Listopadová utkání starších žáků HC RT TORAX

Romana Opatová, 19.12.2022
V listopadu dohráli hráči 8. třídy základní část soutěže starších žáků skupiny A, žáci 7. třídy dohrávali soutěž ve skupině B. Osmáci na postup do nadstavbové části nedosáhli, sedmáci vybojovali postup v posledním kole soutěže a postoupili do nadstavby hrané společně s týmy Olomouckého kraje.

Osmá třída pod vedením Květoslava Foltýna první listopadové utkání odehrála v sobotu 5. listopadu proti Třinci. Hosté se ujali vedení rychlou brankou hned v 1. minutě. Do konce třetiny padly ještě dvě branky, každá jedním týmem a Třinec tak vedl po 20 minutách těsně 2:1. Zbylé dvě třetiny již ale porubští hráči branku vstřelit nedokázali. Třinec v druhé třetině vstřelil dvě, ve třetí části hry tři branky a zvítězil tak celkově 7:1.

Hned následující den vycestoval tým na led do nedaleké Opavy. I v tomto utkání vstřelil první branku soupeř, nicméně postupně aktivitu na ledě převzali hráči HC RT TORAX. V poslední minutě 2. třetiny se dvěma rychlými góly dostala Poruba do těsného vedení 2:1. V poslední třetině porubští hráči přidali ještě další dvě branky. Opava korigovala výsledek těsně před koncem utkání na konečných 4:2 pro tým TORAXu.

V sobotu 12. listopadu proběhlo poslední kolo základní části soutěže, Poruba hostila tým Kopřivnice. O tom, že již osmáci do nadstavby nepostoupí, bylo rozhodnuto, i tak chtěli hráči zakončit soutěž vítězstvím. Branky padaly jen v prvních dvou třetinách, a to shodně 2krát. Hráči HC RT TORAX zvítězili 4:0. Po zbylou část sezóny rozehrají soutěž o umístění v rámci soutěže Olomouckého kraje.

První kolo této soutěže proběhlo poslední listopadový týden doma proti Šumperku. Se šumperským týmem se hráči ročníku 2009 v soutěži ještě nepotkali ani v minulých letech. Utkání začalo ve velmi rychlém tempu, branky padaly střídavě na obě strany, HC RT TORAX byl vždy tzv. o krok napřed. První část hry dopadla smírně 2:2, v druhé části 2krát skóroval jen domácí tým a Poruba tak vedla po 40 minutách 4:2. Poslední část skončila 3:1, HC RT TORAX porazil Šumperk 7:3.

Sedmá třída prožila listopad výsledkově jako na houpačce. Úvodní část měsíce příliš úspěšná nebyla, následně si ale reputaci spravila a zaslouženě postoupila do nadstavbové části soutěže.

V sobotu 12. listopadu proběhlo 14. kolo na ledě Frýdku-Místku. Domácí první třetinu vyhráli rozdílem dvou branek 5:3. V druhé třetině byli úspěšnější svěřenci Jiřího Trembáče, když tuto část hry vyhráli 2:1. Průběžný stav 6:5 před poslední částí hry sliboval velkou bitvu o konečný výsledek. Obě mužstva ji odehrála disciplinovaně, střelecky se 1krát prosadil domácí tým. Frýdek-Místek zvítězil 7:5.

V neděli 13. listopadu pokračovala soutěž domácím utkáním proti týmu AZ Havířov. Góly tým Poruby dokázal vstřelit pouze v úvodní třetině, která skončila 4:2 pro Havířov. Po zbytek utkání byl střelecky úspěšný jen Havířov, celkově branek vstřelil ještě pět a zvítězil tak 9:2.

16. kolo soutěže proběhlo 17. listopadu ve Werk Areně třineckých Ocelářů. Po celou dobu utkání bylo zřejmé, že jsou domácí favoritem utkání, porubští hráči po celých 60 minut nenašli recept, jak překonat domácího gólmana. Třinec zvítězil 15:0.

V následujícím zápase proti Karviné šlo z pohledu postupu tzv. o vše. Hráči se nenechali svázat nervozitou a první třetinu vyhráli s přehledem 6:0. Během druhé třetiny karvinský soupeř snížil na 6:2, poslední část vyhráli opět porubští hráči 3:2. Utkání tak skončilo v jejich prospěch celkově 9:4.

I v posledním utkání základní části soutěže museli porubští hráči zvítězit. V sobotu 26. listopadu si změřili síly s Českým Těšínem. Poslední vzájemné utkání skončilo smírně vysoko 10:10, tento zápas měl ale z pohledu defenzivy mnohem odlišnější průběh, branek moc nepadalo. První třetinu vyhrála Poruba 2:0, druhou 1:0. V úvodu poslední části hry se nadechl soupeř k obratu a dvěma rychlými brankami snížil na 2:3. Hráči HC RT TORAX si ale průběh utkání pohlídali, přidali dvě branky a zaslouženě zvítězili 5:2.