Náš mančaft byl po domácím zápase úplně jako vyměněný, říká Petr Fabián

Jan Škarpa, Roman Zajíček, 10.10.2006
Sareza přijížděla do Brna po domácí výhře s Prostějovem nabuzená, ale Kometa musela před domácím publikem odčinit porážku v Jihlavě. To se Brnu povedlo, Ostrava dostala pět branek, žádnou nedala a odvezla si tak nelichotivou porážku 5:0. Zápas hodnotili po závěrečném hvizdu rozhodčího muži laviček Petr Fabián, Lubomír Oslizlo a hráči Milan Baranyk a Patrik Moskal.
Na tiskové konferenci po zápase hodnotili utkání sportovní manažer Sarezy Petr Fabián a trenér Komety Lubomír Oslizlo. Zatímco domácí kouč byl spokojen s vítězstvím a odčiněním porážky v Jihlavě, zástupce Ostravy nechápal, co se stalo s jeho týmem po jednoznačném Vítězství proti Prostějovu. Jak tedy viděl utkání Petr Fabián? „Zápas byl poměrně jednoznačný, náš mančaft byl po domácím zápase úplně jako vyměněný. Je zde ale také vidět určitá kvalita brněnského týmu,“ říká sportovní manažer Ostravy. Do druhé části nastupovala Sareza pouze s jednou inkasovanou brankou, po krátké chvíli již ale prohrávala o góly čtyř, což asi zápas rozhodlo: „Tři slepené góly ve druhé třetiněm v rozmezí čtyř minut málokterý tým unese. Přesvědčil jsem se, že mančaft Sarezy to neunesl a už se s tím nevyrovnal do konce zápasu.“ Již ve středu čeká Ostravu Chomutov, dokáže tam Sareza překvapit? „Podle výsledku, který jsme teď slyšeli (poz. redakce: Chomutov porazil Jihlavu 9:4) to nebude jednoduché. Budeme trošku pracovat na defenzívě, protože dnes mě hráči překvapili, jaké tam byly díry v obraně. Máme zítřejší trénink, abychom na tom zapracovali a důstojně tam reprezentovali Sarezu a Ostravu.“ K několika zápasům za Sarezu nastoupil i Jan Dresler z Vítkovic, může nastoupit i v Chomutově? „Dva beci jsou nyní marodní, ale já se stále pokouším hrát na čtyři kompletní pětky. Uvidíme, jak to uděláme, Vítkovice teď hrají na Slavii. Nějaká dohoda tam je, oni mi půjčují nějaké hráče, já jim taky.“ Když při marodce nesežene tým náhradu jinde, vychází z vlastních zdrojů: „Dnes jsem nasadil úplně mladé hráče, z juniorky Vajdu, ale je vidět, že na takové zápasy ještě úplně nestačí.“

Z domácího trenéra Lubomíra Oslizla sálala po zápase spokojenost: „Chtěli jsme odčinit porážku v Jihlavě, což se nám podařilo. Podařil se nám nástup do druhé třetiny, ve které se nám podařilo zápas rozhodnout. Potom jsme to už dotáhli. Nechci říct dohráli, ale byli jsme si jisti vítězstvím, takže jsme už trochu šetřili síly na středu.“

Prohry se vždy hodnotí těžko, zápas v Brně tomu nebyl výjimkou. „K tomu není co říct, myslím si, že komplet celý tým, jsme podali docela dost špatný výkon,“ snaží se najít nějaká slova k prohře Milan Baranyk. Sareza inkasovala gól hned v úvodu a to při vlastní přesilové hře, což týmu asi příliš nepomohlo: „Nechci říct, že rozhodl první gól, myslím, že rozhodly přesilovky, ve kterých jsme gól nevstřelili, ale inkasovali. První třetina byla z obou stran opatrná, později se ale projevilo, že zde jsou útočně ladění hráči, útočníci jsou moc šikovní na puku. Tady jsou schopni otočit zápas, hráči jsou moc šikovní dopředu.“ Milan Baranyk v Brně strávil jednu veleúspěšnou sezónu, proběhlo před zápasem nějaké hecování s bývalými spoluhráči? „Pro mě to byl normální zápas, s Patrikem Moskalem nebo Sašou Lhotským si občas zavoláme, protože jsme kamarádi, před zápasem jsme spolu ale ani nemluvili, až teď po něm,“ říká nejproduktivnější hráč Ostravy a dodává: „Spíš jsem hecoval své spoluhráče v šatně, bylo tam něco vypsané, je to škoda, dnes jsme to prostě nezvládli.“

V zápase si připsal dvě branky a jednu asistenci a stal se zároveň nejlepším hráčem utkání, proto jsme ho požádali o hodnocení. „Každý zápas je jiný, neřekl bych, že to byl lehký soupeř. Nám se povedla druhá třetina, kterou jsme vyhráli 4:0, a pak už se zbytek zápasu jen dohrával, kontrolovali jsme to.“ Po nevydařeném zápase s Jihlavou bylo povinností s Ostravou bodovat a otřepat se z nepovedeného představení. „Bylo těžké se z toho oklepat, protože jsme tam chtěli vyhrát, šance jsme na to měli, ale selhali jsme v koncovce. Odčinit ten zápas se nám povedlo na sto procent.“ Kometa vstřelila dva góly v oslabení, což jde brněnským hráčům podstatně lépe než přesilovky. „Myslím si, že je to spíše náhoda, Michal Černý výborně napadal a je to i právě o tom napadaní, ale více jde o náhodu,“ myslí si Patrik Moskal. Přesilovky Brna jsou velkým problémem i když dnes se podařilo Moskalovi jednu využít. Zároveň si hráči proti odevzdanému soupeři zahráli dvojnásobnou přesilovku, kde nebyl ani jeden obránce. „Zkoušíme to na tréninku, kouč udělal jednu pětku z útočníků a zatím se daří, šlo jim to. Sice branku nedali, ale věřím, že se v přesilových hrách zvedneme a začneme dávat góly,“ dodal útočník, který Kometu posílil před letošní sezonou.