Domácí turnaj

Domácí turnaj "O pohár města Ostravy" ročníku 2009 ovládli Zlínští

Romana Opatová, 21.08.2021
Moravskoslezský, Zlínský, Olomoucký, Jihomoravský – hned 4 kraje měly své zastoupení na turnaji žáků r. 2009 „O pohár města Ostravy“ pořádaném HC RT TORAX. Ve špičkově obsazeném turnaji se svěřenci Květoslava Foltýna a Marka Pavlačky neztratili, obsadili celkově čestné 4. místo.

Šest týmů rozdělených do dvou skupin se nejprve utkalo tzv. „každý s každým“ na samostatně hodnocené poločasy 2x20 minut. Domácí tým HC RT TORAX hned v úvodním zápasu turnaje porazil soupeře z Českého Těšína vysoko 9:0 a 8:1. Ve svém druhém utkání ve skupině tak porubský tým hrál s Berany ze Zlína nepřímo o postup do následného finále. První poločas dopadl nerozhodně 3:3, a tak musela plně rozhodnout až druhá dvacetiminutovka. I přes soustředěný výkon hráči HC RT TORAX na svého soupeře v herně vyrovnaném utkání lehce gólově ztráceli. Tři minuty před koncem snížili stav na 2:1 a bylo na drama zaděláno. Ubíhající čas a soupeř jim vyrovnání i přes hrající početní převahu formou powerplay již nedovolil a porubští hráči byli díky této těsné prohře poslání do hry o celkové třetí místo.

Zápasy o umístění se hrály způsobem společně hodnocených 2x20 minut. O zmiňované třetí místo se Poruba utkala s celkem jihomoravské metropole – týmem HCM Warriors Brno. I v tomto utkání svěřenci Květoslava Foltýna museli po většinu času gólově dotahovat. Třetí fyzicky náročný zápas v řadě již dotáhnout nestačili a díky prohře 4:2 obsadili na turnaji celkově pěkné čtvrté místo.