Druhá liga vstupuje do své druhé čtvrtiny, v Porubě se představí Karviná

Adam Bagar, 18.10.2011
Východní část třetí nejvyšší hokejové soutěže má za sebou úvodní čtvrtinu. V ní získali hokejisté HC RT TORAX Poruba 2011 pouhé tři body. Především v domácím prostředí se jim vůbec nedaří, porubští fanoušci tak nadále čekají na první domácí body. Dočkají se již ve středu 19. října, kdy se na porubském zimáku představí pátý celek tabulky, HC Plus Oil Karviná? Přijďte se sami přesvědčit, duel je na programu od tradičních 18:00. Vidět na ledové ploše mistra světa Davida Moravce, který hájí karvinské barvy, se vám nepoštěstí každý den. Pokud se utkání nemůžete zúčastnit osobně, můžete jej sledovat alespoň prostřednictvím tradičního online přenosu.

Základní informace

Bilance hokejistů Karviné je prozatím vzácně vyrovnaná. Z deseti sehraných duelů mají na kontě pět vítězství a pět porážek. Zisk šestnácti bodů je tak řadí „až“ na pátou příčku tabulky. Na vedoucí Havířov ztrácí svěřenci trenéra Aleše Flašara již devět bodů. Výsledky Plus Oilu v soutěži jsou jako na houpačce. Po výhře v Uherském Hradišti přišly porážky s Novým Jičínem a po samostatných nájezdech i s Havířovem.

Následovala naopak série tří vítězství – v Prostějově, Frýdku – Místku a doma s Porubou. Po výprasku 2:10 od opavského Slezanu přišla také porážka se Vsetínem a na ledě Přerova. Až poslední domácí duel přinesl jednoznačné vítězství. Karvinští zdolali Valašské Meziříčí vysoko 8:0. V Porubě to ale nebudou mít příliš jednoduché, o čemž se přesvědčili již v přípravě, kdy Ostravané zvítězili 4:3 po samostatných nájezdech.

Do všech desíti střetnutí prozatím v roli jedničky zasáhl David Iláš. Nejproduktivnějším obráncem týmu je Miroslav Javín (1+5), následuje jej Alexander Hegegy (1+4) a David Galvas (0+4). Z útočníků dominuje mistr světa David Moravec (8+8). Na dvojciferné mety se dokázali dostat ještě David Mikšan (5+6) a Radim Valchař (4+6). Nejtrestanějším hráčem je prozatím s dvanácti minutami Filip Štefanka.

V brance RT TORAXu nastupuje pravidelně Michal Gleich. Nejproduktivnějším porubským obráncem je Martin Mintěl (0+5), čtyři body dokázal nastřádat kapitán Rudolf Wolf (0+4). Z útočníků se nejvíce prosazuje Jan Matějný (5+2), další příčky kanadského bodování patří Luďku Krayzelovi (3+3), Marku Badžovi (3+1) a Janu Chaloupkovi (3+1). Trestných minut nejvíce nasbírali obránci Lukáš Vnenk a Jiří Šindelář.

V posledním kole se Poruba představila na ledě rozjetého Havířova. To už s novou trenérskou dvojicí Pavel Hinner – Pavel Leksovský. RT TORAX odehrál v K&K Pneu Aréně dobré utkání, přesto to na body nestačilo, když podlehl Azetu 3:5. Porubští hokejisté se opět nedokázali vyvarovat hloupých individuálních chyb, což je stálo šanci na bodový zisk. „Opět to bylo o individuálních chybách. Snad jsme si v Havířově dokázali, že umíme hrát lépe. Doufám, že nás to nastartuje k lepším výkonům a vítězstvím,“ řekl k zápasu útočník Pavel Zdráhal.

A jak hodnotil derby porubský trenér Pavel Leksovský? „Věděli jsme, že zajíždíme na led týmu, který hraje špičku tabulky 2. ligy, má v kádru kvalitní hráče a trenéry, a že nás nečeká nic lehkého. Navíc jsme po trenérské změně měli jen dva tréninky, na kterých jsme se snažili zapracovat na změnách ve stylu hry týmu. Myslím, že se dnes potvrdilo, že ta nastolená cesta bude správná. V zápase jsme sice museli neustále dotahovat, ale nakonec jsme měli i šanci na vyrovnání. Štěstí se ale přiklonilo k lepšímu týmu. Ztratili jsme zápas tím, že jsme soupeři sami darovali čtyři branky a to často po chybách zkušených hráčů.“

Webové stránky soupeře: www.hc-karvina.cz

Poslední utkání obou týmů

HC Plus Oil Karviná – HC Bobři Valašské Meziříčí 8 : 0 (2:0, 3:0, 3:0)
Branky a nahrávky:
5. Holuša (Škatula, Galvas), 17. Moravec, 22. Blatoň (Holuša, Galvas), 26. Ivan (Luka, Hegegy), 28. Samiec (Javín, Moravec), 45. Moravec (Mikšan, Samiec), 56. Luka (Ivan), 58. Javín (Moravec, Mikšan).

AZ Havířov 2010 - HC RT TORAX Poruba 2011 5 : 3 (1:0, 1:0, 3:3)
Branky a nahrávky:
1. Maruna (Zientek L.), 35. Kraft (Klimša, Najdek), 41. Najdek (Klimša, Prokop), 50. Sztefek (Stránský, Potočný), 60. Prokop (Maruna) - 44. Matějný (Krayzel, Zdráhal), 52. Chajretdinov (Krayzel), 57. Chaloupka (Galgonek, Mintěl).

Sestavy posledního kola

HC Plus Oil Karviná: Iláš - Tomis, Samiec, Rosůlek, Mikšan, Blatoň, Studený, Urbánek, Štefanka, Holuša, Moravec, Galvas, Ivan, Javín, Ciupa, Luka, Škatula, Sznapka, Hegegy.

HC RT TORAX Poruba 2011: Gleich - Wolf, Vnenk, Mládenka, Šindelář, Piskura, Mintěl, Chajretdinov - Matějný, Zdráhal, Zuber, Kalina, Badžo, Chaloupka, Pavlačka, Galgonek, Kotásek, Vajda, Krayzel, Bartošek.

Představme si rozhodčí

Důležitou součástí každého utkání jsou také rozhodčí. Duel Poruby s Karvinou by měl odpískat jako hlavní pan Vojtěch Fiala z Horního Těrlicka, na čarách se představí dvojice Michal Vengřín z Ostravy a Tomáš Záviský z Březové.