Loni jsem dal buď hattrick, nebo neměl ani bod, směje se Vladimír Rosypka

Loni jsem dal buď hattrick, nebo neměl ani bod, směje se Vladimír Rosypka

René Chyla, 29.09.2017
Státní svátek s sebou přinesl do krajské ligy vložené kolo. B-mužstvo mířilo po třech týdnech na led frýdecko-místecké Polárky, kde se ve čtvrtek postavilo celku, který jej v přípravném utkání rozmetal 8:4. Podobný scénář se naskýtal přítomným divákům i v první třetině, pak ale pětkrát v řadě pálili Ostravané, čímž zlomili odpor domácího mužstva a po zásluze nakonec brali z horkého ledu Polárky tři body. „V hlavách jsme tu prohru určitě měli, ale každý zápas je jiný, takže jsme se nemohli dívat na to, jak jsme hráli předtím. Šli jsme do zápasu s tím, že musíme za každou cenu vyhrát,“ hlásí po zápase hlavní strůjce výhry Vladimír Rosypka, který se blýskl hattrickem.

ROSYPKA HATTRICKEM SESTŘELIL REZERVU FRÝDKU-MÍSTKU, O PREMIÉROVÉ VÝHŘE ROZHODLA DRUHÁ TŘETINA »

Uběhlo přesně 22 dnů a krajská liga mužů proti sobě svedla znovu rezervní týmy Frýdku-Místku a Poruby a znovu se tak stalo v Polárce. Zatímco domácí měli v zádech předchozí vítězství nad Porubou 8:4, hosté chystali odplatu. „V hlavách jsme to určitě měli, protože není to tak dávno, co jsme ve Frýdku-Místku prohráli, ale každý zápas je jiný, takže jsme se nemohli dívat na to, jak jsme hráli předtím. Šli jsme do zápasu s tím, že musíme za každou cenu vyhrát,“ říká jasně Vladimír Rosypka. B-mužstvu pomohla ke skalpu Frýdecko-místeckých i jedna útočná lajna z druholigového kádru. „Šlo vidět, že mají zkušenosti ze druhé ligy, byli nabruslení a určitě je to velká pomoc, která se vždycky hodí. Někteří to pak třeba občas odnesou, že nemůžou hrát, ale takový už je hokej,“ krčí rameny hlavní postava čtvrtečního večera.

Porubští přitom ve Frýdku-Místku nezačali zrovna valně a v prvních minutách byli jasně lepší domácí. „Začátek byl určitě takový ospalý, protože kluci z Frýdku-Místku na nás vletěli, což nás docela zaskočilo, ale dle mého názoru jsme zhruba od desáté minuty srovnali hru a postupem času jsme je začali i přebruslovat,“ hodnotí nevydařený vstup do zápasu. I přesto ale HC RT TORAX udeřil hned ze své první střely a ujal se vedení. „Robin Gola mi to dával k mantinelu a v tu chvíli jsem už jasně věděl, že budu střílet přes obránce, což nakonec díkybohu vyšlo,“ líčí bombu z pravého kruhu, kterou vymetl pravý horní růžek Horváthovy branky a kterou se Poruba ujala v šesté minutě vedení 1:0.

Vladimír Rosypka při kontrole puku.

Pavlačkovi svěřenci se sice herně zvedli, paradoxně se ale opět střelecky dařilo protějšímu mužstvu, které do pauzy otočilo dvěma brankami a oprášilo tak vzpomínky na zápas z prvního záříjového týdne. Porubští mladíci dostali následně v šatně menší sprchu a od druhé třetiny dirigovali tempo právě oni, což potvrdili hned třemi brankami z hole Davida Ballnera, Vladimíra Rosypky a Jakuba Gelnara. Právě branka Vladimíra Rosypky byla na dlouhou dobu rozdílová. „Bylo to v přesilovce, tam se to odehrálo celkem rychle. Po vyhraném buly šel puk na beka, já jsem stál před brankou, kde se to odrazilo přímo ke mně a já už to pak měl docela jednoduché,“ popisuje gól, díky kterému se HC RT TORAX ujal v polovině zápasu vedení 3:2, které už do konce zápasu nepustil. „Samozřejmě, že mi hattrick okamžitě probleskl hlavou, ale dále jsem na to nějak více nemyslel, důležité v tu chvíli bylo jen to, abychom vyhráli,“ pokračuje dále.

