FOTO: Přípravka zahájila sezonu na mezinárodním turnaji v Orlové

Dominik Březný, 06.09.2023
V sobotu 2. 9. 2023 se nejmladší porubské naděje představily na mezinárodním turnaji, který pořádal domácí tým MSK Orlová.

Turnaj byl rozdělen do dvou skupin po šesti mužstvech, kdy skupinu A tvořila mužstva ročníku 2016, druhou skupinu B pak hrála mužstva o rok mladší. Ve hře 1x 25 minut v režimu každý s každým tak svěřenci trenéra Miroslava Kusého a asistentů Tomáše Peroutky a Martina Ostrého odehráli celkem deset utkání.

V první skupině, tvořené hráči nejstarších ročníků přípravky, se Porubští utkali postupně s týmy Orlové, Opavy, polských týmů Bytomi a Lodže. Na závěr pak změřili síly s týmem AZ Havířov. Klukům se vedlo náramně a všechny své soupeře porazili a získali zasloužené prvenství v turnaji.

Sestava ročníku 2016: Kolaska, Kantor - Ostrý, Langer, Jureček, Woznica, Březný, Řeha, Maralík, Mráček, Peroutka, Jurek.

V druhé skupině pak měla domácí Orlová ve hře dvě mužstva (modří, bílí), které doplnila Opava, Bruntál, Havířov a mladíci HC RT TORAX. Porubští zvládli první čtyři duely na výbornou a v posledním utkání nastoupili proti rovněž neporaženému týmu z Bruntálu. V tomto utkání bylo znát, že už nejmladším hokejistům docházejí síly a prohráli 2:8. Nicméně druhé místo je skvělý úspěch!

Po odehrání všech utkání přišlo na řadu slavnostní zakončení turnaje, které pořádající tým pojal formou, že všichni jsou vítězové a tak si všechny týmy odnesli stejné odměny. Klubu MSK Orlová děkujeme za pozvání na turnaj a také za výbornou organizaci.

Klub HC RT TORAX Poruba děkuje všem rodičům za přízeň v době, kdy z důvodu rekonstrukce RT TORAX ARENY jsou dosti ztížené podmínky pro trénink. Věříme, že společnými silami toto nelehké období překonáme a v průběhu sezóny se vrátíme zpět do normálu.

Utkání skupiny A:

Utkání skupiny B: