Hráči musejí více střílet, konstatoval Josef Halouzka

Vladimír Vronka, 26.09.2005
Zapás to byl pro fanoušky velmi infarktový. Sareza se stále střelecky trápí. Hráči mají spoustu gólových příležitostí, ale většinou je brankář chytí. V čem je zakopaný pes nám prozradil trenér Sarezy Josef Halouzka. K zápasu měl co říci i kapitán Pavel Šebesta. K nejlepším hráčům na ledě patřili také oba muži v brankovištích, domácí Jakub Čech a hostující Jaroslav Hübl.

Jak vypadal zápas očima trenéra Sarezy Josefa Halouzky ? „Zápas byl trochu specifický. My jsme měli obrovskou převahu. Soupeř tady přijel bránit. Šlo vidět, že spoléhají na vynikajícího brankáře. Já jsem o něm slyšel a je to doopravdy velmi dobrý brankář, který nezmatkuje. Pomáhala mu obrana, útočníci se vraceli. Měli jsme problém se dostat před jejich bránu, dostat tam vůbec kotouč. Z velkého tlaku vyplynuly chyby, ale tím, že máme velké problémy venku a potom doma musíme, tak nám puky skáčou přes hokejky. Zápasy potom vypadají tak jak vypadají. Já jsem do poslední sekundy věřil, že gól dáme, protože z takové převahy by měl soupeř udělat chybu.“ Veliký problém, čehož si mohli lidé na tribuně snadno všimnout, mají hráči Sarezy s proměňováním šancí, kde je zakopaný pes, a jak to změnit? „ Vychází to z nervozity. Já jsem již před sezónou říkal, že tady máme hráče, kteří jsou velké hračičky a chtějí tu šanci vyšperkovat až do prázdné brány. Bohužel, ale takové góly v hokeji moc nepadají. Většinou padají góly přes bránícího hráče, které se různě dorážejí na třikrát, čtyřikrát, odrážejí se od bruslí. Hráče pořád nutíme a budeme je asi muset nutit ještě více, aby stříleli co nejvíce, protože střel v takovém zápase by mělo být kolem padesáti a my jich máme tak třicet pět.“

K nejlepší hráčům na ledě opět patřil kapitán ostravské Sarezy Pavel Šebesta co si myslel o utkání on? „Fotbalový výsledek co víc k tomu nedá říct. Jsme strašně rádi, že jsme to takhle uhráli, protože jsme měli venku, minimálně ve dvou zápasech trochu smůlu v Brně a v Chomutově, nehráli jsme tam špatně, ale vyhořeli jsme tam na neproměňování šancí a dnes to bylo stejné opět jsme neproměňovali šance.“ I kapitána jsme se zeptali, proč hráči málo střílí a jak to jako hráč vidí. „Je to strašně těžké, ale když se podíváme na I. ligu, strašně málo výsledků je takových, že by někdo vyhrál 5:0. V minulém kole vyhrálo Ústí nad Jindřichovým Hradcem 5:0, ale to je rozdíl třídy bych řekl, tedy tito dva soupeři. Jinak však jsou výsledky 3:1, 2:1, 3:2. Nevím jak výsledky dneska, ale určitě nebyly výsledky 6:0 nebo byly?“ Po informaci o průběžném výsledku Jihlavy proti Kometě, kdy vedla Kometa 4:3. „Když se podíváme na Kometu, tak Kometa je strašně útočně laděný manšaft. Mají všechny lajny silné takže dávají hodně gólů.“

Další hvězdou v utkání Jakub Čech, v utkáni neměl mnoho práce, hosté na něj za celý zápas vyslali dvacet střel, ale pokud již musel zasahovat tak se musel pořádně ohánět. Jak vypadalo utkaní z pohledu gólmana? „My jsme je celou dobu přehrávali, nad vodou je držel jen gólman. Nedávali jsme góly. Po celý zápas jsme byli lepší.“ Takový zápas pro brankáře jistě není nic příjemného. Gólman dlouho stojí a „mrzne“ a nejednou musí vytáhnout nějaký skvělý zákrok. Jak je takové utkání náročné: „Není to žádná sranda pro gólmana tato situace, protože kdybych dostal gól za stavu 0:0 tak klukům moc nepomůžu. Není to zrovna nejpříjemnější. Celý zápas až do 60. minuty to bylo 0:0, což bylo strašně nepříjemné. Já jsem se modlil abychom to vyhráli, abych neudělal chybu, kvůli které bychom prohráli. To by bylo za trest.“ Jak je Jakub spokojen se svým výkonem a s první nulou? „Je nula, takže super. Klici to bránili a střel nebylo tolik.Bylo to dobré.“

Nejlepším hráčem na ledě byl hostující gólman Jaroslav Hübl, na kterého šlo 39 ran. Dlouho to vypadalo, že za svá záda kotouč nepustí, ale jeden smolný gól nakonec přeci jen dostal a to dvacet tři sekund před koncem. I přes prohru mohl byt se svým výkonem spokojen. Co si však myslel o utkání? „Sareza hrála dobře už od začátku. V prvních minutách na nás vlítli, měli pár šancí. My jsme věděli, že nás budou tlačit a chtěli jsme hrát na brejky, což se nám moc nedařilo. Naštěstí se jim nedařilo dát gól, takže jsem věřil, že alespoň bod tady urveme, což vzalo za své v poslední minutě vlastním gólem, kdy jejich hráč to trefil do našeho beka a od jeho nohy se to odrazilo do brány. A jak hodnotil výkon, který v brance předvedl? „Mě se chytalo dobře. Já myslím, že kdybychom udělali bod, tak by byla spokojenost stoprocentní.“