Dle hlavního aktéra bylo po druhé třetině už o osudu utkání rozhodnuto, čtvrtou branku totiž Poruba dala Frýdku-Místku přímo do šatny, navíc po promarněné domácí dvojnásobné přesilovce. „Klíčové bylo, když jsme dali gól už na 4:2, kde kluci z Frýdku-Místku poněkud zaspali. I když jsme v poslední třetině trochu zápas dramatizovali tím, že jsme museli zase několikrát na trestnou, nakonec jsme to i přes ten divoký závěr zvládli, takže panuje spokojenost,“ libuje si porubský útočník, který se jako první zapsal do historie B-mužstva, když v mistrovském zápase jako první vstřelil v jednom utkání tři góly. „Dostal jsem puk po mantinelu, tak jsem si počkal až kluci dojedou, a já si na sebe mezitím navázal asi tři hráče, kteří se stáhli se mnou. Pak jsem to dal doprostřed hřiště, kde si pro puk sjel David Sysala. Jeho střelu sice gólman vyrazil, ale pak se to odrazilo ke mně a já to měl znovu prakticky už do prázdné branky,“ říká s úsměvem na tváři.

Vladimír Rosypka se vrátil do Poruby po čtyřech letech, když předtím působil ve starším dorostu a následně v juniorce.

Tři branky v jednom zápase ale pro porubského ostrostřelce nejsou zřejmě žádný problém, který tímto skrytě láká fanoušky a fanynky na své i týmové galavečery v dalších zápasech. „Hattrick? Musím se přiznat, že to není zase tak dávno. Já měl loni takové zápasy, že buď jsem neměl ani bod, nebo jsem dal hattrick, takže v minulé sezoně jich bylo určitě více,“ směje se od ucha k uchu. K radosti měl také patřičný důvod, právě o tři branky Poruba v Polárce zvítězila a oplatila domácím nedávnou porážku. „Myslím si, že Frýdek-Místek jsme docela přehráli. Na druhou stranu tam bylo mnoho zbytečných faulů z naší strany, a to se pak velmi těžko hraje, když jste pořád ve čtyřech nebo ve třech, a hra se pořád kouskuje. Důležité jsou ale tři body, ty máme, za což jsme moc rádi,“ připomíná nedisciplinovanost Poruby, která obdržela hned dvanáct menších trestů.

Poruba odpověděla na páteční nezdar s Orlovou nejlepším možným způsobem a tři body z ledu Frýdku-Místku jsou výtečnou pozvánkou na sobotní domácí utkání proti Rožnovu pod Radhoštěm, který druhé kolo hrál již v předehrávce o den dříve. „Máme mladý tým, který regeneruje celkem rychle, takže bychom zápas zvládnout měli. I když Rožnov hraje každoročně spodek tabulky, tak vím, že můžou být velmi nepříjemní,“ pokyvuje Vladimír Rosypka, který má s krajskou ligou bohaté zkušenosti, když loni nastupoval za béčko Nového Jičína. „Hokejově na tom nejsou zase až tak dobře. Hrají docela do těla, takže nic lehkého to určitě nebude. Jsou to spíše takoví řezníci,“ culí se. „Důležité bude dávat si pozor na osobní souboje, ale pokud budeme hrát jako v tomto zápase, tak bychom je měli přejet alespoň o pět gólů. Bude to hlavně o bruslení,“ uzavírá třiadvacetiletý štírek.

STATISTIKY & FAKTA: VLADIMÍR ROSYPKA #12
Věk: 23 let, narozen 25. října 1993 Výška: 175 cm Váha: 70 kg Post: útočník, hokejku drží nalevo Mateřský klub: HC VÍTKOVICE RIDERA Další kluby: HC TATRA Kopřivnice (2008-2009), HC RT TORAX Poruba (2009-2014, od 2017), HK Nový Jičín B (do 2017)

Vladimír Rosypka krátce po vstřeleném gólu.