Nepodali jsme optimální výkon, přiznal po vysokém vítězství tříbodový útočník Petr Seidler

Adam Bagar, 18.10.2012
Porubští hokejisté zvládli roli favorita a Valašské Meziříčí zdolali hladce 6:1. Výsledek sice hovoří jasně ve prospěch Poruby, ale ta v prvních dvou částech optimální výkon rozhodně nepředvedla, což potvrzuje v pozápasovém hodnocení také útočník s devatenáctkou na zádech Petr Seidler. Ten byl hned u tří branek svého týmu, jeden gól sám dal a na další dva nahrál. "To se mi povedlo naposledy asi v juniorce," přiznal úspěšný střelec pěkného šestého gólu. Vítězství RT TORAX posunulo na sedmé místo značně vyrovnané tabulky. Na třetí Přerov, který bude mimochodem dalším soupeřem Poruby, ztrácí pouhé dva body.

V utkání s Valašským Meziříčím si RT TORAX vytvořil rozhodující náskok již v první třetině. „Dali jsme rychle tři góly, ale i soupeř si poté vytvořil hodně šancí. Podržel nás především ve druhé třetině gólman, což byl základ úspěchu,“ chválil svého strážce svatyně útočník Petr Seidler. „Jakmile jsme vstřelili čtvrtý gól, tak už byl zápas jasně v naší režii,“ pokračovala porubská devatenáctka ve svém hodnocení.

Poruba sice zvítězila vysoko 6:1, ale její výkon měl k ideálu hodně daleko, obzvláště v úvodních dvou třetinách. „Rozhodně jsme nepodali optimální výkon. Trenér musel po druhé třetině pořádně zvýšit hlas,“ prozradil forvard, jenž se postaral o poslední gól zápasu, který byl vskutku velice pohledný. „Vyjel jsem zpoza branky a z otočky jsem vystřelil, spíše jsem chtěl jen trefit branku, ani jsem nemířil,“ přiznal šťastný střelec.

Kromě gólu si ještě Petr Seidler připsal na konto dvě gólové nahrávky a celkem si na konto připsal tři kanadské body. „To se mi povedlo naposledy asi v juniorce v Opavě,“ smál se mladý forvard, kterého může, stejně jako jeho spoluhráče, těšit třetí bodový zisk v řadě. „Změnili jsme styl hry, v kabině je mnohem lepší nálada a není tam na nikoho takový tlak, takže po všech stránkách se to zlepšilo,“ řekl na adresu nové trenérské dvojice Tomáš Sršeň – Pavel Hinner.

Porubě již aktuálně patří sedmá příčka tabulky a na třetí stupínek jí schází pouhé dva body. První čtvrtinu uzavře zápasem na horké půdě Přerova. „Bude to určitě hodně těžký zápas, budeme rádi i za případný jeden bod,“ nastínil Seidler cíle pro sobotní mač. Deváté kolo také rozhodne o složení dvojic pro následné vložené dvojutkání.