Movember? V kabině jej držím jen já, přiznává Petr Kanko

Soňa Molatová, 14.11.2019
Prohra s Kadaní odčiněna, zápasový pust ukončen. Poruba středečním vítězným utkáním odstartovala kolotoč sedmi zápasů, které po sobě budou následovat ve velmi krátkém sledu. Dá se na to vůbec nějak připravit? A kdo všechno v kabině řeší Movember? Po středečním utkání nám na otázky odpovídal útočník Petr Kanko, který v duelu s Ústím skóroval v oslabení.

Jak byste zhodnotil zápas s Ústí nad Labem?

„Já si myslím, že po pauze jsme byli docela natěšení a chtěli jsme, aby konečně vypuklo pokračování. Teď toho před sebou máme hodně, takže jsme se ze začátku trochu rozehrávali. Zaplať pán bůh, že ze středečního utkání bereme tři body.“

Můžete popsat svůj gól v oslabení, kterým jste zvrátil stav ve skóre?

„Můj gól padl v oslabení. Dostal jsem přihrávku od Dundyho (Filip Dundáček, pozn. red.), jel jsem sám na bránu, viděl jsem, že gólman stojí vedle, tak jsem prostě zkusil vystřelit a náhodně mi to tam padlo, za což jsem samozřejmě rád.“

Poruba v posledním kole sehrála utkání s Kadaní, což je papírově slabší tým. Přesto TORAX zápas nezvládl a soupeři podlehl. Ústí nad Labem také nepatří zrovna k nejsilnějším týmům, přesto s Porubou chvíli hrálo vyrovnaný zápas...

„Ke Kadani bych se už radši nevracel a raději ten zápas hodil za nás. O pauze jsme si to utkání ještě prošli a něco si k němu řekli. Během středečního duelu s Ústím šlo ale vidět, že máme za sebou dlouhou pauzu. Využili jsme ji k tomu, abychom nabrali sílu, protože teď nás čeká dost zápasů, a myslím, že v první třetině bylo znát, že nám malinko trvalo, než jsme se do toho herně dostali. Po prvním gólu to z nás už ale spadlo.“

Nakousl jste, že vás čeká nálož zápasů. Odehrajete sedm utkání během jedenáct dní. Dá se na tohle vůbec nějak připravit?

„Připravit se na to asi nedá. Musíme jít od zápasu k zápasu, nesmíme se dívat na to, že máme sedm zápasů v jedenácti dnech. Je potřeba to brát den ode dne, mít dobrou regeneraci a urvat co nejvíc bodů se nám podaří.“

S čím půjdete do čtvrtečního zápasu s Nitrou?

„Moc je neznáme, takže uvidíme s jakou taktikou přijdou trenéři. Hrajeme doma, budeme hrát naši hru, agresivní hokej po celých šedesát minut a uvidíme, jak to po nich dopadne.“

Nechal jste si narůst knírek, předpokládám, že má souvislost s akcí Movember, že?

„Má! Mám to každý rok, vždy když se tato akce koná. Škoda, že se toho nikdo z kabiny nechytl, držím to sám (úsměv). Účastním se toho od doby, co tato akce vyšla a samozřejmě na ni také nějakou částkou přispívám. Je to pro dobrou věc.“