Dřeli jsme jako koně, prohlásil unavený Jan Heřman

Vladimír Vronka, 16.11.2005
V zápase s Mladou Boleslaví byl nejlepším hráčem Sarezy po utkání vyhlášen Jan Heřman. Toto ocenění si autor dvou gólů opravdu zasloužil. Do Sarezy se vrátil Patrik Valčák, který asi má jediný cíl, ukázat trenérovi, že bude pro tým přínosem.

Sareza doma porazila nejednoho favorita, ale dnes se jí to nepovedlo. Co bylo hlavní příčinou jsme se zeptali trenéra Sarezy Josefa Halouzky. „Dnes to nevyšlo z prostého důvodu. My nejsme tak bohatý klub, nemůžeme si dovolit takové hráče. Měli dnes deset extraligových hráčů, dneska si půjčili jednoho hráče z Liberce a jednoho z Pardubic. To se pak hraje daleko lépe. Rozdíl byl poznat hlavně v našem obranném pásmu, kde hráli perfektně, měli v něm obrovský pohyb a nasazení. Dostali jsme tři stejné góly, které šly přes obránce, kteří to dostali mezi kruhy a dali z toho gól. Před zápasem jsme na to hráče upozorňovali, ještě ráno na rozbruslení jsme to zkoušeli, ale bohužel jsme je ani tak neudrželi. Mladá Boleslav má vynikající mužstvo.“ Do zápasu nenastoupil Michal Holuša, kterému se v posledních zápasech velmi dařilo. „Michal Holuša je zraněný. V Třebíči se setkal s kolenem soupeře, má natáhnuty vazy, ale měla by to být otázka týdne.“ Zápas jsme začali na čtyři pětky, ale brzy došlo k redukci. „Čtvrtá pětka bez Michala Holuši hrála špatně. Liboru Gelačákovi to moc nejde, Filip Mleko má taky poslední zápasy problémy. Čtvrtý útok nám trošku odešel.V obraně máme pořád stejné problémy, pořád nám chybí zkušení obránci. Chtěli jsme utkání alespoň zremizovat, cítili jsme, že to bude soupeř se kterým to bude těžké. Zápas jsme odpojovali a nikdo nemůže říci, že jsme jej pustili nebo nechali soupeři jen tak. Soupeř ze sebe musel vydat všechno, aby nás porazil.“ Čekají nás dva zápasy a soutěž se zlomí do druhé poloviny. „Doufám, že tento zápas nám pomůže v tom, že se zvedneme. Budeme se snažit Jindřichův Hradec porazit. Měla by to být povinnost, i když to není špatné mužstvo. Budeme si chtít přiklonit diváky na svou stranu, i když dneska by se na nás neměli zlobit, protože jsme to odbojovali.¨Budeme chtít vyhrát, abychom mohli jet do Jihlavy v klidu, protože v se tam bude hrát určitě velmi těžký zápas.“

K nejlepším hráčům na ledě patřil autor dvou gólu Jan Heřman. “Dřeli jsme jako koně. Bylo to srovnatelné se zápasem s Ústím, ale se špatným koncem pro nás. Po našich zbytečných chybách jsme inkasovali. Víme, že Boleslav má silné beky, je to pomalu extraligový tým, vyměnili teď deset hráčů. Po výměně patří k velkým favoritům.“ V zápase hýřil aktivitou a byl za ni odměněn dvěma přesnými zásahy. „První byl z přesilovky. Dan Boháč mi to dal do prázdné a já jsem to musel jen trochu zvednout. U druhého jsem objel bránu a zkusil jsem to o beton a vyšlo to.“ Čekají nás dva zápasy a soutěž se zlomí do druhé poloviny. „Chtěli jsme udělat ze dvou domácích zápasů šest bodu, věděli jsme, že Boleslav bude hodně těžká. S Jindřichovým Hradcem by to měly být povinné tři body a pak do Jihlavy.“

Do týmu se vrátil po angažmá v extraligovém Vsetíně a v Jindřichově Hradci Patrik Valčák. „Chtěl jsem zkusit extraligu, což je jasné. Pár zápasů jsem odehrál, ale nevyšlo mi to. Vrátil jsem se domů do Sarezy. Snad se mi bude dařit. Jsem celkem spokojený, dostal jsem od trenéra šanci hrát s dobrými hráči, uvidíme jak to bude pokračovat. Příští zápas bude hrát Sareza právě proti Jindřichově Hradci. „Určitě něco vypíšu, nějaké chlebíčky nebo něco podobného. Musíme to po dnešku vyhrát.“ Dnešní zápas byl hodně náročný. „Byla to taková přestřelka, ve druhé třetině nás trochu přehráli. Mohli jsme vyrovnat, ale nevyšlo to. Musíme v sobotu zabrat.“