Musíme zapracovat na častější střelbě, ví Josef Halouzka

Vladimír Vronka, 04.12.2005
Trenér ostravských Josef Halouzka musel před zápasem řešit jeden problém, kterým je špatná koncovka. V zápase s Olomoucí tým v normální hrací době gól nedal. V čem je zakopaný pes? Na podobnou otázku hledal odpověď také jediný střelec večera Martin Janeček. Jiné starosti teď asi má Dušan Brincko, který dostal příležitost v naší extralize, ale ani jeho výkon Vsetínu ke třem bodům nepomohl.

Zápas se jistě nevyvíjel zcela podle představ ostravského lodivoda Josefa Halouzky. „ Zápas se mi těžko hodnotí, protože se stále dívám na tři předchozí utkání, ve kterých jsme nedali gól. Spadlo nám to tam v prodloužení. Gól jsme si zasloužili, protože třetí třetina byla čistě v naši režii. Olomouc má v týmu zkušené a chytré hráče, a proto to dokázali uhrát alespoň na bod. První třetina byla vyrovnaná, šance byly na obou stranách. V druhé třetině jsme měli menší převahu. Ve třetí části jsme šli čistě za gólem, protože jsme strašně dlouho nedali gól.. Vyšlo nám to až v prodloužení. Utekl nám bod.“ Sareza dala gól po více než třech zápasech. Sareza nedala gól v Jihlavě, v Chomutově a nedala jej ani v normální hrací době zápasu s Olomoucí. Čím to je? „To kdybych věděl. Myslím si, že se musíme více nutit do střelby. Střelcům jako jsou Milan Baranyk, Pavel Šebesta a další se nedaří. Padla na ně deka. Moc si to berou, že nedávají góly a moc nad tím přemýšlí. Musíme zapracovat na častější střelbě.“ Do týmu by se měli zapojit také junioři, kteří hrají o záchranu v extralize. V Chomutově naskočil Petr Janečka. Dočkáme se i dalších juniorů v mužském dresu? „Já bych rád zapracoval co nejvíce juniorů, ale naše juniorka jak na tom tak jak je, musí se zachránit. Kdyby měli hrát za muže a za juniorku, tak by juniorka asi brzy odešla. Byl bych rád, kdyby si u nás více zachytal Kuba Štěpánek, ale je to v juniorské soutěži asi nejkvalitnější brankář a naše juniorka jej potřebuje. Bylo to dost těžké vybojovat tady před pár lety extraligu juniorů a dorostu a byla by velká škoda, kdyby jeden z nich spadl. Když by spadli, tak by hráči odešli a těžko se pak shání, protože jen s vlastními odchovanci se to nedá hrát. Když se to tak vezme, tak si junioři za to, že nehrají v mužích, můžou sami. Kdyby byli tak jako loni v klidu v polovině tabulky, tak by jich hrálo daleko více, protože dohráváme na tři pětky, chybí nám hráč a dneska se zranil Daniel Boháč. Ještě nevíme jak to budeme řešit. Chybí nám centr první lajny, teďka nám vypadl centr druhé lajny. Budeme s tím mít problémy, čekají nás těžké zápasy, dva pondělky za sebou. Bylo by dobré, kdyby tady mohli junioři hrát s tím, že by nám ve čtvrté pětce pomohli.“ Hráči Sarezy občas naskočí také na extraligový led. V minulé čtvrtině Libor Polášek a nyní nastoupil za Vsetín Dušan Brincko. „Nijak to do týmu nezasahuje. Libor Polášek nastoupil ve Vsetíně, ale měl zdravotní problémy, a proto již dále nehrál. Já jsem se byl v pátek podívat v Třinci na Dušana Brincka a na Davida Květoně. Dušan si odehrál svoje a uvidíme jak dlouho to vydrží, hlavně fyzicky.“

Zápas byl celou dobu vyrovnaný a rozhodl jej nakonec Martin Janeček gólem v prodloužení. „Střetli se dva soupeři, kteří jsou ve stejných patrech tabulky. Oba soupeři čekali na chybu a zakoušeli to z brejků. V první třetině jsme měli více šancí my, ve druhé se mi zdálo, že nás Olomouc malinko přehrávala, že jsme přestali bruslit a zbytečně se jsme se stáhli, ale ve třetí části jsme byli lepší a gól jsme si zasloužili. Možná, že je remíza spravedlivá. Dokázali jsme vybojovat v prodlužení bod navíc.“ Sareza se v koncovce trápí a tři zápasy nedala gól. „Nevím čím to je. V koncovce se nám teď nedaří, a když se nedaří, tak se musí koncovka zjednodušit a musí se jít do tlaku, do branky a dát nějaký doražený gól. Nehrát na krásu a na góly do prázdné branky. Bohužel je to v dnešním hokeji těžké a chce to nějaký odražený nebo vybojovaný gól a pak se to snad chytne a že nějaké góly zase začneme dávat.“

Zatímco útočníci se útočníků nedaří obrana je spolehlivá a jedním z jejich pilířů je Dušan Brincko „Velmi jsme se trápili, už třetí zápas nehrajeme tak, jak bychom měli a nevychází nám to, co nám řekne trenér. Dozadu je to celkem dobré, ale dopředu hrajeme hodně špatně, proto můžeme být šťastni, že to tak dopadlo.“ Dušan nyní také řeší příjemnější starosti. Vyhlédl si jej extraligový Vsetín, za který nastoupil v pátek proti Třinci. „V extralize se hraje jiný hokej. Je to trochu rychlejší, ale hraje se tam i o mnoho jednodušeji. V extralize se nevymýšlí, když není komu přihrát, tak se to hodí o mantinel a každý ví co má dělat.“ Dušan odehrál první zápas v naši extralize a mohl by být spokojen. Připsal si totiž asistenci na jediný Vsetínský úspěch. „Mohlo by to být o trošičku lepší, ale na to, že jsem hrál poprvé v životě českou extraligu, tak to bylo dobré.“