Není to novoroční žertík? říkal si Pavlačka. Před premiérou skoro nespal

Není to novoroční žertík? říkal si Pavlačka. Před premiérou skoro nespal

Adam Bagar, 04.01.2019
Moc se těšil, ale zároveň byl tak nervózní, že ani nemohl spát. Porubská ikona Marek Pavlačka má za sebou premiéru na střídačce prvního týmu, který vedl společně s Petrem Bolkem. Noví asistenti přes sympatický výkon začali porážkou, RT TORAX podlehl vedoucí Jihlavě 1:2 a padl už pošesté za sebou.

Jak se to celé vůbec upeklo? „Hned prvního ledna jsem měl v půl jedenácté dopoledne telefon od manažera. Sdělil mi, že se udělaly nějaké změny, áčko povede Miloš Holaň a já budu jeho asistentem. Byl to pro mě hodně velký šok,“ prozrazuje Marek Pavlačka, který v první chvíli nevěděl, jestli nejde o nějaký novoroční žertík.

„Něco takového už tady totiž dřív bylo. Navíc mě telefon vzbudil, takže jsem byl ještě takový rozespalý a vůbec se z toho nemohl vzpamatovat. Na Nový rok určitě příjemná zpráva, ale já tomu pořád nemohl uvěřit, s něčím takovým jsem vůbec nepočítal,“ líčí bývalý porubský útočník, který po sezoně 2014/15 ukončil hráčskou kariéru.

V Porubě působí také jako asistent trenéra u juniorů, povolání k prvoligovému áčku je pro něj velká čest. „Přesně tak, moc si toho vážím, protože netrénuju tak dlouho. Samozřejmě nějaký sen dostat se později k prvnímu týmu jsem měl, ale tohle jsem nečekal. Na druhou stranu, čím dřív získám nějaké zkušenosti, tím lépe,“ pokyvuje Pavlačka.

Učit se bude u velezkušeného Miloše Holaně, jenž převzal taktovku po dvojici Flašar – Sršeň. „Miloš trénuje už více než patnáct let, trénoval několik extraligových týmů, ve Vítkovicích, na Spartě, v Boleslavi, Pardubicích i v zahraničí. Na spolupráci se moc těším a věřím, že se něco naučím. Je to pro mě výzva,“ přiznává třiačtyřicetiletý asistent.

Miloš Holaň se k týmu připojil až v pátek, duel s Jihlavou tak museli odtrénovat oba asistenti. „Budil jsem se a celou noc skoro nespal. Byl jsem z toho nervózní, ale postupem času, když se hrálo, tak jsem se z toho dostal. Vžil jsem se do hry a už to ze mě spadlo. Ale psychicky to bylo horší, než kdybych hrál,“ usmívá se Pavlačka.

Noví asistenti začali porážkou 1:2, ale Poruba se za svůj výkon proti lídrovi nemusela stydět. „Škoda, že první třetina byla taková ustrašená. Pak jsme se do toho dostali, ve druhém dějství byly fáze, kdy jsme soupeře přehrávali. V závěru taky byly šance, ale nic nám tam nespadlo. Chyběl mi tam ještě větší hlad po gólech,“ hodnotí.

RT TORAX přes slušnou hru zapsal šestou porážku v řadě. Jak z krize ven? „Na mužstvu je určitá deka, a to se pak i štěstí od vás odklání, což bylo vidět na první třetině, kdy jsme dostali takové nešťastné góly. Ale věřím, že to brzy zlomíme poctivou prací. Kluci potřebují jiskru, oživit to,“ hlásí na závěr oblíbenec porubských fanoušků.