Junioři dominují, vyhráli devětkrát v řadě! Jsme rozjetá smečka, směje se David Maček

Redakce, 16.01.2014
Jen dvakrát v sezoně junioři nedosáhli na body, jejich porážky byste zkrátka dokázali spočítat na prstech jedné ruky. Především na cizích kluzištích budí výkony svěřenců trenérského dua Petr Trojan – Miroslav Bahník pořádný respekt, vždyť ani jednou se ještě domů nevraceli s prázdnou! Aktuálně za sebou tahají šňůru devíti vítězství a především poslední víkend ovládli ve velkém stylu – nejprve rozstříleli ambiciózní Hradec Králové a o den později nadělili desítku výběru Krkonoš. Další zastávkou porubské mašiny bude Havířov, na jehož ledě chce RT TORAX potvrdit parádní formu a vedoucí postavení tabulky. "Nic jiného než tři body nebereme," hlásí odhodlaně kapitán David Maček.

Před sezonou se přitom možná ani nečekalo, že by junioři mohli až takto dominovat. Po dobré přípravě jim na rozdíl od loňského ročníku vyšel vstup do soutěže a v podstatě od začátku se drželi v horních patrech tabulky. "Zachytit začátek je pro všechny vždycky moc důležité, od něj se pak mnohdy odvíjí celá sezona. V loňském ročníku jsme to poznali na vlastní kůži," vzpomíná útočník David Maček na uplynulou sezonu, v níž RT TORAX nakonec skončil na páté příčce ligové tabulky.

Letos porubští junioři ovládli už základní část, v níž ztratili pouhých dvanáct bodů a skvěle si vedou také v nadstavbové skupině. Ostatně šest vítězství v šesti zápasech je jasným důkazem. "Zatím prožíváme skvělou sezonu, snad nám forma vydrží až do začátku dubna," naráží na případnou účast v baráži o extraligu, k níž má Poruba slušně nakročeno. A kde hledat příčiny takové herní pohody? "Jsme super parta, máme výborné gólmany a tři vyrovnané útočné formace," myslí si David Maček.

Oba zápasy v novém roce vyšly porubským mladíkům na jedničku. Přitom z duelu v Hradci Králové měli určité obavy. Nejen z dlouhé zápasové přestávky, ale především ze síly ambiciózního soupeře, který se už řadu let pokouší probojovat zpátky mezi juniorskou elitu. "Na Hradec jsme se dobře připravovali, uvědomovali jsme si jeho kvalit a čekali jsme hodně těžké utkání, obzvláště když nedávno porazili i Liberec," přiznává dvacetiletý forvard, který v sezoně nasbíral už 39 bodů.

Ovšem RT TORAX Královské lvy parádně zaskočil aktivní hrou a především díky famózní sedmigólové nadílce z prostředního dějství se radoval z vysokého vítězství 9:3! "Přišlo mi, že jsme byli podstatně hladovější po vítězství. Domácí nepůsobili jako tým, ani se pořádně nehecovali. Vyhráli jsme naprosto zaslouženě a ukázali jsme, že jsme rozjetá smečka," říká porubský kapitán s úsměvem na tváři. Herní pohodu si pak svěřenci trenéra Trojana přenesli i do utkání s Krkonošemi, které smetli 10:2!

Připsali si tím už deváté vítězství v řadě a na hořkost porážky si už takřka nepamatují. Naposledy totiž padli 24. listopadu s Havířovem. A stejný soupeř je čeká už v pátek, kdy se ve večerním duelu pokusí na ledě K&K Pneu arény natáhnout šňůru výher na deset zápasů. "Letos jsme s nimi sehráli už tři zápasy a vždycky to bylo hodně vyrovnané. Musíme si zase všichni hrábnout na dno sil. Forma je na naší straně, ale nesmíme být moc na hrušce, to by se nám mohlo vymstít," uzavírá lídr porubského bodování.