Nemáme se za co stydět, hlásí Malý. V Polárce čeká další vyhecovanou bitvu

Nemáme se za co stydět, hlásí Malý. V Polárce čeká další vyhecovanou bitvu

Adam Bagar, 10.03.2016
Zatímco ve Frýdku-Místku držela Poruba krok jenom v úvodní periodě, doma měla naději na dobrý výsledek až do začátku třetího dějství, kdy favorit dvěma slepenými brankami definitivně rozhodl a po vyhroceném závěru slavil na první pohled jednoznačnou výhru 6:2. „Myslím, že jsme nesehráli vůbec špatné utkání, soupeře jsme dokázali potrápit a nemáme se za co stydět,“ hlásí obránce Robin Malý, jenž po závěrečné siréně inkasoval trest na pět minut plus do konce utkání za šarvátku s Janem Fišerou. Hlavní rozhodčí v sérii rozdali už 238 trestných minut a dá se očekávat, že stejně nervózní bude také třetí bitva, v níž se RT TORAX pokusí odvrátit konec sezony.

Podobně jako v Polárce nezačala Poruba vůbec špatně, soupeře držela daleko od své branky a dočkala se celkem rychle vedoucího gólu. „Myslím, že doma hrajeme lepší hokej než venku. Jen škoda, že jsme déle neudrželi vedení. Pak by to bylo jistě zajímavější. Škoda těch chyb, kterými soupeř otočil výsledek, jinak jsme nehráli špatně.“ Obzvláště ve druhém dějství, kdy měl RT TORAX několikrát velmi blízko k vyrovnání.

„Měli jsme tam dost gólových šancí, ale bohužel jsme je neproměňovali. Chce to větší klid na hokejkách,“ hlásí Robin Malý. Těsné skóre 1:2 vydrželo až do 42. minuty, kdy Frýdek-Místek v rozmezí pouhých dvanácti sekund dvakrát udeřil a šel do trháku, který už pochopitelně do závěrečné sirény nepustil a zvítězil 6:2. „Myslím, že k tomu trošku napomohli také rozhodčí, kteří na nás neodpískali několik faulů,“ zlobí se Malý.

Výsledek to byl pro porubské bojovníky až příliš krutý, ale na to se samozřejmě nehraje. „Být to 6:4 nebo 6:5, tak by nikdo nic nemohl říct,“ myslí si šestadvacetiletý bek, který si je vědom síly semifinálového soupeře. „Jsou někde jinde, ale vzhledem k tomu, že jsou profesionálové a nemusejí chodit do práce, tak s nimi hrajeme solidní partii a nemáme se za co stydět. Máme tým na to, abychom je potrápili,“ hlásí Robin Malý.

Závěr duelu opět doprovázely šarvátky, které odstartoval zákrok Jakuba Szajtera na Tadeáše Jaroše. „Podle mě ho se zapískáním čistě dohrál a pak se tam seběhla celá jejich smečka,“ popisuje Malý, na nějž si po závěrečné siréně počíhal Jan Fišera. „Rychle jsme spadli a já jen viděl, jak to lítá zleva, zprava, takže jsem se mohl akorát krýt. Nechápu, proč to čároví hned nezastavili, když jsem ležel a nemohl nic dělat,“ říká.

„Je to zkrátka vyhecované z minulých zápasů a čekám, že to tak bude až do konce série.“ Ta může už v pátek napsat poslední díl. Porubští totiž budou čelit frýdeckým mečbolům. „Máme poslední šanci s tím něco udělat, ještě se popereme o to, abychom se vrátili domů. Musíme ale využívat své šance, vyvarovat se zbytečných faulů a dodržovat to, co nám říká trenér,“ velí Malý před pátečním soubojem na ledě Polárky.