Mohlo to dopadnout jinak, hlesl po utkání s Havířovem Martin Buček

Adam Bagar, 26.09.2012
Hokejisté Havířova zajížděli do Poruby pro povinné tři body. Na ty se nakonec AZet značně nadřel, když od druhé třetiny Poruba přidala a byla aktivnějším celkem. Ztroskotávala ovšem na výborném Lukáši Danečkovi nebo vlastní střelecké nemohoucnosti. O osudu celého zápasu tak rozhodla již první dvacetiminutovka. V té hosté dominovali, vynutili si svou aktivitou několik přesilovek a především se dostali do rozhodujícího dvoubrankového náskoku. "Začali jsme špatně," věděl dobře po utkání také jediný porubský střelec Martin Buček. Ani jeho trefa však Porubě k obratu nepomohla. V dalším kole se RT TORAX pokusí ukořistit první vítězství na ledě Nového Jičína.

Porubští hokejisté odehráli špatnou první třetinu, která je stála vlastně celý zápas. „Začali jsme špatně, kdybychom v první třetině více bruslili a tlačili se více do branky, tak by to třeba dopadlo jinak,“ chopil se hodnocení útočník Martin Buček, který opět nastoupil v první útočné formaci po boku Luďka Krayzela a Jana Matějky.

I přes porážku 1:3 RT TORAX nepodal špatný výkon a ve druhé polovině utkání byl lepším týmem. „Určitě to není špatný výsledek, ale možná jsme mohli uhrát i nějaký bod. Rozhodla ta první třetina, kdy jsme inkasovali dva góly a pak už se to proti takovému těžkému soupeři, jako je Havířov, těžko dotahuje. Šance jsme tam přitom nějaké měli,“ pokračoval Buček, jenž se jako jediný z domácího celku zapsal do listiny střelců.

„Vzniklo to po přečíslení, kdy si to Proky (Lukáš Prokop, pozn. red.) potáhl po levém křídle až skoro za branku a dal mi to na kruh, tam už to z jedničky bylo jen o tom, jestli to trefím nebo ne,“ popsal šestadvacetiletý útočník, jenž v minulosti působil i v mládežnických reprezentačních výběrech, svůj gólový moment.

Poruba v utkání zahrávala několik přesilových her, ale ani jedno ze sedmi havířovských vyloučení využít nedokázala. „Přesilovky se nám skutečně příliš nedaří. Chce to větší klid, strašně rychle to hned střílíme po bráně,“ myslí si Buček, jenž naposledy hájil porubský dres před pěti lety. „Vyrostl jsem tady, takže určitě se mi v Porubě moc líbí a jsem rád, že zde můžu hrát.“

V dalším kole se svěřenci trenérského dua Aleš Tomášek – Martin Smeták představí na ledě Nového Jičína, který prozatím dokázal v obou zápasech bodovat. „Je to nepříjemný soupeř, který má ve svých řadách šikovné hráče. Máme zatím ze dvou utkání bod, takže doufám, že si pojedeme pro tři body, nic jiného nemůžeme brát,“ ukončil odhodlaně své krátké povídání.