Nahlédnutí do aktivit přípravky hráčů HC RT TORAX

Romana Opatová, 27.02.2022
I nejmladší hráči HC RT TORAX se v této sezóně účastní ve své kategorii mistrovské soutěže Českého hokeje, ale i samostatných turnajů. Mistrovská utkání v minihokeji kategorie přípravky 2. tříd hraje tým s mužstvy A a B jedenkrát měsíčně formou „dvojzápasů“. Během této sezóny stihli hráči absolvovat celkem 4 turnaje. A vedlo se jim v nich parádně!

Bezmála 40 hráčů ročníku 2014 pod vedením trojice trenérů Miroslava Kusého, Petra Rambouska a Ladislava Smyčka hrají svá utkání se stejným nasazením jako jejich starší spoluhráči. Mistrovská utkání této kategorie nejsou z pohledu skóre hodnocena, na turnajích ale ano.

Počátkem prosince roku 2021 se porubský tým účastnil se dvěma samostatnými mužstvy turnaje „Kopr Cup“ v nedaleké Kopřivnici. „A mužstvo“ tento turnaj vyhrálo, „B mužstvo“ se umístilo na 3. místě.

Ke konci roku 29. prosince odehráli hráči přípravky další turnaj tentokráte v Novém Jičíně. „A mužstvo“ také v tomto turnaji zvítězilo, „B mužstvo“ se umístilo na 4. místě.

Hned v úvodu roku 2. ledna 2022 vyrazili hráči HC RT TORAX do vzdálené polské Opole. Na tomto mezinárodním turnaji obsadili velmi pěkné 2. místo.

V polovině února uspořádal HC RT TORAX za vydatné pomoci rodičů dětí domácí turnaj „O pohár HC RT TORAX Poruba“. Turnaje se účastnilo celkem 8 mužstev rozdělených dle dovedností do dvou samostatných skupin. „A mužstvo“ Poruby se postupně utkalo s týmy Orli Opole A, Kopřivnice A, Ďáblíci Nový Jičín A a Rysi Frýdek-Místek. „B mužstvo“ Poruby se utkalo s týmy Orli Opole B, Kopřivnice B, Ďáblíci Nový Jičín B a AZ Havířov. I na tomto turnaji se hráčům přípravky vedlo výtečně. „A mužstvo“ na konci turnaje zvedlo nad hlavu pohár vítězů, „B mužstvo“ skončilo ve své skupině na 3. místě.