Máme na lepší výsledky, soudí juniorský kapitán Tomáš Mládenka

Adam Bagar, 20.10.2010
Po třináctém kole mají junioři na svém kontě deset bodů, což stačí na průběžnou sedmou pozici. V posledním kole si juniorka vyšlápla na Kometu Úvoz a připsala si do tabulky důležité dva body, které bude chtít potvrdit také v následujících dvou veledůležitých domácích střetnutích s celky z osmé a desáté příčky. Něco málo přes čtvrtinu soutěže hodnotil obránce a kapitán Tomáš Mládenka. Ten v dosavadním průběhu soutěže nastřádal čtyři kanadské body a pochvaluje si rovněž poslední mač s Brnem. "Kdybychom takto hráli každý zápas, tak jsme v tabulce jinde," říká.

Junioři mají za sebou dvanáct odehraných utkání a na kontě pouze deset bodů. Jak bys vstup do soutěže zhodnotil?
Myslím si, že některá utkání jsme prohráli úplně zbytečně, například doma s Orlovou. Určitě máme na lepší výsledky.

Mohl bys porovnat rozdíly juniorské extraligy a ligy?
Zatímco v extralize to bylo hodně o hlavě, letos je liga juniorů spíše o bojovnosti.

Kapitán juniorů Tomáš Mládenka
Určitě souhlasíš s tím, že děláte množství individuálních chyb. Čím jsou dle Tvého názoru způsobeny?
Já si myslím, že to je čistě o hlavách hráčů, protože hokejové dovednosti máme docela dobré. Na začátku jsme prohráli několik zápasů a teď to musíme dohánět, což má hodně kluků v hlavě a jsme jakoby pod větším tlakem, z čehož pak pramení chyby.

Změřili jste síly se všemi ligovými soupeři, kdo z nich působil herně nejvíce nepříjemným dojmem?
Myslím si, že nejméně nám sedí právě celky ze spodní části tabulky, jako třeba Orlová nebo Frýdek – Místek. V těchto zápasech máme tvořit hru, což nám příliš nesedí. Více nám vyhovují soupeři z čela tabulky. S nimi jsme totiž nuceni hrát jinak a naplno.

Dostáváte poměrně dost branek v oslabení, naopak přesilové hry vám příliš nevycházejí. V čem vidíš největší rozdíly mezi vašimi přesilovkami a početními výhodami soupeřů?
Největší rozdíl je v tom, že útočníci soupeřů chodí hodně před branku. V dnešním hokeji padá mnoho gólů po dorážkách, je třeba také gólmanovi clonit ve výhledu. To vše nám stále chybí.

Na čele kanadského bodování je duo hráčů ročníku 1992, není to trošku zvláštní, aby mladí kluci předčili starší a zkušenější borce?
Určitě je to zvláštní. Nevím, čím to je, ale věřím ve zlepšení v dalším průběhu sezóny. Zase na druhou stranu si myslím, že Kofe a Kamen (Lukáš Kofroň a Dalibor Kameníček, pozn. red.) jsou velmi šikovní hráči, takže překvapený nejsem.

Tomáš Mládenka je prozatím se čtyřmi body nejproduktivnějším obráncem týmu
Byl jsi zvolen pro letošní sezónu kapitánem juniorů. Změnilo se tím něco pro Tebe?
Je to pro mě určitě větší zodpovědnost tím, že tým vedu a měl bych jít klukům příkladem. Jinak se cítím pořád stejně, snažím se podávat, stejně jako v loňské sezóně, každý zápas maximální výkony.

V posledním utkání jste poměrně překvapivě zdolali brněnskou Kometu Úvoz, jak bys utkání zhodnotil?
Myslím si, že jsme hráli trpělivě ze zabezpečené obrany a na rozdíl od jiných utkání jsme se vyvarovali zbytečných individuálních chyb. Myslím si, že kdybychom takto hráli každý zápas, tak jsme v tabulce jinde než nyní.

V pátek a neděli vás čekají důležité domácí zápasy s Orlovou a Frýdkem – Místkem. S čím, kromě zisku čtyř bodů, do nich půjdete?
Já doufám, že k tomu všichni dobře přistoupíme, budeme se snažit hrát stejně jako v posledním utkání proti Kometě. Věřím, že čtyři body zůstanou doma v Porubě.

V jedenáctičlenné tabulce padají do krajského přeboru hned tři celky a Poruba má na první sestupové místo náskok pouhého bodu, nesvazuje vám to trochu ruce?
Tím, že jsme vloni sestoupili z extraligy, tak je takové nepříjemné, že jsme opět spíše na spodku tabulky. Věřím, že se to časem zlepší.

Letos Tě čeká poslední juniorská sezóna, už přemýšlíš nad tím, co ty a hokej po jejím skončení?
Určitě bych si chtěl zahrát za áčko. Doufám, že tady v Porubě bude a poperu se o místo v sestavě.

Tomáši, děkuji za rozhovor a přeji hodně štěstí do dalších utkání.