Lednová utkání mladších žáků HC RT TORAX

Romana Opatová, 17.02.2023
Žáci 6. třídy v soutěži mladších žáků skupiny A odehráli v úvodním měsíci roku 2023 celkem čtyři utkání. Jejich o rok mladší spoluhráči ve skupině B zvládli odehrát díky odloženému utkání o jeden zápas méně.

Svěřenci Martina Tomáška své úvodní utkání mladších žáků 6. tříd rozehráli v neděli na domácím ledě proti týmu z Opavy. O branky nebylo nouze, padlo jich v součtu 24! Úvodní třetina byla herně i co do počtu branek velmi vyrovnaná. Skóre utkání otevřeli v 3. minutě porubští hráči, nicméně hned za 20 sekund soupeř dokázal srovnat a další brankou se dostal do vedení. Vzápětí další branku přidali hráči HC RT TORAXu a víceméně se takto skóre přelívalo na obě strany. První třetina skončila smírně 4:4. Druhá třetina se dařila lépe opavskému týmu, když se v této části hry prosadil celkově 7:2 a odskočil tak ve vedení o pět branek. Poslední část hry byla již opět herně i počtem branek vyrovnaná, nicméně tento stav stačil Opavě k celkovému vítězství 15:9.

Další utkání v rámci 21. kola odehráli šesťáci na ledě Kopřivnice v sobotu 21. ledna. V úvodní třetině se diváci branky nedočkali. V druhé třetině otevřeli skóre porubští hráči hned v jejím počátku, v 22. minutě. Další dvě branky ale padly z holí Kopřivnice, která se tak ujala průběžného vedení 2:1. Do konce třetiny hráči HC RT TORAX dokázali vyrovnat na průběžných 2:2. V poslední části hry se dařilo nadále více porubským hráčům, tuto část vyhráli rozdílem dvou branek 4:2, celkově tedy 6:4.

V sobotu 21. ledna proběhla dohrávka odloženého 19. kola z prosince loňského roku, kdy se hráči HC RT TORAXu utkali v třinecké Werk Areně proti domácím Ocelářům. Ačkoliv třinecký tým byl svým herním stylem aktivnější, porubský tým dokázal dlouho držet bezbrankový průběh utkání. Brankově se domácí prosadili až od druhé poloviny první části hry, třetina skončila 3:1 ve prospěch domácích. V druhé části hry se dařilo třineckým hráčům, tuto třetinu vyhráli s přehledem 4:0. I přes nepříznivý průběžný stav se svěřenci Martina Tomáška nevzdávali, ale naopak v poslední části utkání zvítězili 3:2. Celkově Třinec vyhrál 9:4.

Poslední lednové utkání odehráli porubští hráči v sobotu 28. ledna na ledě v Novém Jičíně proti domácím Ďáblíkům. I když dle výsledků z předchozích měření sil byli domácí v utkání favorité, porubští hráči svého soupeře v úvodní části hry přehrávali. První třetina skončila ve prospěch Poruby 2:1. Druhou třetinu zvládli lépe domácí, a když ji vyhráli rozdílem dvou branek 3:1, ujali se těsného vedení 4:3. Když hned v 1. minutě poslední třetiny Nový Jičín navýšil vedení na 5:3, měl porubský tým před sebou nelehký úkol – vyrovnat. V 54. minutě se týmu podařilo snížit na rozdíl jedné branky, ale Ďáblíci si hned v následné minutě své vedení opět pojistili. Celkově Nový Jičín zvítězil 6:4.

Nový rok 2023 otevřeli hráči 5. třídy v sobotu 7. ledna střelecky velmi úspěšným utkáním na ledě Karviné. Ačkoliv byl porubský tým herně mnohem vyspělejší než jejich soupeř, střelecky se mu příliš nedařilo. V utkání se sice dostal do vedení dvěma rychlými brankami v 1. a 2. minutě, ale tím se na delší dobu počítadlo skóre pozastavilo. Úvodní třetinu nakonec porubský tým vyhrál 4:1. Ani druhá třetina nedopadla střelecky příliš přesvědčivě, tým HC RT TORAX ji vyhrál těsně 2:1. Až v závěrečné třetině nabídli porubští malí hráči divákům tzv. střelecké hody. Celkově dokázali nadělit svému soupeři dalších devět branek a zvítězili tak vysoko 15:2.

V neděli 15. ledna odehráli svěřenci Jiřího Trembáče na domácím ledě v rámci 15. kola utkání proti Ďáblíkům z Nového Jičína. První třetina dopadla nerozhodně 1:1, v druhé třetině byli ale úspěšnější hosté, když dokázali postupně tuto část zápasu vyhrát 5:2. I poslední třetina byla na počty branek bohatá. Poruba se zpět herně vyrovnala svému soupeři, nicméně když tato část dopadla jako první třetina opět smírně 4:4, Nový Jičín zvítězil 10:7.

Další kolo soutěže mladších žáků skupiny B patřilo městskému derby s vítkovickou Riderou. Minulé vzájemné utkání skončilo remízou, a i toto bylo velmi vyrovnané. O vítězi de facto rozhodla první třetina, kterou Vítkovice vyhrály rozdílem jedné branky 2:1. Zbývající dvě třetiny totiž dopadly smírně 2:2. O vyrovnaném utkání svědčí i fakt, že poslední branky vstřelili oba soupeři shodně ve 48. minutě a zbylou část zápasu Vítkovice nepustily Porubu ke srovnání a Poruba naopak nepustila vítkovického soupeře odskočit k většímu vedení. HC Ridera Vítkovice zvítězila rozdílem branky 6:5.