Junioři ovládli turnaj v Šumperku, po třech skalpech slaví zlato!

René Chyla, 25.08.2018
Valašské Meziříčí, Šumperk, Frýdek-Místek a Poruba. Čtyři týmy, šest zápasů, jeden den a jeden vítěz. Porubští junioři mají za sebou perný týden, když v úterý padli v Opavě 2:4, ve čtvrtek si doma poradili s Frýdkem-Místkem 6:3 a v sobotu už odcestovali na jednodenní turnaj k Drakům do Šumperka. Tam je čekaly v krátkém sledu hned tři zápasy hrané dvakrát 25 minut čistého času, což však Suchánkovi a Pavlačkovi svěřenci vzali pořádně za pačesy a postupně si poradili jak s Bobry (4:0), tak s domácím pořádajícím týmem a favoritem ze Šumperka (3:1) a znovu Frýdkem-Místkem (5:1). Každé utkání bylo rozděleno na dvě poloviny, přičemž z každé mohl tým za výhru získat dva body, z pozápasových nájezdů pak další bonusový bod. HC RT TORAX ovšem neměl konkurenci a poradil si se všemi soupeři. Poruba nezvládla pouze nájezdy proti Drakům, nicméně 14 bodů z patnácti možných nakonec rozhodlo, že junioři jasně ovládnou šumperský turnaj a budou slavit první místo! Premiérové trefy za juniorku si připsal Šimon Pavlík, nová posila Filip Byčkov, poprvé se letos ale prosadil také bek Filip Kroček nebo Daniel Zajíc!

Kádr HC RT TORAX Poruba na turnaji

Brankáři: Petr Calábek, Marek Slíž
Obránci: Jakub Pitucha, Vojtěch Krátký, Tomáš Husák, Filip Kroček, Daniel Zajíc, Daniel Becher, Lukáš Topolanský, Maxmilián Sztefek
Útočníci: Jiří Brodek, Michael Vavřík, Richard Bořuta, Jan Anlauf, Filip Byčkov, Michal Morávek, Lukáš Poláčik, Jonáš Barčák, Šimon Pavlík

Porubu čekalo na úvod nevyzpytatelné Valašské Meziříčí, nicméně soupeř nakonec kousal méně, než se čekalo a ostravský tým v pohodě a klidu dokráčel k čistému kontu a výhře 4:0, ke kterému přispěli po jedné brance Filip Kroček, Jiří Brodek, Richard Bořuta a Filip Byčkov. HC RT TORAX na úvod nezaváhal a před duelem s domácími si nepošramotil naděje na zisk titulu.

HC BOBŘI VALAŠSKÉ MEZIŘÍČÍ vs. HC RT TORAX PORUBA 0:4

Bližší informace k tomuto zápasu jsou k dispozici ZDE

Zápas se Šumperkem měl být vyvrcholením celého turnaje, jelikož se v něm podle papírových předpokladů utkali dva největší adepti na celkové vítězství. Vítěz tohoto zápasu totiž už měl v podstatě jistý triumf. Ač byli domácí střelecky aktivnější, Porubští proti Drakům vytasili své eso do branky, které nakonec pochytalo bezmála čtyřicítku střel a dovedlo své borce k cennému skalpu 3:1. Domácí snížili až v závěru, nicméně jediná branka k úspěchu nevedla.

HK MLADÍ DRACI ŠUMPERK vs. HC RT TORAX PORUBA 1:3

Bližší informace k tomuto zápasu jsou k dispozici ZDE

Poslední zápas porubských juniorů se hrál ihned po šlágru se Šumperkem. Nicméně ani únava z těžkého zápasu neodradila borce z týmu HC RT TORAX k dalšímu zodpovědnému výkonu, který nakonec přinesl ovoce v podobě vítězství 5:1 nad Frýdkem-Místkem a tedy také celkovému vítězství na šumperském turnaji!

HC FRÝDEK-MÍSTEK vs. HC RT TORAX PORUBA 1:5