Je vidět, že v mužstvu je vnitřní síla

Vladimír Vronka, 30.10.2005
Sareza, po velmi špatném úvodu, přivezla z Berouna dva body. Trenér Josef Halouzka jistě nebyl s výkonem v první části spokojen. Určitě jej také netěšila koncovka týmu. Vítěznou trefu zaznamenal Libor Polášek.

Zápas v Berouně byli velmi náročný, jak vypadal ze střídačky nám prozradil trenér Josef Halouzka. „Opět nám nevyšla první třetina. Kubovi Štěpánkovi chvíli trvalo než se rozchytal, protože přechod mezi juniory a muži je pro gólmana vždy obtížný, ale postupně se dostal do zápasu a chytal pak dobře. Myslím, že jsme byli po většinu zápasu lepším týmem a asi jsme měli i vyhrát v normální hrací době. Domácí držel Falta. To co pochytal, to klobouk dolů. Závěr nám vyšel a jsme rádi i za dva body. Ukázalo se, že štěstí jde naproti tomu, kdo chce a my jsme chtěli více, proto jsme to v prodloužení zakončili tak, že máme dva body.“ Sareza již podruhé za sebou prohrávalo po první třetině o dva góly, což trenéra jistě netěší. Jak tomu předejít a čím to může být zapříčiněno? „To kdybych věděl, tak bych s tím něco udělal. Je to asi tím, že v první třetině nemáme takovou koncentraci, nedržíme si své posty. Až dostaneme jeden nebo dva góly, tak pak začnou kluci hrát přesně to, co si řekneme před utkáním. Zbytečně musíme dohánět, stojí to spoustu sil. Naše skóre není bůhví jaké. Máme myslím plus jedna, z toho je vidět, že se v koncovce hodně trápíme. První třetina, doma je to něco jiného, ale když jedeme takovou štreku, tak kluci mají trochu tvrdší nohy. Není to tolik o tom bruslení a z toho plynou chyby.“ Sareza sice dvakrát po první třetině prohrávala 2:0, ale mužstvo vždy zabojovalo a získalo tři respektive dva body. „Je vidět, že v mužstvu je vnitřní síla. Myslím, že si nemůžou na nic stěžovat, co se týče vedení ani ničeho jiného. Vedení nám vyšlo vstříc. Máme pět zraněných hráčů a vedení nám zajistilo další tři, kteří nehrají špatně, musí se do toho dostat, jsou to šikovní hokejisté. Hráči stojí jeden za druhým. Jestliže chceme vyhrávat musí to tak být. Nesmí jeden druhému vyčítat chyby, když hrajeme špatně první třetinu všichni.“

Také Libor Polášek nám sdělil svůj pohled na dění na ledě. „Zápas byl dost těžký, protože jsme zase nechytili začátek, prohrávali jsme opět 2:0. Připadlo mi, že máme těžké nohy z autobusu. Chvíli nám trvalo než jsme to rozjezdili. Druhou a třetí třetinu jsme měli více ze hry, dostávali jsme se více do šancí. Remíza v základní hrací době a vítězství v nastavení bylo asi spravedlivé.“ Jak viděl svou dvoubodovou trefu? „Bylo to prodloužení a hrálo se nahoru dolů. Dostal jsem sklepnutou nahrávku od Kamila Koláčka a sklepl jsem si jej před sebe, udělal jsem kličku do forhendu a dal jsem to gólmanovi pod lapačkou.“ Sarezu čeká derby s Havířovem. Co udělat proto, abychom získali tři body? „Bude to derby a budeme hrát doma. Budeme hrát tak jak jsme doma zvyklí. Myslím si, že když to nebudeme to moc otvírat, budeme hrát ze zabezpečené obrany a čekat na jejich chyby tak můžeme získat tři body.“