Konec tenisových porážek, je potřeba zabrat! RT TORAX cestuje do Nového Jičína

Redakce, 12.02.2014
Porubští hokejisté si s trochou nadsázky museli v posledních dvou zápasech připadat jako na dvorcích Rolanda Garrose. Jak jinak si vysvětlit málo vídané porážky 4:6 a 4:6 z duelů s Hodonínem a Přerovem. Porubská obrana, která je přitom nadále nejlepší v celé lize, inkasovala v předchozích dvou vystoupeních hrozivých dvanáct branek. A právě s cílem zlepšit defenzívu bude RT TORAX zajíždět na led nedalekého Nového Jičína, který patří k papírově slabším celkům třetí nejvyšší soutěže. Ostatně Porubští jej dokázali už třikrát v sezoně vcelku hladce porazit. Podaří se jim to i počtvrté? Duel je na programu netradičně ve čtvrtek 13. února od klasických 18 hodin. Připraven bude samozřejmě i textový online přenos.

Jak si oba celky vedly v posledním kole?

40. kolo: VSK Technika Brno – HC Nový Jičín 6:1 (0:0, 4:0, 2:1)
Branky a nahrávky:
16. Štindl (Havíř, Látal), 26. Kozák (Zábranský, Havíř), 35. Čtvrtníček (Zapletal, Zábranský), 36. Jurča (Havíř, Benýšek), 50. Pargač (Brzobohatý, Habrovec), 60. Zapletal (Čtvrtníček) – 55. Lehečka (Novotný).

Více info: Muži jedou z Brna bez bodu

40. kolo: HC RT TORAX Poruba 2011 – HC ZUBR Přerov 4:6 (2:2, 2:2, 0:2)
Branky a nahrávky:
2. Kilnar (Vrána), 19. Pavlačka (Buček), 25. Vrána (Vaněk, Šindelář), 30. Kilnar (Vrána)– 5. Sakrajda (Ditrich), 18. Šťastný (Osina, Pala), 27. Sakrajda (Janota), 37. Matula (Šťastný), 55. Sedlák (Běhal), 60. Kovařík (Haloda).

Více info: Opět rozhodla třetí třetina! Tentokrát Přerov odjíždí s plným počtem bodů

Vzájemná utkání v sezoně 2013/2014

8. kolo: HC RT TORAX Poruba 2011 – HC Nový Jičín 5:1 (3:1, 1:0, 1:0)
Branky a nahrávky:
1. Krayzel (Buček, Vaněk), 2. Krayzel (Buček, Seidler), 11. Krayzel (Prokop, Seidler), 40. Zuber (Wolf, Vaněk), 52. Buček (Seidler) – 2. Macháček (Chvostek, Skaloš).

Více info: Třetí výhra v řadě! Poruba si i díky hattricku Krayzla snadno poradila s Novým Jičínem

19. kolo: HC Nový Jičín – HC RT TORAX Poruba 2011 2:4 (0:0, 0:2, 2:2)
Branky a nahrávky:
52. Lehečka (Hanák, Putniorz), 57. Kabeláč (Chvostek) – 30. Zachar (Vaněk, Červenka), 30. Javín (Seidler), 42. Buček (Seidler, Pavlačka), 60. Zachar (Pavlačka).

Více info: Z jasné záležitosti bylo velké drama, Poruba nakonec výhru v Novém Jičíně uhájila

30. kolo: HC RT TORAX Poruba 2011 – HC Nový Jičín 6:1 (2:1, 1:0, 3:0)
Branky a nahrávky:
5. Wolf (Hruzík, Pavlačka), 14. Vrána (Šindelář, Kilnar), 38. Krayzel (Seidler), 49. Krayzel, 53. Javín (Prokop), 60. Wolf (Krayzel) – 17. Sprušil.

Více info: Nový Jičín padl definitivně až ve třetí třetině, Poruba vyhrála i třetí vzájemný zápas

Sestavy v posledním utkání

HC Nový Jičín: Šrámek – Hruška, Dusík, Chvostek, Vnenk, Cabák, Vašut – Lehečka, Putniorz, Novotný – Fojtík, Macháček, Gebauer R. – Kabeláč, Hanák, Uhlár.

HC RT TORAX Poruba 2011: Tihlář (30. Gleich) – Šindelář, Javín, Peslar, Wolf, Slavík, Prokop – Vaněk, Sedlář, Krayzel, Kilnar, Zachar, Vrána, Seidler, Buček, Chaloupka, Pavlačka, Zuber, Gřeš.

Představme si rozhodčí

Důležitou součástí každého utkání jsou také rozhodčí. V duelu mezi Novým Jičínem a Porubou by se měl dle delegací ČSLH v roli hlavního rozhodčího představit Michal Dědek z Vyškova. Na čarách mu bude vypomáhat dvojice Josef Novotný z Olomouce a Radek Šimčík z Křelova.

Ostatní duely 41. kola II. hokejové ligy – sk. B (Východ)

13.02. 18:00 LHK Jestřábi Prostějov – HC Orlová (Rudolf Volf)
13.02. 18:00 HC ZUBR Přerov – SHK Hodonín (rozhodčí Zbyněk Kubičík)

Webové stránky soupeře: www.hcnj.cz