Již v Šumperku mohou mít junioři definitivní jistotu udržení extraligy

Adam Bagar, 14.03.2009
Tři kola před koncem a náskok sedmi bodů na své pronásledovatele. Taková je nyní situace u porubské juniorky v boji o udržení extraligy. K definitivní záchraně tedy stačí jediné - získat z následujících tří kol jediné vítězství. To mohou junioři VOKD Poruby ukořistit již na ledě šumperských Mladých Draků. Šumperk má již nepříjemnou jistotu pádu do ligy juniorů, když se krčí na předposledním místě tabulky s pěti body. Utkání se odehraje v neděli 15. března od 12:30 hod. Pro ty z vás, kteří se nechystáte do dračího doupěte osobně, můžete sledovat alespoň změny stavu prostřednictvím online přenosu.

Základní předzápasové info

Jedinou porážku mají na svém kontě po sedmi odehraných kolech baráže junioři VOKD Poruby. Ta navíc přišla v utkání se suverénní Jihlavou, která si jako první zajistila účast v nejvyšší soutěži v sezóně 2009/2010, když v posledním kole vybojovala potřebné vítězství na ledě poslední Hvězdy Praha. Velmi dobře mají za záchranou extraligy nakročeno také hokejisté Poruby. Tři kola před koncem totiž mají na desetibodový Hradec Králové a Valašský hokejový klub náskok již sedmi bodů. Jelikož je ještě ve hře devět bodů, stačí VOKD zvítězit v jednom ze tří následujících utkání, aby mělo jistotu účasti v nejvyšší soutěži. První vzájemné barážové utkání s Mladými Draky bylo jasně ve znamení domácí Poruby, která nejenže svého soupeře výrazně přestřílela, ale také zvítězila jednoznačným poměrem 5:1.

Naopak Draci ještě nepoznali v dosavadním průběhu baráže, jak chutná tříbodová výhra. Přesto mají na svém kontě pět bodů za dvě domácí výhry v prodloužení s Valašským hokejovým klubem a Hvězdou Praha a jednu porážku v prodloužení z horkého jihlavského ledu. Výsledky posledního kola definitivně poslaly hokejisty Šumperka do druhé nejvyšší juniorské soutěže, kam se vrací hned po roční pauze. Draci v posledním kole nastoupili ve Vsetíně, kde byli naprosto bez šancí. Domácí je totiž smetli hned sedmi brankami. Nutno také zmínit, že vzájemný zápas na ledě Draků v rámci základní části zvládli lépe Šumperští, když zvítězili především zásluhou skvělé první třetiny 4:1.

3. kolo baráže: HC VOKD Poruba – HK Mladí Draci Šumperk 5 : 1 (2:0, 2:1, 1:0)
Branky a nahrávky:
1. Kalina (Mlynář), 4. Vajda, 24. Galajda (Vidlák, Voznica), 35. Richter (Špok, Šimkovič), 54. Řezáč (Vajda, Špok) - 37. Peška (Přikryl, Malý).

útočník Marek Galajda

Soupisky obou soupeřů v posledním utkání

HK Mladí Draci Šumperk: Peksa - Fryč, Pezda, Havlík, Zacpálek, Novotný, Dokoupil, Drtil - Svoboda, Skoumal, Malý - Přikryl, Stejskal, Peška - Šoustal, Hlavsa.

HC VOKD Poruba: Kubáň (od 41. Gleich) - Skočovský, Parma, Tomis, Spusta, Pindur, Špok - Kalina, Blažej, Jelšík, Řezáč, Vajda, Richter, Šimkovič, Bartoš, Galajda, Voznica, Poláček, Capcara.

Tabulka baráže o extraligu po dvou odehraných kolech

1. HC Dukla Jihlava  			6 – 1 – 0 – 0    28:12   20 b.
2. HC VOKD Poruba			5 – 1 – 0 – 1    30:19  17 b.
3. HC VCES Hradec Králové	        3 – 0 – 1 – 3    20:18  10 b.
4. Valašský hokejový klub		2 – 1 – 2 – 2    23:20  10 b.
5. HK Mladí Draci Šumperk		0 – 2 – 1 – 4    14:28   5 b.
6. HC Hvězda Praha			0 – 0 – 1 – 6    18:36   1 b.

Rozhodčí jsou rovněž součástí hry..

Utkání mezi juniory Šumperku a VOKD Poruby bude řídit jako hlavní rozhodčí pan Jiří Kareš z Pardubic, na čarách mu budou vypomáhat pánové Jan Padevět rovněž z Pardubic a Tomáš Prchal z Lázní Bohdaneč.

Konečná tabulka ELJ

Konečná tabulka extraligy juniorů

obránce Radim Spusta

Statistiky VOKD Poruby v baráži