Kamil Koláček do Ostravy za Romana Chatrnúcha!

Jan Škarpa, David Nováček, Martin Bocian, 25.10.2005
Nečekaná výměna se zrodila na ose mezi severočeským Chomutovem a severomoravskou Ostravou. Po sedmi letech si útočník Kamil Koláček oblékne dres jiného týmu, na měsíc se totiž stěhuje do Sarezy Ostrava. Naopak z Ostravy do Chomutova putuje řízný slovenský obránce Roman Chatrnúch, který v Chomutově už jednou působil.

Samotný trejd se zrodil velice rychle. Sarezu trápí rozsáhlá marodka v útočných řadách a tak usilovně sháněla kvalitní forvardy. Naopak Chomutov tlačí bota v obraně a tak se vedení obou klubů nakonec domluvilo na měsíčním hostování Kamila Koláčka v Ostravě a Romana Chatrnúcha v Chomutově.

Generální manažer Chomutova však jasně deklaroval, že dlouhodobé hostování nebo dokonce přestup Kamila Koláčka nepřipadá v úvahu. „Vážíme si toho co všechno Kamil Koláček pro Chomutov udělal a rozhodně se ho nechceme zbavovat, je to jeden z našich klíčových hráčů. Začátek letošního sezóny ho však nezastihl v optimální pohodě a tak bychom mu chtěli dát nový impuls. Kamil je možná nejchytřejší hokejista v celé 1. lize, za sedm let se stal ikonou chomutovského hokeje a odvedl pro náš klub už mnoho práce, patří sem a rozhodně se ho nechceme zbavovat. Ale jak už jsem řekl, začátek letošní sezóny ho nezastihl v optimálním rozpoložení a angažmá v jiném klubu by mu mohlo dodat nový impuls a motivaci. Za měsíc se vrátí zpátky do Chomutova.“

Nová útočná posila se v dresu Ostravy představí už ve středu, kdy se Sareza utká na domácím ledě s ústeckými Lvi. Start Romana Chatrnúcha v dresu Chomutova se zatím odkladá, v současné době má totiž chřipku. „Roman Chatrnúch bude připraven hned jak se uzdraví. Jeho měsíční hostování v dresu Chomutova se začne počítat až od doby, kdy bude úplně fit a připraven zasáhnout do hry,“ objasňuje situaci Milan Vacke.

Příchod Koláčka Sareza velmi vítá. “Ze zdravotních důvodů nám totiž vypadli Sochorek, Šebesta a Holuša - tedy tři útočníci z prvních dvou pětek. Potřebovali jsme posílit ofenzivu a Kamil Koláček naše představy splňuje. My jsme Chomutovu nabízeli i jiné hráče než Romana Chatrnúcha, ale je logické, že Chomutov chtěl adekvátní kvalitu,“ vysvětluje výměnu ředitel ostravského klubu Ivo Mocek, který dále popisuje současný střídavý start Libora Poláška ve Vsetíně: „Stalo se tak na přání trenéra Kopřivy. On se přijel podívat na naše předchozí utkání, zřejmě chtěl zmapovat výkonnost Šebesty a jiných hráčů. Jenže Pavel se zranil, trenéra Kopřivu tedy zaujal právě Libor Polášek. Dohodli jsme se na střídavém startu, totéž platí v případě Marka Ivana.“

Vzhledem k tomu, že jak extraliga, tak první liga mají docela náročný program, dá se očekávat, že výpomoc Poláška ve Vsetíně a Ivana v Sareze nebude pravidelná. I proto je další novou tváří ostravského útoku Tomáš Chyba, který do Ostravy přichází společně s Kamilem Koláčkem z Chomutova. Tento karlovarský odchovanec letos krom Chomutova působil také formou střídavých startů v druholigovém Klášterci nad Ohří.