Hrát proti

Hrát proti "své" Opavě? Divný pocit, přiznává Tichý. Hecování prý přijdou až v sezoně

Adam Bagar, 21.08.2016
Čtvrteční partie mezi Porubou a Opavou byla pikantní pro domácího obránce Josefa Tichého. Ten ve Slezanu působil už od dětství, ale nyní se musel svým bývalým spoluhráčům postavit. "Byl to divný pocit," přiznává zkušený zadák, který na opavské kamarády nevyzrál. RT TORAX v přípravě poprvé padl, nedalekému rivalovi podlehl 1:2.

"Přes týden jsme hodně trénovali. Nechci říct, že jsme byli unavení, ale bylo to prostě takové bez náboje," hlásí osmadvacetiletý zadák po těsné porážce. Slezan tak opět potvrdil, že se mu na porubské půdě daří, Poruba ho doma v základní hrací době neporazila už takřka dva roky. "Je těžké proti nim hrát. Praktikují takový nepříjemný hokej. Jen to ometají, mají dobré beky a výborně jim chytá Dušan Šafránek. Ten je základem jejich hry," líčí dlouhán Josef Tichý.

Porubští dosud v přípravě působili suverénním dojmem, dvakrát si hladce poradili s dvacítkou Polska, dvě výhry slavili nad silným Jastrzebie, přetlačili Šumperk a poprvé slavili vítězství na domácím turnaji O pohár RT TORAX. Ale proti Opavě po mdlém výkonu zaváhali. "Dosud jsme všechno jednoznačně vyhrávali, tak jsme si možná trošku mysleli, že všechno půjde samo, ale nešlo. Nic se neděje, je to stále jen příprava," pokračuje letní porubská posila.

Neporazitelnost končí, Poruba po mdlém výkonu padla s Opavou 1:2 »

Ta v sezoně 2008-09 dokonce nakoukla do extraligy, když sehrála pět utkání ve Vítkovicích, ale jinak sbírala starty jen v barvách mateřské Opavy. "Je to takové divné, když najednou hrajete proti týmu, kde jsem vlastně celou dobu působil. Když jsem viděl někoho známého u mantinelu, byl to dost zvláštní pocit. Je to příprava, takže zatím to bylo spíš takové, abychom se vzájemně nezranili," přiznává robustní bek s tím, že klasická hecování ještě neprobíhala.

"Zatím to bylo v pohodě, ale v sezoně určitě něco přijde, tam už to bude naostro, prostě hlava nehlava," usmívá se Tichý, který po zápase prohodil s bývalými spoluhráči pár slov. "Jsem rád, že jsme se zase sešli a zašli spolu na pivo, dlouho jsem je neviděl," potvrzuje Tichý. A jak snáší porci přípravných utkání? "Po práci je to těžké. Pracuji v Opavě, každodenně končím ve čtyři, a to už mají kluci sraz. Ale máme dost pětek a jedna si vždy odpočine," uzavírá.

×
Dnes v 17:30 | Muži
HC RT TORAX Poruba 2011
Hokejový klub mesta Zvolen