment zápasu byl náš gól na 3:2 v přesilovce, pak jsme si věřili, že bychom měli výsledek ve třetí třetině ubránit a uhrát 3:2. Po chybě Ostravy ve vlastním pásmu jsme zvýšili na 4:2, od tohoto momentu jsme měli utkání pod kontrolou.“

K nejlepším hráčům domácích patřil tradičně kapitán Jaroslav Roubík „Jsme rádi za vítězství, šli jsme do toho hned od začátku jsme šli za vítězstvím. Snažili jsme se bruslit, střílet na bránu. Dostal jsme dvě parádní nahrávky, které skončily gólem,“ usmíval se nad výkonem ve třetí části. Sareza utkání notně zdramatizovala, když ze stavu 2:0 dokázala vyrovnat na 2:2. „Hráli jsme od stavu 2:0 takticky špatně, dostali jsme dvě branky po dorážkách puku v brankovišti, Musíme na tom zapracovat, musíme více odtahovat hráče soupeře od naší branky. Na chvíli nás to utlumilo, ale pak jsme bojovat, nakonec to dobře dopadlo.“ Sareza se v Hradci prosazovala především před brankovištěm. „Ostrava má vysoké hráče, kteří dobře cloní, a kteří mají sílu dorážet puky. Musíme prostor před brankářem lépe čistit. Série se za stavu 2:0 pro Hradec Králové přesune do Ostravy. „Sareza bude hrát doma jednoduše, bude se snažit dobře bruslit. Půjdou do nás tvrdě, my se nesmíme nechat. Musíme se soustředit na hokej, neoplácet.“