Kluci si dneska zasloužili vyhrát, soudí Josef Halouzka

Vladimír Vronka, 15.01.2006
Sareza sehrála první domácí utkání v roce 2006 a hokej se lidem musel líbit. Líbil se výkon týmu také kouči Sarezy Josefu Halouzkovi? Autorem vítězné trefy se stal Lukáš Bokroš, pro něhož to byla třetí trefa v ostravském dresu. Mezi novice v týmu patří Michal Oliverius, který na vítězný gól přihrál.

Sareza v utkání předváděla dobrý hokej, ale ze spousty šancí proměnila pouze dvě, ale protože Jihlava umístila do sítě o jednu střelu méně, zvítězila Sareza 2:1. Jak vypadlo utkání z hráčské lavice očima trenéra Josefa Halouzky „Měli jsme už nůž na krku, potřebovali jsme vyhrát. Měli jsme čtyři těžká utkání venku, která jsme nezvládli. Hlavně v Jindřichově Hradci, kde jsme vedli už 2:0. Dnes jsme mohli v první třetině rozhodnout, byli jsme o krůček lepší než Jihlava. Měli jsme daleko více šancí. Ve druhé třetině jsme měli za úkol udržet výsledek. Jsem rád, že se nám to podařilo a ve třetí třetině už jsme se nutili, když jsme se dostali do útočného pásma, ke střelbě. Bylo to vydřené vítězství. Jihlava je těžký soupeř. Věděli jsme, že to bude o jednom dvou gólech, proto jsme vycházeli ze zajištěné obrany. Nutíme hráče ke hře, kterou jsme hráli před půl rokem v září, v říjnu, kdy jsme dokázali bránit, nepouštěli jsme soupeře do vyložených gólových šancí. Dneska měla Jihlava snad čtyři vyložené šance. Kuba Čech chytil co mohl. Jeden nájezd , kde jsme udělali chybu po našem tlaku, skončil gólem. Toho jsem se bál, že soupeře zatlačíme a z toho pak budou vycházet naše útočné chyby, které jsme udělali ve spoustě zápasů. Těchto chyb jsme se vyvarovali, až na tu jednu. Kluci si dneska zasloužili vyhrát“

Skončila nám třetí čtvrtina 1. ligy. Trenér s ní asi nebude moc spokojený. „Já nejsem spokojen ani s polovinou. Druhá čtvrtina nebyla dobrá. Byli jsme rozházení zraněními. Byli jsme rozházení i tím, že hráči chodili do extraligy. Nemohli jsme se dát do kupy. Doufejme, že se to teď nějak stabilizuje ty naše výkony a že se dostaneme o trochu výše v tabulce.“ Do týmu přibyli noví hráči, pomalu se zapracovávají. Co je podle trenéra pro mladé hráče nejdůležitější. „Michal Oliverius je kvalitní hráč, má odehrané něco v extralize a potřebovali jsme centra, protože Daniel Boháč ještě není zdravý. Potřebovali jsme centra jeho typu, jsem rád, že se nám jej podařilo získat. Dneska se k nám opět připojil Tomáš Chyba. Dneska vyšel dobře zápas i Lukáši Bokrošovi. Tito mladí hráči musejí být trošku trpělivější, oni nenastupují na celý zápas, hned když přijdou. Zapracováváme je postupně jako například Jirku Mocka, který toho měl první půlku hodně. Hrál za juniorku, hrál za muže. Nám se to teď vrací. Uvidíme jak to bude dál. Nemůžeme mluvit o tom, že jsme překonali nějakou krizi, to ještě ne, ale další vývoj ukáže. Máme před sebou ještě třináct utkání a když je zvládneme, tak jak jsme zvládli první nebo druhou čtvrtinu, tak bychom mohli pomýšlet na play off.“

Lukáš Bokroš se stal střelcem vítězné trefy, i když oficiální zápis uznal střelcem Jana Heřmana. „Gól byl šťastný. Viděl jsem, že to Michal Oliverius nahazuje před bránu, tak jsem do toho nahození nastavil hokejku a jsem rád, že to tam padlo. Šťastný gól, ale už jsme jej potřebovali.“ V zápase měl nejednu gólovou šanci, ale buď trefil gólmana, a nebo mu kotouč v nejnevhodnější okamžik přeskočil hůl. „Mohl jsem dát dneska více gólů, ale díky bohu, ale alespoň za ten jeden. Jeden vítězný úplně stačí“ Utkání z ledové plochy mohlo vypadat jinak než z hráčské lavice. Jak utkání vypadalo? „Měli jsme trochu navrch. Po čtyřech prohrách venku jsme v domácím prostředí museli vyhrát a jsem rád, že se nám to povedlo. Myslím si, že jsme byli lepší a vyhráli jsme zaslouženě.“

Michal Oliverius přišel na hostování do konce sezóny. V týmu zažil podařený vstup, v prvním utkání dal gól a ve druhém přihrál na gól vítězný. „Jsem rád, že mi vstup takhle vyšel, ale prvořadá věc je zvednout se jako tým, protože se prohrály čtyři venkovní zápasy a budeme se bít s Hradcem Králové asi do posledního kola o play off. Dneska jsme hráli dobře a ubojovali jsme to a 2:1 je cenný výsledek. Kanadské body jsou až ta druhá třetí věc. Hlavní je, abychom se jako tým zvedli.“ Jak se zrodila vaše výměna? „Výměnu jsem přivítal. A byl jsem ve spojení s panem Dobešem, takže mě výměna nezaskočila. Byl jsem na ni připravený a od Ostravy jsem chtěl. V první ředě jsem vůbec nevěděl, že se jedná o výměnu. Bylo mi řečeno jen, že jdu sem. Až v Ostravě jsem se dozvěděl, že to je za Patrika Valčáka. Byl to klasický trejd. Jsem rád, že jsem v Ostravě.“ Přišel jste do nového prostředí. Jaké bylo přijetí? „Žádný problém v tom nebyl, kluci jsou dobří.“ Odbyl jste si domácí premiéru co byste vzkázal domácím fanouškům. „Ať chodí v co největším počtu. Teď potřebujeme publikum jako šestého hráče, abychom navázali domácí šňůru, protože hrajeme více utkání doma. Potřebujeme je, aby se nám lépe dýchalo a abychom se dostali do osmičky a udrželi se v ní.“