Druhou čtvrtinu soutěže zakončí Poruba domácím duelem s třetím Přerovem

Adam Bagar, 27.11.2012
Další těžké utkání sehraje Poruba na domácí půdě, kde se střetne s hladovými přerovskými Zubry. Hanáci to letos na RT TORAX umí a zvítězili tenisově hladce 6:2 a 6:0. Porubští musí v utkání zlepšit především obrannou činnost, protože v posledních dvou zápasech inkasovali jedenáctkrát. Souboj osmého s třetím celkem tabulky je na programu ve středu 28. listopadu a úvodní buly bude z rukou sudího Jana Vaňka vhozeno v 18 hodin. Přijďte se podívat na soupeře z čela tabulky, v jehož brance stojí zkušený Martin Vojtek, a zároveň povzbudit porubské hokejisty v honbě za dalšími cennými body. Připraven bude samozřejmě i tradiční textový online přenos.

Základní informace

Hokejistům Přerova patří aktuálně třetí příčka tabulky. Na čtvrtou Opavu mají náskok šesti bodů, na druhý Prostějov ztrácí pouhé dva body a to mají k dobru poslední duel se Vsetínem. Ten musel být v přerovské MEO aréně přerušen po výtržnostech vsetínských fanoušků, kteří zamořili stadion několika dýmovnicemi. Hlavní rozhodčí Slavka nejprve utkání přerušil, ale následně kvůli neustupujícímu kouři zcela ukončil a o jeho osudu se tak rozhodne až u zeleného stolu.

Zubrům se letos daří a v dosavadním průběhu sezóny prohráli pouze pětkrát, z posledních deseti odehraných zápasů dokonce jen dvakrát, když jim nevyšlo derby s Prostějovem a utkání v Opavě, která patří na domácí půdě k nejsilnějším celkům v soutěži. Před nedohraným zápasem s Valachy, kteří v tu chvíli vedli, si poradili před vlastními fanoušky s posledním Valašským Meziříčím. To zdolali i přes rozpačitý výkon 5:0.

V brance se mohou Zubři spolehnout na zkušenou předsezónní posilu Martina Vojtka. Ten nastoupil prozatím ve všech zápasech a své kolegy Petra Okáče a Jiřího Sklenáře pustil do branky jen na několik minut. Jeho průměr inkasovaných branek na zápas je na velmi dobrém čísle 2,04. Z obránců je nejproduktivnější Daniel Faltýnek (2+6), o bod méně nastřádali Radomír Pala (4+3) a Tomáš Vlček (2+5).

Nejproduktivnějším Zubrem je již s dvaceti body zkušený Richard Brančík (10+10), druhá příčka patří Petru Sakrajdovi (7+10) a pomyslný bronz Jiřímu Goišovi (7+6). Za zmínku ještě stojí i bodová konta Marka Ditricha (5+7), Zdeňka Sedláka (5+7) a Antonína Sprušila (4+8). Zlým mužem týmu je obránce Jakub Ferenc, ten si od rozhodčích vysloužil již 56 trestných minut.

Porubští hokejisté si letos při zápasech s Přerovem musí připadat jako na dvorcích Rolanda Garrose. Na letním turnaji v Porubě totiž zvítězili Hanáci 6:2 a v prvním ligovém měření sil ve svém stánku dokonce 6:0. Tak jako ve filmu Marečku podejte mi pero najdeme přehršel Hujerů, ve středu to bude na porubském ledě samý Vaněk. Přerovští mají ve svém kádru útočníka Petra Vaňka, Poruba útočníka Rostislava Vaňka a aby toho nebylo málo, tak hlavním sudím zápasu bude Jan Vaněk.

Porubští hokejisté okupují osmou příčku tabulky, na duo Vsetín – Karviná ovšem ztrácí pouhý bod. V posledních zápasech však RT TORAX nepodal příliš přesvědčivé výkony. Nejprve podlehl po letošním nejhorším domácím vystoupení Opavě 1:5 a v posledním kole zvítězil ve Valašském Meziříčí po přestřelce 7:6 po nájezdech. Jedenáct inkasovaných gólů ve dvou zápasech není příliš dobrou vizitkou porubské defenzívy.

