Krayzlův rekord minulostí! Spoluhráči chválí talentovaného Aleše Kilnara

Krayzlův rekord minulostí! Spoluhráči chválí talentovaného Aleše Kilnara

Lukáš Bajgar, 14.01.2016
HC RT TORAX Poruba 2011 nastupuje ke svým zápasům II. ligy pod tímto názvem již pátým rokem a i za tuto dobu si stačil vytvořit několik klubových ikon, které svými výkony dalece přesahovaly, či přesahují, svou kvalitou třetí nejvyšší soutěž. Jednou z nich je bezesporu Marek Pavlačka, jenž je s klubem spjat pupeční šňůrou. Druhou se v poměrně krátkém čase vyprofiloval Luděk Krayzel, na němž výkony HC RT TORAX doslova a do písmene stály. Hned třikrát ve čtyřech letech vybojoval krále kanadského bodování Poruby v základní části a jeho jednačtyřicet bodů z ročníku 2013/2014 bylo do středy 13. ledna 2016 rekordních. Proti byl ale Aleš Kilnar, jehož šestibodová exploze v zápase s Valašským Meziříčím tuto statistiku přepsala!

Středeční utkání HC RT TORAX na ledě Bobrů znamenalo poboření hned dvou mýtů – že se na Valašsku nevyhrává a že rekordy Luďka Krayzla přetrvají generace. Aleš Kilnar byl při chuti, z devíti vstřelených branek se podílel hned na šesti z nich. A co více! Svou asistencí na třetí branku týmu vyrovnal bodové maximum Luďka Krayzla v základní části (41 bodů) a svou druhou trefou v utkání, kterou po pasu Lukáše Vrány zvyšoval na průběžných 4:1, tuto hranici překonal. A i to mu bylo málo! V zápase přidal ještě další tři gólové přihrávky a zastavil se na průběžných pětačtyřiceti bodech. Ale to nemusí být zdaleka konec. A kdo ví, zda se v souboji o porubský rekord ještě nepopere s Davidem Zacharem...

Jsem strašně rád, že mě bodově překonal právě Aleš, těší Luďka Krayzla

Slova chvály se linou nejen celou kabinou, ale také přímo z úst Luďka Krayzla, svrženého krále bodového maxima HC RT TORAX Poruba 2011 v základní části II. ligy. "Jsem strašně rád, že mě bodově překonal právě Aleš. Je ctižádostivý, pokorný, uznává autority, bezkonfliktní a svým přístupem před a i po tréninku se stal vzorem pro každého mladého hráče. Svými výkony ukazuje, že druhá liga je pro něj malá. Gratuluji!" rozplývá se Luděk Krayzel nad talentovaným křídelním hráčem. Alešovi k zisku 45 bodů stačilo pouhých 32 zápasů, Luděk k zisku 41 bodů musel odehrát 36 ligových mačů.

Centr první útočné řady, David Zachar je z výkonů Aleše Kilnara rovněž unešen. Vždyť oba dohromady nastříleli již osmatřicet branek a podíleli se na čtyřiaosmdesáti asistencích! "Pro mě je super hrát s někým, kdo má formu a na kom je vidět, že maká i mimo tréninky. Hraje pro tým! Aleš odehrál s Valašským Meziříčím výborný zápas a je příjemné i díky němu po dvou letech odjíždět vítězně." David Zachar nasbíral v dosavadním průběhu 39 bodů (24 + 15), přičemž na kontě má o šest utkání méně. Do konce soutěže zbývá poslední čtvrtina, kdo ví, kdo si nasadí vítěznou korunku...

Aleš Kilnar v objetí s Luďkem Krayzlem

Aleš hokejově dospěl, těší kapitána Jana Chaloupku

"Je vidět, že Aleš v letošní sezóně hokejově dospěl. Přirovnal bych ho k Ovečkinovi – když chce, dokáže v důležitých momentech bránit, a v útočném pásmu je skutečnou hrozbou. Zapracuje-li ještě po stránce mentální a bude tomu dávat opravdu sto procent, může jednou ovládnout statistiky extraligy. Osobně mu to přeji a věřím, že i ostatní kluci v týmu," nešetří chválou porubský kapitán Jan Chaloupka, který je momentálně na listině zraněných.

Rostislav Vaněk, rychlonohý štírek porubského kádru na své spoluhráče volně navazuje: "Všichni již mluvili o Alešových kvalitách na ledě, já bych právě naopak vyzdvihl jeho přínos v kabině, kde jde příkladem. Chodí trénovat navíc, a to se pak odrazí v jeho výkonech na ledě... A i přesto, že sbírá velké množství bodů a mohl by mít nos nahoře, tak je stále pokorný a dře na sobě. Podle mě moc na body nehledí a jde mu hlavně o to, aby se dařilo týmu."

Aby nezněla slova chvály jen z úst forvardů HC RT TORAX, přidává se ke gratulacím také Jakub Peslar: "Je vidět, že se Alešovi vyplácí jeho dřina. Jde skvělým příkladem a to nejen na ledě, ale hlavně mimo něj."

Nejvíce dosažené bodování po základní části

Následující tabulka shrnuje nejvyšší bodové zisky po základní části (vč. * právě probíhající) hokejistů HC RT TORAX Poruba 2011.

        Sezóna  Z  G  A  B
Aleš Kilnar   15/16  32  14  31  45*
Luděk Krayzel  13/14  36  17  24  41
David Zachar  15/16  26  24  15  39*
Martin Buček  12/13  39  23  16  39
Luděk Krayzel  14/15  29  15  24  39
Petr Seidler  13/14  43  19  19  38
Aleš Kilnar   14/15  32  13  24  37