Neproměnili jsme obrovské množství šancí, konstatoval po zápase s Jihlavou Jan Vavrečka

Vladimír Vronka, 04.10.2007
Sareza Ostrava sehrála proti Jihlavě smolný zápas. Střelci pálili jednu ránu za druhou, ale prosadit se dokázal pouze Daniel Boháč, a to hned dvakrát, čímž zařídil alespoň bod. Svůj první zápas za muže Sarezy sehrál obránce Jiří Suchý, který je čerstvou ostravskou posilou, postavil se do čtvrté pětky vedle Michala Palíka a nabíral zkušenosti s prvoligovým hokejem. Ztráta bodů mrzela nejen tyto dva borce, ale také trenéra Jana Vavrečku.

Zápasy, jakým byl například ten středeční s Jihlavou, se trenérům většinou špatně hodnotí. Domácí byli jasně lepším týmem, přesto získali pouze bod. Ostravský lodivod Jan Vavrečka však byl s výkonem svých svěřenců spokojen. „V závěru jsme chtěli urvat alespoň bod. Museli jsme stav zvrátit, takže někteří hráči byli často na ledě. Takové zápasy k hokeji patří. neproměnili obrovské množství šancí, Jihlava ze čtyř šancí dala dva góly a tím rozhodla zápas. My jsme neproměnili obrovské množství šancí. Hráčům nemám co vytknout. Všichni odevzdali maximum, jen nám to tam nepadalo,“ viděl jediný zápor utkání v neproměňování šancí. Sareza sehrála své utkání na neutrální půdě v Kravařích. „Může to mít vliv, ale takový zápas jako ve středu se může opakovat i doma v Porubě.“

Trenér hostů Karel Dvořák mohl být s bodovým ziskem spokojený. „Měli jsme dnes na vítězství, kdyby mi to někdo před zápase řekl tak bych mu nevěřil. Hráli jsme dobře zezadu, dobře jsme bránili, dali jsme dvě branky. Ve třetí třetině jsme domácí nechali, díky naši nedisciplinovanosti, vyrovnat. Musím týmu poděkovat za bojovnost. Jsme rádi za dva body. Mužstvo chtělo napravit nezdar proti Havířovu.“ Jihlava vyměnila před zápasem trenéra. Karel Dvořák měl být u mužstva jen jeden zápas, nemůže na tom středeční bodový zisk nic změnit? „Myslím si, že vedení již našlo trenéra. Byli jsme domluveni na tom, že zůstanu u juniorů a že je to dnes jenom záskok,“ naznačil hostující kouč, že by rád pokračoval s trénováním juniorů.

Jediným, kdo dokázal překonat hostujícího gólmana, byl Daniel Boháč, jeho dvě trefy nakonec zajistili Sareze alespoň bod. „Zápas byl z naší strany velmi dobrý. Měli jsme spoustu šancí, které jsme nedali. Jihlava vytěžila z minima maximum. Vedli 0:2, pořád jsme do nich bušili, pořád jsme je mleli, ale pořád jsme nemohli dát gól. Nakonec jsme dokázali vyrovnat a získali jsme jeden bod. Penalty jsou o štěstí,“ říká o penaltové loterii, za kterou se dává druhý bod. Jeho dvě branky znamenaly bod, takže ze svého pohledu může být ostravský útočník celkem spokojený. „Raději bych byl, kdybychom zvítězili. Vzhledem k průběhu jsme celkem rádi za bod.“ Sareza musela kvůli koncertu Lucie Bílé do azylu. „Vliv to určitě mělo, led byl špatný. Puk odskakoval, neklouzalo to, byl to zvláštní led. Hrálo se na něm špatně,“ postěžoval si nad kvalitou ledu.

První zápas za muže Sarezy sehrál obránce Jiří Suchý. „Byl to dobrý zápas. Byla to dobrá zkušenost hrát s Pavlem Šebestou a dalšími zkušenými hráči v týmu. Je škoda, že jsme prohráli, měli jsme spoustu šancí, které jsme měli využít. Je to škoda, ale bod jsme vydřeli,“ naznačil, že bitva s Jihlavou stála hodně sil. Sám naskočil na led za muže poprvé v ligovém utkání, prvním zápasem za muže byl zápas v letošním hokejovém poháru za Vsetín. „Začínal jsem ve čtvrté řadě. Musím se nejprve rozehrát, získat si místo v týmu. Byl to první zápas, snad se to bude zlepšovat,“ doufá ostravský obránce v postupné zlepšování svých výkonů na ledě. Před zápasem s Jihlavou nastoupil Jiří Suchý ke dvěma zápasům juniorské extraligy. „První liga je odlišná od extraligy juniorů. Nemáme špatný juniorský tým, v Hradci jsme neodehráli dobrý zápas, byli jsme unaveni po dlouhé cestě autobusem, ale na to se nemůžeme vymlouvat. V Pardubicích jsme zápas zvládli dobře a dotáhli jsme jej do vítězného konce,“ zabrousil ostravský bek také do hodnocení zápasů ostravské juniorky.