Na hattrick jsem nemyslel, hlásí střelec Peslar. Play-off chce začínat doma

Adam Bagar, 14.02.2016
Ofenzivně laděný bek Jakub Peslar v posledních dnech "pendluje" mezi druhou a třetí nejvyšší soutěží. Poté, co v pondělí a ve středu pomáhal defenzivě Havířova, se v sobotu vrátil zpátky do mateřské Poruby a výrazně přispěl k jasnému triumfu 8:1 nad Kopřivnicí, když se zaskvěl hned dvěma trefami do černého. "Naposledy jsem takový střelecky úspěšný večer zažil ještě v uplynulé sezoně na vsetínském Lapači," září Peslar, který stále patří k nejproduktivnějším porubským obráncům. Vždyť v letošním ročníku druhé ligy zapsal už slušných sedmnáct bodů za šest branek a jedenáct nahrávek.

Porubští však do souboje s Kopřivnicí nevstoupili zrovna nejlépe a po vyrovnané první třetině mohli být rádi, že poprvé do šaten odcházeli za nerozhodného stavu 1:1. "Začali jsme docela vlažně, bohužel se nám to v sezoně nestalo poprvé. Vstupy do utkání se nám zkrátka nedaří. V kabině nastal pořádný vítr a od druhé třetiny jsme už ovládli hru. Naštěstí nám to tam rychle napadalo, čímž jsme se uklidnili a došli k jasné výhře," prozrazuje třiadvacetiletý zadák.

Druhé dějství přineslo skutečně zcela jiný obraz hry. RT TORAX zlepšil pohyb a svého soupeře začal jasně přehrávat, což vyjádřil také brankově. "Hodně nám pomohl ten vítr v kabině. Asi jsme ho potřebovali, protože jsme začali hrát úplně jinak," hlásí autor dvou branek. Nejdřív se krátce po polovině utkání blýskl přesnou střelou od modré a nakonec deset minut před třetí sirénou uzavřel gólový účet sobotního podvečera, jenž byl v režii porubských hokejistů.

"Jsem moc rád, že mi to tam takhle napadalo. Naposledy jsem se trefil dvakrát ještě v loňské sezoně na vsetínském Lapači," pátrá v paměti útočně laděný obránce Jakub Peslar. Na hattrick však nemyslel. "To ne, ale pak jsem se tam v závěru dostával do zajímavé příležitosti. Byl jsem však v poslední chvíli zahákován. Když si to tak zpětně přehrávám, stejně bych spíš nahrával," prozrazuje Peslar. Toho pobavila, stejně jako ostatní spoluhráče, situace ze 49. minuty.

V hlavní roli? Kopřivnický zadák David Čintala, který si dal ukázkový vlastní gól. Ten rozhodčí nakonec připsali překvapenému střelci Jakubu Gelnarovi. "Tohle jsem fakt nikdy neviděl. Možná doufal, že to bude 6:2 a ne 7:1," směje se Peslar, který nastupuje také za prvoligový Havířov. Tentokrát však výrazně pomohl Porubě. "Kluci si ze mě dělali legraci, že Havířov prohrál (ve skutečnosti vyhrál 7:4 v Mostě, pozn. red.) a měl jsem na talíři, že jim chybím," přiznává.

Do konce základní části východní skupiny druhé ligy chybějí sehrát poslední dvě kola, v nichž RT TORAX zavítá do Břeclavi a bude hostit Valašské Meziříčí. "Už před zápasem s Kopřivnicí jsme si říkali, že teď musíme urvat devět bodů," velí Peslar. Porubští jsou aktuálně pátí a na čtvrtý Hodonín, s nímž se pravděpodobně utkají v play-off, ztrácejí pouhý bod. "Každý by chtěl začínat doma. První zápas je moc důležitý a je skvělé mít fanoušky na své straně," hlásí.