Kdybychom takhle hráli ve Vsetíně, tak nemáme šanci, ví dvoubrankový střelec Ballner

René Chyla, 27.10.2016
Dělba bodů byla blízko. Ačkoliv Poruba vedla v padesáté minutě ještě 6:3 a kráčela k další tříbodové výhře, Draci málem nachytali RT TORAX a v závěru byli blízko stažení tříbrankového manka. „Ten konec jsme nesehráli vůbec dobře,“ ví autor dvou branek David Ballner. Jan Matějka trefil v předposlední minutě pouze boční síť, a tak mohl zasáhnout porubský forvard, který trefou do prázdné branky pečetil tříbodovou výhru 7:5.

STATISTIKY & FAKTA: DAVID BALLNER #8
Věk: 21 let, narozen 9. února 1995 Výška: 181 cm Váha: 77 kg Post: útočník, hokejku drží nalevo Mateřský klub: HC VÍTKOVICE RIDERA (do 2015) Úspěchy: 1. místo ELSD (2012), 3. místo ELJ (2015)

Úvod druholigového šlágru mezi lídrem z Poruby a třetím Šumperkem začal jednoznačně lépe pro hostující mužstvo. Draci se dostali několikrát do přečíslení dva na jednoho, za záda Jakuba Čecha se jim však podařilo puk protlačit pouze jedinkrát. „Nezačali jsme vůbec dobře. Sice se nedá říct, že by nás něčím zaskočili, ale byli jsme pomalí, všude pozdě a prohrávali osobní souboje,“ tuší porubský útočník původ nezachyceného startu. Neproměněné šance nakonec stály Šumperk vítězství. Poruba ještě do první pauzy otočila třemi trefami, přičemž zejména ty první dvě byly z kategorie šťastnějších.

„Ty dva góly nás asi nakoply. Můžeme být ale velmi rádi, že jsme je vůbec dali a neprohrávali ještě vyšším rozdílem,“ říká o akcích, které by se do nominace na Zlatou helmu s největší pravděpodobností nevešly. Po dvou laciných brankách navíc musel šumperskou branku opustit Jan Zavadil, který tak již v sedmnácté minutě přenechal místo Renému Svobodovi. Že by ale brankářská dvojka dodala svému týmu tolik potřebný impuls, se říct rozhodně nedá.

PORUBA VYHRÁLA POŠESTÉ V ŘADĚ, V INFARKTOVÉM ZÁVĚRU ROZHODL DVOUBRANKOVÝ BALLNER »

Hostující brankář si totiž ani na puk nesáhl a už to bylo 3:1. „Nahrával jsem Kafemu, protože už jsem nemohl,“ směje se David Ballner, „a navíc jsem nevěděl, co s tím. Sice on ten puk nechtěl, ale popral se s tím parádně a šikovně zakončil,“ chválí vítkovický odchovanec Dominika Kafku, který ještě do první sirény vstřelil důležitou branku znamenající nadějné vedení o dva góly. Draci pak ale na začátku druhé třetiny snížili zásluhou Pavla Sedláčka, na což zareagoval v polovině zápasu porubský útočník s osmičkou na zádech.

„Zachy mi to krásně dal za modrou. Ještě jsem se ale rozmýšlel, jestli někomu nepřihraju. Nicméně jsem viděl, že tam má gólman místo, tak jsem zkusil štěstí a padlo to tam,“ líčí inkriminovanou chvíli z početní převahy, kdy se dvojice Ballner-Zachar dostala do přečíslení. Draci sice znovu odpověděli, ovšem Porubští pak dvěma dalšími góly odskočili už na tříbrankový rozdíl. Vše nasvědčovalo tomu, že utkání se dohraje v klidném režimu, opak byl ale pravdou.

Ballnerova pětka byla u čtyř ze sedmi porubských gólů.

V 55. minutě totiž nachytal Jakuba Čecha Jan Matějka a za necelé tři minuty pak skóroval také Daniel Vachutka. Rázem to bylo 6:5 a o pořádnou zápletku a drama tak nebylo nouze. „Ten konec jsme nezahráli vůbec dobře. Nevím, jestli jsme byli posr***, že už to neudržíme. Udělali jsme zbytečně hloupé chyby a sami si to zkomplikovali,“ uvědomuje si porubský forvard. Poslední minuty byly krušné, nakonec však měly tříbodovou chuť.

David Ballner sice asi padesát vteřin před uplynutím základní hrací doby netrefil prázdnou branku přes celé hřiště jen o centimetry, v čase 59:36 už to ale vyšlo. V ten moment mohl spadnout všem příznivcům domácího výběru kámen ze srdce. „Ten gól byl jednoduchý, jelikož soupeř mi na něj v podstatě sám nahrál na hokejku a já pak už jen trefil branku,“ hlásí tříbodový forvard, jenž už netrpělivě vyhlíží sobotní ostře sledovaný duel na Valašsku. „Všichni se na tu atmosféru do Vsetína těšíme a víme, že tam nás určitě nečeká nic lehkého. Musíme lépe bruslit a vyhrávat také osobní souboje,“ uzavírá.

David Ballner krátce po gólu do prázdné branky, který znamenal vítězství 7:5.