Jsme rádi, že jsme zvítězili, raduje se Jan Vavrečka

Vladimír Vronka, 14.02.2008
V první lize se po pondělním kole rychle rozběhly vyřazovací boje. Zatímco první čtveřice postupujících je již známa o další příčky se nyní svádějí lité boje. Sareza Ostrava v prvním utkání dokázala zvítězit, což jistě potěšilo ostravského trenéra Jana Vavrečku. K nejlepším hráčům na ledě patřil Ondrej Mikula, který mohl vsítit branku mnohem dříve než v 53. minutě, ale chyběl pověstný kousek štěstíčka.

Sareza sehrála první utkání předkola play – off 1. ligy a po bojovném výkonu porazila Kadaň 3:1. Trenér Sarezy Jan Vavrečka mohl po několika utkáních hodnotit výhru svého týmu. „Jsme rádi, že jsme zvítězili, ale víme, že je to první krůček k postupu přes Kadaň. Kadaň je nepříjemný manšaft, který možná působí laxním dojmem, ale dokáže využít každé šance. Dnes to asi nebyl pěkný hokej pro oko diváka. Chceme hrát jednoduše, play – off je o chybách a my jsme jich udělali méně. Nevyužili jsme v první třetině několik šancí, pak by to možná bylo pro diváky zajímavější, protože by Kadaň musela otevřít hru. Zápas byl velice náročný po psychické i fyzické stránce,“ naznačil ostravský lodivod, že se výhra nerodila lehce. Tým prohrál v posledních deseti kolech, což se hráči mohli dočíst ze všech stran, každý se jich na to ptal, což mohlo na týmu zanechat stopy. „Myslím si, že se na nás poslední výsledky nepodepsaly. Pořád jsme kolem sebe slyšeli, že jsme deset zápasů nevyhráli, ale my jsme některé zápasy neprohráli, což je důležité. Například jsme prohráli v Olomouci 3:2, ale s výkonem týmu jsem byl naprosto spokojen, protože jsme hráli proti kvalitnějšímu týmu po hráčské stránce. Kluci nechávají na ledě všechno, hrají s plným nasazením, dávají do hry srdce a s tím se dá udělat docela dost,“ nachází hlavní přednosti ostravského kádru.

Velmi dobrý zápas ve čtvrtek odehrál Ondrej Mikula, devatenáctiletý slovenský mladík odehrál devátý zápas za muže. První zápas v play –off .“Zápas byl ze začátku opatrný z obou stran, snažili jsme se hrát ze zabezpečené obrany a přecházet z ní do útoku. Adam Červenka dal první branku, pak jsme ale inkasovali. Naštěstí jsme zabrali a dokázali jsme dotáhnout utkání do vítězného konce,“ zářil po utkání. Ondrej mohl vsítit několik branek, ale ostravské publikum bylo nakonec rádo i za jedinou. Bekhendem poslal puk za Hanuljakova záda a připsal si první trefu za Sarezu. „Měl jsem několik šancí, měl jsem z nich dát gól dříve, ale nakonec jsem se dokázal prosadit. Michal Novák nahrával Vítu Stránskému, ale puk se odrazil ke mně a já jsem jej bekhendem s trochou štěstí usměrnil do brány,“ popsal svoji první trefu za Sarezu. Sareza vede v sérii 1:0, což nemusí v konečném účtování nic znamenat. „Jsme spokojení s vítězstvím, ale série je dlouhá, hraje se na tři vítězství. Vedeme 1:0, což je pěkné, ale musíme makat dále, abychom vyhráli i zítra a jeli do Kadaně úplně uvolnění a postoupili,“ je si vědom důležitosti každého zápasu v play – off. Sareza získala Ondreje Mikulu z Vítkovic, má pomoci juniorskému výběru v cestě za záchranou. „Jsem rád za šanci, kterou jsem tady dostal. Zítra budu hrát za juniorku, protože ta se potřebuje zachránit. Kam mě pošlou, tam budu hrát a budu se snažit o co nejlepší výkon,“ naznačil šikovný útočník, že do každého zápasu dává úplně vše.