Jsem rád za poskytnutou důvěru a nechci zklamat, hlásí Jan Puškár

René Chyla, 04.02.2016
Hokejisté HC RT TORAX Poruba 2011 hostili ve středu odpoledne na svém ledě předposlední Karvinou, která se odlepila ode dna až po úspěších v minulých kolech, kdy si připsala skalp Nového Jičína, Brna či hodonínských Drtičů. Porubští ale po většinu zápasu dominovali a hosté si vylámali téměř všechny zuby na skvěle chytajícím Kubáňovi, jemuž pomáhala také výborná práce porubských beků. Jedním z nich byla také porubská naděje Jan Puškár, který si svými výkony řekl o místo v základní sestavě a od začátku roku tak nejčastěji nastupuje po boku Marka Slavíka. „Myslím si, že jsme si určitě sedli,“ pochvaluje si spolupráci se svými kolegy z druhé pětky.

Porubští hokejisté vstoupili do zápasu podle očekávání aktivněji a ujali se vedení už po 84 sekundách hry, kdy se prosadil Petr Seidler. RT TORAX i nadále exporubského gólmana Michala Gleicha doslova zasypával ranami ze všech pozic, výsledkem bylo však vyrovnání na druhé straně, kde zaúřadovala formace bratrů Ondřeje a Martina Kasperlíka. Ač se karvinský gólman snažil seč mu síly stačily, porubskému tlaku se dlouho odolávat nedalo. „Ze začátku se nám moc nedařilo, nehráli jsme asi to, co bychom měli, ale poté nám to tam párkrát spadlo, a tím jsme se docela uklidnili,“ hodnotí jednoznačnou výhru dvaadvacetiletý obránce.

Jan Puškár ale příliš prostoru na začátku sezony nedostával, v dresu Poruby zasáhl pouze do třech utkání, a aby mohl prokázat své kvality, chopil se příležitosti nastupovat v rámci hostování právě v konkurenční Karviné, za kterou si připsal čtyři body za přesnou trefu na ledě Bobrů, k níž pak přidal ještě tři asistence. „V Karviné je to trénování naprosto o něčem jiném než v Porubě, na druhou stranu zase musím říct, že se tam sešla dobrá parta,“ porovnává porubský bek působení v obou mančaftech.

Přelom roku byl ale zlomový, kdy si jej Tomáš Sršeň stáhl zpátky do Poruby. Počínaje domácím zápasem s farmou extraligového Třince dosud nechyběl ani v jednom střetnutí Ostravanů a stává se stěžejní oporou porubské obrany. „Jsem velmi rád za poskytnutou důvěru a že momentálně dostávám více prostoru a šancí, které bych chtěl také využít. V žádném případě nechci zklamat,“ dodává dále porubský odchovanec, který zavítal na dva roky také do pražských Letňan. „Nejsem typ útočného beka, držím se zejména v obraně. Jen občas se snažím napodobit své spoluhráče a dostat se až před branku,“ popisuje sám sebe ostravský mladík, jenž sice zapsal prozatím jedinou asistenci, na druhou stranu již odvedl v obranné činnosti pořádný kus „černé“ práce.

„S Markem a ostatními kluky jsme si navíc docela sedli,“ chválí souhru druhé lajny. Mezi druholigovými týmy, které okupují opačné póly tabulky, panují opravdu markantní rozdíly jak v obraně, tak v útoku. „Hráči Vsetína či Frýdku jsou určitě rychlejší než ti z Karviné a mají také o mnoho více zkušeností,“ srovnává různorodost obtížnosti dvou po sobě jdoucích domácích utkání.

Do konce základní části zbývá odehrát porubským borcům pět zápasů a stále mohou ještě pomýšlet na třetí příčku, na kterou ztrácí porubský RT TORAX dva body. „Osobně mi nezáleží na tom, na koho ve vyřazovacích bojích narazíme, protože abychom se dostali do finále, tak musíme porazit každého,“ uzavírá ostravský zadák, jenž před třemi lety vyzkoušel také angažmá v juniorce Mladé Boleslavi.

foto: Lukáš Bajgar