Nepříjemná Jihlava bude posledním soupeřem juniorů před reprezentační přestávkou

Adam Bagar, 03.02.2010
Na Vysočině se v rámci 46. kola Noen extraligy juniorů střetne předposlední s posledním. Jenže právě hra Jihlavy příliš porubským mladíkům nesedí. Následující výčet o tom jasně svědčí - čtyři vzájemné duely, dvanáct bodů pro Jihlavské, impoznantní skóre 27:6 a tři vyuatovaní Ostravané, kteří skončili s ostřesem mozku v nemocnici. Poslední vzájemný duel na půdě soupeře navíc domácí jasně ovládli poměrem 11:0. Horáci jsou na svém ledě silní, o čemž se nedávno přesvědčilo třeba i vedoucí Ústí nad Labem. Poruba naopak v posledním utkání dokázala porazit Havířov, a tak může překvapit i na půdě Jihlavy. Utkání, které je na programu ve čtvrtek 4. února od 17:30 hod. bude řídit netradičně dvojice hlavních rozhodčích. Jeho vývoj můžete samozřejmě sledovat prostřednictvím tradičního online přenosu.

Poslední tři utkání týmu HC Dukla Jihlava

HC Slezan Opava - HC Dukla Jihlava 5 : 3 (2:0, 2:0, 1:3)
Branky a nahrávky:
9. Verlič (Novák), 13. Kysela (Herman), 23. Verlič (Trčka), 26. Herman (Mlýnek, Vitásek), 52. Vítek (Vitásek) - 43. Pometlo (Adam), 44. Ludvík (Prokš), 60. Adam (Randa).

HC Dukla Jihlava - HC Slovan Ústečtí Lvi 3 : 2 (1:1, 1:0, 1:1)
3. Brychta (Pěška, Štěpán), 39. Brychta (Štěpán), 58. Prokš (Štěpán, Rosendorf) - 19. Janíček (Havlíček, Hošek), 48. Vernek (Chládek).

HC Dukla Jihlava – HC Bílí Tygři Liberec 3 : 4 (2:1, 1:3, 0:0)
8. Mikeš (Randa), 12. Kuřítko (Polcar, Malec), 27. Němec (Rosendorf, Dvořák) - 10. Filippi (Oppelt, Kulda), 33. Kedršt (Morong), 35. Skalický (Sobotka, Pulec), 38. Filippi (Miškovský).

Poslední tři utkání týmu HC VOKD Poruba

HC VOKD Poruba – HC Havířov Panthers 4 : 3 (2:1, 1:1, 1:1)
10. Němec (Vaněk), 14. Motyka (Voznica, Burzala), 24. Procházka (Vidlák, Lužný), 41. Voznica (Vidlák, Burzala) - 7. Videlka (Pechanec), 25. Chaloupka (Haas), 48. Bartoš (Miczek).

HC VOKD Poruba – HC České Budějovice 2 : 6 (1:4, 1:1, 0:1)
17. Vidlák (Procházka), 33. Tomis (Barčák Jan, Zuber) - 2. Marek (Seidl), 2. Sumerauer (Šaršok), 6. Boška (Předota, Šaršok), 16. Švihálek (Sedlák, Ježek), 39. Švihálek (Sedlák, Vráblík), 53. Marek (Vaniš).

KLH Chomutov - HC VOKD Poruba 10 : 4 (4:1, 4:2, 2:1)
2. Hrabák (Kunc, Matějka), 6. Csányi (Hofmeister, Milotínský), 10. Hrabák, 18. Csányi (Milotínský), 26. Hrabák (Matějka), 29. Zeman (Matějka), 38. Zeman (Hammerbauer), 39. Csányi (Milotínský, Hofmeister), 42. Hrabák (Žižka), 60. Milotínský (Hofmeister, Csányi) - 12. Voznica z TS, 28. Vidlák (Burzala), 39. Mládenka (Voznica, Vidlák), 41. Burzala (Mládenka).

Vzájemná střetnutí z této sezóny

HC Dukla Jihlava – HC VOKD Poruba 6 : 2 (2:1, 2:1, 2:0)

HC VOKD Poruba – HC Dukla Jihlava 3 : 6 (1:5, 1:1, 1:0)

HC Dukla Jihlava - HC VOKD Poruba 11 : 0 (5:0, 3:0, 3:0)

HC VOKD Poruba – HC Dukla Jihlava 1 : 4 (0:1, 0:1, 1:2)

Sestavy obou soupeřů v posledním utkání

HC Dukla Jihlava: Jíra - Adam, Šidlík, Cirhan, Šustr, Jaroš, Kolda, Rosendorf - Brychta, Prokš, Dvořák, Malec, Keret, Randa, Štěpán, Zídek, Ludvík, Kuřítko, Pometlo, Pěška.

HC VOKD Poruba: Gleich - Peslar, Tomis, Lužný, Poláček, Mládenka, Burzala - Motyka, Voznica, Vidlák - Procházka, Barčák Jan, Mach - Vaněk, Němec, Zuber.

Rozhodčí jsou rovněž součást hry...

Jak již bývá ke konci sezóny zvykem, řídí některá utkání juniorů a dorostenců dva hlavní rozhodčí, pro které to je ideální příprava na extraligová či prvoligová play off. Právě taková situace nastane v Jihlavě. Jako hlavní rozhodčí se představí pánové Pavel Ondřej ze Soběslavi a Jaromír Vampola ze Žďáru nad Sázavou. S prvním jmenovaným se již junioři VOKD Poruby setkali v utkání na půdě Českých Budějovic (vyloučení 12:12, 2 x 10 OT, 1 x 5 + OK). Jaromír Vampola dokonce rozhodoval poslední vzájemné utkání těchto týmů na ledě Jihlavy (vyloučení 3:8, 1 x 5 + OK). Na čarách se představí duo Milan Daniščin ze Soběslavi a Tomáš Matějček ze Sezimova Ústí.

Utkání s Jihlavou bývají letos poněkud vyhrocená...

Hokejisté VOKD Poruby sehráli v sezóně 2009/2010 s Duklou Jihlava čtyři utkání a ve třech případech musela na zimní stadion rychlá záchranná služba. Nepěkné zákroky odnesl nejprve na ledě Jihlavy Tomáš Mládenka, v domácím souboji byl rovněž sražen na mantinel Radim Blažej a v předposledním střetnutí na Vysočině měl stejnou nepěknou zkušenost Michal Poláček. Není tak divu, že v zápasech s Horáky udělují rozhodčí vysoký počet trestných minut. Hlavní rozhodčí Kubičík udělil v prvním zápase sezóny 101 trestných minut, v Porubě pak rozdal sudí Husička 69 trestných minut a v posledním duelu na Vysočině udělil pan Vampola 47 trestných minut. Poslední duel na ledě Poruby již proběhl v duchu fair play. Hlavní rozhodčí Kočí v něm rozdal 44 trestných minut. Věřme, že tentokrát proběhne utkání bez výraznějších problémů a především bez výjezdu rychlé záchranné služby...

Tabulky + statistiky po 45. kole (39 zápasů)