Nedaří se nám, ale snažíme se být stále pozitivní, hlásí útočník Lukáš Vrána

Redakce, 26.01.2014
Porubští hokejisté nedokáží v novém roce stále nalézt optimální pohodu, která je zdobila v předchozích měsících. Zdálo se, že RT TORAX svede s Jestřáby pořádný boj o prvenství po základní části soutěže, jenže svěřencům trenéra Tomáše Sršně jako by docházel dech a aktuálně ztrácí na ambiciózní hanácký soubor už pět bodů. Poruba čeká na plný bodový zisk už šest duelů, naposledy navíc podala suverénně nejhorší výkon sezony a ze vsetínského Lapače odjela s jasnou porážkou 1:5. O čestný úspěch neškodných hostů se postaral až v závěru Lukáš Vrána, který samozřejmě s výkonem týmu nemohl být spokojen. "Poslední dobou se nám nedaří odehrát zápasy tak, jak bychom si představovali," přiznává.

Když to řeknu hodně slušně, tak se vám utkání na vsetínském Lapači vůbec nepovedlo.
To je řečeno skutečně velice slušně. Zápas jsme odehráli hodně špatně, nedohrávali jsme souboje a pořádně jsme se nedostali před branku. Podali jsme velmi špatný výkon, musíme s tím něco udělat.

Vsetín byl od úvodních minut lepší ve všech herních činnostech, jak si to vysvětlit?
Kdybychom to věděli, tak bychom něco změnili. Do utkání jsme nevstoupili vůbec dobře. Bohužel poslední dobou se nám nedaří odehrát zápasy tak, jak bychom si představovali. Musíme se snažit každý začít sám od sebe a změnit to.

Vsetín měl za sebou sérii pěti vítězství za sebou, bylo to znát na jeho výkonu?
Těžko říct. Abych řekl pravdu, tak jsem o vítězné sérii Vsetína vůbec nevěděl. Řekl nám to až trenér v pátek na tréninku. Jsou asi v laufu, ale těžko říct, jestli to mělo vliv na výsledek.

Naopak Poruba se trápí a na tři body čeká dlouhých šest zápasů, dá se už hovořit o jakési krizi?
Poslední dobou se nám nedaří, musíme dělat všechno pro to, abychom to otočili zpátky na naši stranu a hráli zase tak, jako v zápasech před vánočními svátky, kdy jsme většinu utkání vyhrávali.

Projevují se porážky, respektive čekání na výhru v základní hrací době, na atmosféře v kabině?
Porážky jsou samozřejmě v kabině trošku znát, ale není to nic hrozného. Snažíme se být stále pozitivní, chceme se zase dostat na vítěznou vlnu.

Vsetínští měli v utkání k dispozici dvě trestná střílení, to je vcelku málo vídaný jev, nemyslíte?
Je to neobvyklé, ale byly to oprávněné nájezdy. Dvakrát nám tam ujeli a museli jsme faulovat.

Prosadit jste se dokázali vlastně až v úplném závěru, kdy už bylo o vítězi rozhodnuto.
Gól už nic neřešil, takže jsem z něj neměl ani takovou radost. Být to vítězná nebo vyrovnávající trefa, tak je to jiné.