Impuls k návratu? Martin Buček, hlásí po čtyřbodové premiéře navrátilec Vlastimil Zuber

Impuls k návratu? Martin Buček, hlásí po čtyřbodové premiéře navrátilec Vlastimil Zuber

René Chyla, 05.11.2017
Několik týdnů se v porubské hale rozkoukával, své nynější spoluhráče podporoval v domácích zápasech u střídačky, avšak až v sobotu naplno zasáhl do dění na ledě a čtyřmi body přispěl k vysoké výhře 14:2 na ledě B-mužstva Nového Jičína. Vlastimil Zuber se do Poruby coby hráč do pole vrátil zhruba po čtyřech letech, nyní jej však již neuvidíte v A-týmu, jako tomu kdysi bývalo, nýbrž v krajské lize pod křídly Karla Suchánka a Marka Pavlačky. „Ten impuls byl hlavně v příchodu Martina Bučka. Jsme dobří přátelé a jsem rád, že se souhra mezi námi přenesla i do hry,“ praví spokojeně porubský odchovanec, který právě se svým parťákem zvyšoval v povedené kombinaci už na 6:0 pro Ostravany.

B-MUŽSTVO SPLÁCHLO REZERVU ĎÁBLŮ! HUDEC DAL HATTRICK, ZUBER V PREMIÉŘE SE ČTYŘMI BODY »

Na jedné straně Nový Jičín s nula body, na té druhé Poruba s body třinácti. Souboj rezervních týmů druholigových mužstev začal dle očekávání náporem porubského celku. Úvodní tlak však prakticky vydržel až na hluché chvíle v poslední tercii do závěrečné sirény, čemuž nasvědčovalo také skóre po šedesáti minutách na světelné tabuli – 2:14. „Byl to můj první zápas, navíc proti poslední týmu tabulky, takže těžko nějak blíže hodnotit. Nic náročného to ale nebylo, když to řeknu s nadsázkou, tak to byl takový lehčí trénink,“ snaží se přiblížit svou premiéru Vlastimil Zuber, kterou si odbyl na venkovním kluzišti. Porubský odchovanec nastoupil ve čtvrté pětce, nicméně právě ta se pod vysokou výhru podepsala nejtučněji, když byla hned u šesti vstřelených branek.

Právě navrátilec do sestavy byl na ledě hodně vidět a zapsal nejvíce kanadských bodů ze všech účastníků na ledě a dlouhá pauza od hokeje na něm nebyla vůbec znát. Porubští fanoušci si mohou tohoto sedmadvacetiletého mladíka pamatovat z prvních sezon HC RT TORAX ve druhé lize, kdy patřil k základním pilířům porubského A-týmu, poté ale hostoval v Karviné, načež s hokejem úplně skončil. „Častokrát jsem byl zraněný a tím pádem bez formy. To byla asi hlavní příčina toho, proč jsem tehdy skončil, a když už jsem se uzdravil, tak byl tým na ligu již hotový, připravený a do základu jsem se už nedostal,“ vzpomíná porubský útočník. Že by se ale hodlal vydat mimo české vody, případně na kariéru rozhodčího razantně odmítá. „Zahraničí nepřipadalo vůbec v úvahu a nějaká kariéra rozhodčího už vůbec ne,“ kroutí hlavou s úsměvem.

Vlastimil Zuber hlásí návrat do Poruby po téměř čtyřech letech.

Na hokej však úplně nezanevřel, po delší odmlce se do Poruby opět vrátil a v kádru jej vítaly tváře, s nimiž hrál ať už v A-týmu, nebo v mládežnických kategoriích. „První kontakt byl s porubským manažerem, který mě nedávno oslovil, zda bych to ještě nechtěl zkusit. Pak přišel do týmu i Martin Buček, se kterým jsem kdysi hrával, takže to bylo asi takové hlavní nakopnutí, proč jsem se ještě rozhodl ještě hrát. Za ty čtyři roky jsem se ale pořád nějak kolem hokeje potloukal, takže alespoň v nějakém kontaktu jsem určitě byl,“ těší Vlastimila Zubera. Jak již bylo zmíněno, jeho formace se výrazně pod sobotní vítězství podepsala, on sám pak gólový účet otevřel, v přesilovce přidal druhý gól a na dva další ještě nahrál.

Ostravané začali tlakem, a ač první třetina vyzněla jasně 5:0 pro Porubské, na první gól diváci čekali téměř deset minut. Dlouhé čekání pak rozsekl právě porubský forvard. „Gólová situace vyplynula z toho, že jsem vybojoval puk v rohu. Obránce ani nijak nebral na vědomí, že se tam pohybuju, tak jsem si nabruslil a potom zkusil štěstí, když jsem tam viděl mezeru mezi bekem a útočníkem. Byla tam taková ulice a pak z prostoru mezi kruhy jsem to střílel už nad rameno,“ líčí akci po níž propukla na střídačce bouřlivá radost. Porubský útočník to však vnímal poněkud jinak. „Pocity byly hodně zvláštní. Přiznám se, že jsem se neradoval tak, jak by se asi radoval z prvního gólu někdo jiný. Byl to můj první gól po čtyřech letech, takže velmi zvláštní pocit,“ přiznává malý velký muž.

Vlastimil Zuber za porubský A-tým v sezoně 2013/2014.

Druhý gól pak vstřelil na začátku druhé třetiny a hattrick při premiérovém představní byl na spadnutí. „Byla to super souhra v přesilovce s Martinem Bučkem, prakticky vše vymyslel ale on. Vyměnili kotouč, já to ještě nějak zpracoval a pak dával už skoro do prázdné branky. My jsme dlouholetí a dobří kamarádi, takže se známe a jsem rád, že nám to dobře funguje i na ledě,“ říká spokojeně. „Ze střídačky mi bylo neustále připomínáno, že bude basa. Nebylo to o tom, že bych hattrick nechtěl, ale ve chvíli, kdy se ta šance zrodila, jsem byl už dlouho na ledě. Chtěl jsem to dávat mezi betony, což se nepovedlo, ale během půl minuty se to otočilo a kolega z lajny ten hattrick udělal za mě,“ připomíná si závar Vlastimila Zubera ze šedesáté minuty, v níž konečně mohl hattrick slavit. Těžké břemeno po něm ale převzal Jakub Hudec, který prolomil střelecké prokletí a v sobotu se právě on trefil hned třikrát.

Přitom poslední třetina byla ze strany domácích ze všech nejlepší. Zatímco Ďáblové vystřelili na Kláru Peslarovou během dvou třetin pouze šestkrát, v té poslední ji počastovali hned patnácti pokusy a dvakrát dokonce slavili. To Porubští v tomhle ohledu za svým soupeřem už zaostávali. „V poslední třetině šlo už hlavně i o to, aby se nikdo nezranil. Z toho možná trochu plynulo to, že jsme o něco polevili, navíc jsme už vedli po dvou třetinách 9:0 a v tu chvíli už se i hůře hledá nějaká motivace. Opravdu šlo už jen o to, abychom se nezranili. Další zápas hrajeme v Orlové a to je dlouhodobě nejlepší tým v této lize, takže už jsme se šetřili. Letos jsem sice Orlovou ještě neviděl, ale čekám, že to bude naprosto o něčem jiném než dnes,“ uzavírá. B-mužstvo ukončilo první třetinu soutěže se šestnácti body a vyhřívá se na pohodlném čtvrtém místě, nyní je čeká část druhá, na jejímž začátku poputují Pavlačkovi žáci na led aktuálního lídra z Orlové, která se do čela vyhoupla sobotním vítězstvím 4:3 nad rezervou Frýdku-Místku.

STATISTIKY & FAKTA: VLASTIMIL ZUBER #8
Věk: 27 let, narozen 16. září 1990 Výška: 173 cm Váha: 78 kg Post: útočník, hokejku drží nalevo Mateřský klub: HC RT TORAX Poruba Další kluby: HC Kopřivnice (2007-2008), HC Frýdek-Místek (2008-2009), SK Karviná (2012-2015)

×
Dnes v 16:00 | Dor.
HC Kometa Brno
HC RT TORAX Poruba