Letní soustředění žáků 6. a 7. třídy

Romana Opatová, 09.08.2022
Jako v několika posledních letech zahájili mladí hráči předzávodní období tradičním letním soustředěním. V týdnu od 1. srpna absolvovali v podhůří Jeseníků pod vedením trenérů Petra Rambouska a Jiřího Trembáče řadu pohybových, výkonnostních tréninků, ale i společných týmových her.

Pro soustředění si zvolil tým obvyklou lokalitu – Malou Morávku. 25 hráčů narozených v ročníku 2010 a 2011 zahájilo akci v pondělí společnou pěší túrou doplněnou koupáním v místní říčce, ale především také pohybovým tréninkem. Cílovým místem byla sjezdovka Pod Kloboukem, hráči po cestě zvládli několik společných výběhů v různém terénu – po louce, na běžecké dráze, ale také v lese. Úterní dopoledne absolvovala jedna skupina běžecký trénink v lese, druhá skupina navštívila vnitřní bazén, kde si kluci zasoutěžili v plaveckých disciplínách. Odpoledne hráči absolvovali tzv. kruhový fyzický trénink a druhá skupina další běžeckou průpravu. Následovalo již „léty ověřené“ cvičení zaměřené na týmovou spolupráci. Hráči rozdělení do skupin se vzájemně svázanými kotníky museli absolvovat výšlap na lyžařskou sjezdovku. Vedle fyzického zatížení se tak museli komunikačně popasovat s vytvořeným pohybovým omezením, tj. domluvit se a sledovat vzájemně aktuální problémy v chůzi apod.

Také středa patřila intenzivnímu tréninku v lese, na travnatém i umělém hřišti a na běžecké dráze. Nechyběl ani kruhový trénink. Jelikož počasí bylo více než perfektní, mezi všemi tréninkovými jednotkami si kluci mohli dopřát relax u venkovního bazénu. Ve středu v podvečer odstartovala další tradiční aktivita – 4. ročník týmového závodu RT TORAX Spartan Race. V přibližně 50minutovém závodu týmy absolvovaly dovednostní překážky typu lanová dráha, šplh, plížení se pod překážkami apod. I zde to nebylo pouze o tom vydat ze sebe fyzické maximum, ale fungovat jako tým, což je v hokeji snad to nejdůležitější.

Ve čtvrtek se svěřenci trenérů vypravili na celodenní výlet na nejvyšší vrchol Jeseníků Praděd. Ušli celkem 17kilometrovou trasu podél Bílé Opavy, přes Barborku, Ovčárnu, Petrovy kameny zpět na Malou Morávku. Večer byl následně završen společným rozlučkovým táborákem. Všechny volné chvíle po celý týden byly vyplněné zápasy ve fotbale.

Krátké zhodnocení akce trenéry Jiřím Trembáčem a Petrem Rambouskem:

Jiří Trembáč: Letošní soustředění se ve všem vydařilo na jedničku. Vyšlo nám nádherné počasí, vyhýbaly se nám zdravotní problémy i zranění a kluci se chovali vzorně. Mimo klasických dvoufázových tréninků, které byly zaměřeny převážně běžecky a silově, kluci absolvovali ještě ranní výběhy před snídaní. Jako každoročně jsme utužovali kolektiv na horských túrách a překážkovém závodě. Nakonec bych rád poděkoval kolektivu, který s námi jako každý rok soustředění absolvoval. Jmenovitě vedoucím družstev Michalu Opatovi a Martinu Macháčovi. Dále doprovodu Romaně Opatové a zdravotnici Miladě Ručkové.

Petr Rambousek: Soustředění mě jako trenéra velmi nadchlo. Byl jsem nadmíru spokojen s přístupem hráčů k tréninku i s chováním mezi oběma ročníky. Trénovali jsme 3krát až 4krát denně a na závěr jsme měli 17 km túru okolo Pradědu. Velká škoda, že se soustředění nezúčastnili všichni hráči ročníku 2011. Obrovské poděkování patří oběma vedoucím za zprostředkování a organizaci tohoto soustředění.