Nad Tatrou sa blýska, aneb hokejový zájezd na Slovensko

Lukáš Bajgar, 12.08.2006
Hokejisté ostravské Sarezy odjíždí v pondělí 14. srpna na týdenní soustředění do slovenského Liptovského Mikuláše. „Liptáci,“ jak se týmu také přezdívá, hrají nejvyšší soutěž východního souseda – T-Com Extraligu. V loňském ročníku obsadili předposlední 9. příčku, 26 bodů od play-off a pouhý bod od barážového Martina. První utkání je na pořadu dne již v den odjezdu autobusu s ostravskými borci. Odveta je naplánována na středu 16. srpna a již den nato zavítá Sareza na led loni celkově pátého Zvolena.

Slovenské mužstvo loňské léto trávilo v Porubě taktéž jeden týden a nyní si hostitel s hostem vyměnili úlohu. Divákům Sarezy je z kádru Liptovského Mikuláše znám především obránce Michal Grman, jenž se podílel na postupovém úspěchu a také na cestě do prvoligových vyřazovacích bojů rok poté. Ostravskému fanouškovi, zvláště tomu z Vítkovic, dělají určitě radost výkony jedničky v brance Martina Faltera, který si, i přes špatné postavení klubu po základní části, v kolonce úspěšnosti zákroků připsal více než devadesát procent.

Zatímco na počátku letošní přípravy ještě odolával Liptovský Mikuláš Vítkovicím a s prohrou 3:4 mohl být relativně spokojen, to s debaklem 3:9 s Třincem nikoli. Až na Vsetín vyzrál výhrou v poměru 4:1.

To se Zvolenem se Sareza utká vůbec poprvé a až čtvrteční podvečer ukáže, jak si ostravští hráči poradí s jednou ze stálic slovenské extraligy.

Loňské vzájemné duely s Liptovským Mikulášem

HC Sareza Ostrava - MHk 32 Liptovský Mikuláš 4 : 0 (1:0, 3:0, 0:0)
Branky: 10. Gelačák, 37. Mleko (Holuša), 39. Baranyk, 40. Holuša (Heřman)
Sareza Ostrava: Čech - Pazdera, Chatrnúch, Holík, Brincko, Ovšák, Vnenk, Tesařík, Kramný - Polášek, Sochorek, Šebesta - Baranyk, Boháč, Polák - Holuša, Badžo, Heřman - Dušek, Gelačák, Mleko
Liptovský Mikuláš: Falter - Šterbák, Fatyka, Lištiak, Školiak, Rúfus, Tomaška, Tomko, Grman - Bartik, Pleva, Kopecký - Šebo, Trochta, Mravec - Kriška, Huna Ro., Huna Ri. - Milec, Pohanka, Krátký

HC Sareza Ostrava - MHk 32 Liptovský Mikuláš 3 : 1 (0:0, 0:0, 3:1)
Branky: 41. Šebesta (Chatrnúch), 43. Polášek (Chatrnúch, Šebesta), 50. Badžo (Baranyk) - Huna Ri. (Huna Ro.)
Sareza Ostrava: Štěpánek - Pazdera, Chatrnúch, Holík, Brincko, Ovšák, Vnenk, Tesařík, Kramný - Polášek, Sochorek, Šebesta - Baranyk, Boháč, Polák - Holuša, Badžo, Heřman - Dušek, Gelačák, Mleko
L.Mikuláš: Falter - Droppa, Děmidov, Lištiak, Školiak, Devečka, Tomaška, Šterbák, Rúfus - Vychodil, Pleva, Kopecký - Šebo, Trochta, Mravec - Kriška, Huna Ro., Huna Ri. - Milec, Pohanka, Taragel