Každý zápas je nyní důležitý, uvědomuje si porubský lodivod Tomáš Sršeň

Lukáš Majer, 31.01.2013
Podruhé odjížděl z Prostějova jako poražený. Tentokrát však porubský tým promarnil šanci vyhoupnout se na dostřel třetí pozici v našlapané tabulce. Trenér celku RT TORAX Poruba 2011 Tomáš Sršeň po zápase věděl, že takto se o play-off nehraje. „Musíme na tento zápas co nejrychleji zapomenout,“ sypal ze sebe zklamaný kouč, který ještě zkraje sezóny působil na lavičce Jestřábů. V pozápasovém hodnocení Sršeň chválil výkon hanáckého celku a také poodkryl taktiku, se kterou se Poruba připravovala na zápas v Prostějově, kde nakonec vyšla střelecky naprázdno. Již v sobotu budou jeho svěřenci v dalším důležitém klání hostit Frýdek-Místek.

Jakoby byli ještě v autobuse, tak působili hokejisté Poruby v utkání s Jestřáby. I Když Prostějov na tom nebyl v první polovině duelu o moc lépe, nakonec svůj dojem z posledních klání napravil a díky dvěma trefám Michala Popelky a jedné Michala Černého vyhrál 3:0. „Utkání se mi těžko hodnotí, prohráli jsme jednoznačným výsledkem. Musím pogratulovat soupeři, který odvedl zodpovědný výkon s minimem chyb,“ hodnotil středeční zápas porubský trenér Tomáš Sršeň.

Podruhé v letošní sezóně nedokázal RT TORAX vstřelil Jestřábům branku a podruhé u toho byl brankář Hanáků Adam Vrba, na kterého nedokázali najít porubští hokejisté recept. Tentokrát si na své konto připsal 29 úspěšných zákroků. „Soupeři dobře zachytal gólman Vrba, jenž mu celou hru podpořil. Bohužel nám utkání nevyšlo, musíme jej hodit za hlavu a už se soustředit na další zápas,“ věděl Sršeň, který letošní sezónu začínal právě na lavičce Jestřábů.

Poruba zažila přes vánoční svátky a na začátku roku 2013 doslova bodové žně. Ostravané bodovali v osmi zápasech v řadě a vyhoupli se na skvělé 4. místo tabulky. „Jdeme zápas od zápasu, vůbec jsme nevěnovali pozornost vítězné, respektive bodové šňůře, kterou jsme před časem měli. Jsme rádi, že jsme se dostali tam, kde momentálně jsme,“ pochvaloval si Sršeň aktuální umístění svého celku, které mu vydrží i přes středeční porážku. Na vyřazovací boje má aktuálně RT TORAX náskok sedmi bodů.

O play-off bojuje stále šest týmů, které se perou o každý bod. Tabulka je momentálně tak našlapaná, že stačí jakékoliv malé zaváhání a stojí vás to pád směrem dolů. „Zbývá posledních pár kol, udržet se na čtvrté příčce bude těžké. Každý zápas je nyní důležitý, každé mužstvo hraje jako o život, o co nejlepší pozici,“ ví zkušený kouč, jenž je znám především ze svého dlouholetého hráčského působení na vsetínském Lapači.

Jak již bylo zmíněno, Prostějov díky výhře prolomil výsledkovou i herní krizi, alespoň z části si získal přízeň fanoušků a udržel si 3. místo v tabulce. Hrála mizérie Jestřábů roli v přípravě na utkání v podání Poruby? „Prostějov jsme nějak speciálně neřešili, ani o tom v kabině nebyla řeč. Na soupeře jsme se připravovali, na začátku sezóny jsem tady působil, takže mužstvo dobře znám, i každého hráče.“ říká.

Na závěr pak přišla na Tomáše Sršně od novinářů nevšední otázka. Týkala se rozdílného „koučinku“ zápasu, kdy domácí Petr Zachar stále burcoval a aktivně povzbuzoval své svěřence, zatímco porubský lodivod jen občas hráčům něco řekl a spíše sledoval hru. „Nevím, jestli jsem klidnější, také se dokážu rozčílit. Většinou to však vyplývá ze situací. Každý trenér se chová tak, jak je navyklý a to většinou celou kariéru dodržuje,“ uzavřel své hodnocení.