Je na nás velká deka, ví Josef Halouzka

Vladimír Vronka, 15.12.2005
Sareza Ostrava klesla po středečním utkání na deváté místo. Ostravským se sice podařilo vstřelit tři branky, ale po chybách inkasovali o gól více. Co se musí změnit, aby Sareza v play - off nechyběla?. Odpověď na tuto otázku se snaží najít trenér Josef Halouzka. Za Sarezu nastoupil k druhému utkání v 1. lize útočník Petr Dostál, který si odbyl premiéru nejen ostravském dresu, tedy v tom červeném, ale také před domácím publikem.

Nejprve jsme se společně s trenérem Ostravy Josefem Halouzkou vrátili k nešťastnému utkání v Havířově. „V Havířově jsme hráli podstatně lépe než dnes, ale zase nám odešla koncovka. Všechny góly padly po našich hrubých chybách. První gól dostal Kuba Čech dost laciný, ale brankář má nárok jednou za čas takový gól dostat, v letošní sezóně takový gól ještě nedostal.V Havířově vyhrál šťastnější.“ O středečním souboji s Hradcem Králové již mluvil jinak. „Dnes jsme hráli asi nejhorší zápas, který jsme předvedli nejenom doma, ale i venku. Hůř už se snad ani nedá hrát. Je na nás velká deka. Nemůžeme se z toho dostat, je to o střelecké nemohoucnosti. Kdybychom proměnili šanci za stavu 2:1, tak by to možná vypadalo jinak. Bohužel soupeř hrál jednoduše, chytře a nedělal takové chyby jako my – hlavně ve třetí třetině.“ Sareza dala po delší době více než jednu branku, přesto odcházela poražena. „Dnes jsme hráli špatně dozadu. Neplnili jsme si to, co jsme plnit měli a to hlavně směrem dozadu. Udělali jsme mnoho chyb. U druhého gólu se hráč nechal obehrát tak, jak jsem to už dlouho neviděl. Pustil mu to mezi nohama a nedokázal jej tělem odstavit. Chceme v naši třetině něco vymýšlet, místo abychom puk dostali jednoduše z pásma. Soupeř nás napadal a využíval našich chyb.“ Jaký je recept pro návrat do osmičky zajišťující play – off? „Musíme to zjednodušit. Hlavně v našem obranném a útočném pásmu. V našem pásmu dostávat kotouč co nejrychleji od hole a dostávat se dopředu. V útočném pásmu si musíme méně přihrávat a více střílet na branku, chodit před branku, dorážet tečovat.“

V posledních dvou zápasech nastoupil za Sarezu útočník juniorky Petr Dostál. Mužskou soutěž si vyzkoušel již loni, kdy hrál za druholigový Prostějov, kterému pomáhal k návratu do 1. ligy. „Hrál jsem loni II. ligu, takže to pro mě nebylo nic nového. Byl jsem trochu nervóznější, protože doma je to těžší. Postupem času jsem získal jistotu, hrál jsem tak, abychom nedostali gól a docela se to povedlo, ale je škoda, že jsme nevyhráli. Na konci jsme udělali hrubé chyby, byli jsme neukáznění a chybělo nám štěstí, které kluci měli na začátku, tam by to dotáhli do vítězného konce. Pozítří je další zápas a půjdeme do toho znova a určitě už vyhrajeme.“