Na čele produktivity je již s dvaceti body útočník Martin Buček (11+9), ten je následován mladým štírkem Rostislavem Vaňkem (6+9). Dobře si letos vedou i Petr Seidler (4+10) a Michal Holuša (3+10). Z obránců jsou na tom nejlépe sedmibodoví Rudolf Wolf (3+4), Lukáš Hruzík (3+4) a Lukáš Prokop (2+5). V brance Poruby se již šestkrát v řadě představil Michal Gleich (4,15), který tak nahradil zraněného expřerovského Radka Tihláře (3,30).

Další dvě kola nabídnou opět letošní novinku – zápasy tabulkových sousedů. Jméno porubského soupeře však stále není známo a rozhodne se až dle středečních výsledků. Jedinou jistou dvojicí tak je pouze Nový Jičín s Valašským Meziříčím. Poruba se pravděpodobně střetne s Karvinou nebo Vsetínem, ale může to být i Opava nebo Frýdek-Místek.

Jak si oba celky vedly v posledním kole?

19. kolo: HC ZUBR Přerov – VHK Vsetín 0 : 1 (nedohráno)
15. Kubo (Brezáni).

19. kolo: HC Bobři Valašské Meziříčí – HC RT TORAX Poruba 2011 6 : 7 sn. (1:1, 2:2, 3:3 – 0:0)
Branky a nahrávky:
2. Heča (Varga D., Voznica), 27. Varga D. (Voznica), 37. Vajda (Ambruz, Coufal), 42. Voznica (Varga D., Mikel), 51. Varga D. (Heča, Voznica), 55. Ambruz (Bokroš) – 14. Hašek (Wolf, Vaněk), 35. Šindelář (Seidler), 40. Sedlář (Holuša, Krayzel), 42. Slavík (Sedlář, Holuša), 44. Seidler (Buček), 48. Buček (Slavík, Seidler), rozhodující sam. náj. Sedlář.

Sestavy obou celků v posledních zápasech

HC ZUBR Přerov: Vojtek – Pala, Faltýnek, Ferenc, Vlček, Osina, Kudělka, Tomeček – Sakrajda, Ditrich, Brančík – Málek, Goiš, Vaněk P. – Sprušil, Kundrátek, Kolář – Matušenko, Brada, Rajnoch.

HC RT TORAX Poruba 2011: Gleich – Šindelář, Wolf, Hruzík, Zientek, Vychodil, Slavík – Hašek, Krayzel, Vaněk R. – Buček, Pavlačka, Seidler – Sedlář, Holuša, Šimkovič.

Vzájemné utkání v sezóně 2012/2013

9. kolo: HC ZUBR Přerov – HC RT TORAX Poruba 2011 6 : 0 (1:0, 3:0, 2:0)
Branky a nahrávky:
18. Sakrajda (Brančík), 22. Vlček (Brančík), 23. Faltýnek (Sedlák), 29. Brančík (Sakrajda, Ditrich), 46. Sprušil, 54. Ferenc (Vlček, Sakrajda).

Více info: Poruba vyšla v Přerově střelecky naprázdno a odjíždí s vysokou porážkou

Představme si rozhodčí

Důležitou součástí každého utkání jsou také rozhodčí. V duelu mezi Porubou a Přerovem by se měl dle delegací ČSLH v roli hlavního rozhodčího představit Jan Vaněk z Brumova-Bylnice. Na čarách mu bude vypomáhat dvojice Vladimír Rožánek ze Studénky a Rudolf Vengřín z Ostravy.

Ostatní duely 20. kola II. hokejové ligy – sk. Východ

28.11. 17:30 VHK Vsetín – HC Frýdek-Místek