Dokáže Poruba ukončit třízápasovou vítěznou sérii Frýdku-Místku?

Adam Bagar, 05.10.2012
Frýdek-Místek je prozatím největším překvapením letošního ročníku II. hokejové ligy. V posledních třech zápasech nenašel přemožitele, a to se představil i na přerovské a opavské půdě. Dokáže RT TORAX přerušit jeho úspěšnou sérii? Ten se naopak v posledním utkání střelecky trápil a proti Prostějovu nedokázal skórovat. Střetnutí bude pikantní také postavou Jana Vavrečky, který několikrát působil v Porubě a letos je šéfem frýdecké střídačky. Zajímavý duel je na programu v sobotu 6. října, jeho úvodní buly bude vhozeno z rukou sudího Fialy v 17:00. Podrobný průběh zápasu můžete sledovat tradičně prostřednictvím textového online přenosu.

Základní informace

Hlavním trenérem Frýdku-Místku je Jan Vavrečka, jenž několikrát působil také v Porubě. Naposledy v úvodu uplynulé sezóny 2011/2012. Roli asistenta plní Radim Nečas. Frýdečtí se mohou nadále spoléhat na výborné výkony brankáře Michala Láníčka. Naposledy vychytal střelce Přerova a má nemalou zásluhu na tom, že sobotní soupeř Poruby má na kontě již osm bodů, když tři poslední duely dotáhl do vítězného konce.

Obranné řady opustil Ondřej Podešva, náhradou je však Milan Ovšák, kterého porubští fanoušci mohou rovněž pamatovat z prvoligové éry. Mezi opory zadních řad by měli patřit také Milan Gajda nebo Jan Kudláček. Citelnou ztrátou je pro Frýdek-Místek návrat Martina Kabeláče do Nového Jičína. V týmu domácí fanoušci letos neuvidí ani Martina Diviše.

Útočnou fázi přišli posílit Daniel Kraft, jenž naposledy působil v Karviné, a Roman Kelner. Ve Frýdku-Místku nadále zůstávají Petr Rozum, Petr Hrubý či Ondřej Sluštík. Ovšem prozatím nejvíce září Petr Škatula (5+1), který nastřílel již pět branek, Jaromír Gogolka (3+3), jenž byl u obou branek v Přerově, a Petr Mach (1+4).

Na úvod sezóny sice svěřenci Jana Vavrečky podlehli po přestřelce Karviné, ale z dalších tří utkání dokázali vybojovat osm bodů, když dokázali po nájezdech zvítězit v Opavě, zdolat Valašské Meziříčí a naposledy vyloupit i stánek přerovských Zubrů. Přitom v přípravě se Slezan trápil a naplno bodovat nedokázal ani v jednom střetnutí. Dvakrát se utkal i s Porubou, v obou případech se radoval po výsledcích 2:4 a 1:5 hostující RT TORAX.

Poruba má po čtyřech zápasech na kontě čtyři body, když dokázala zvítězit v Novém Jičíně a bod získat i z domácího duelu se Vsetínem. Naposledy se střetla s prostějovskými Jestřáby. Přestože si v utkání vytvořila řadu šancí, nedokázala skórovat a podlehla tak díky mizerné koncovce 0:2. Poslední dva mače hájil porubskou klec Radek Tihlář a dá se tak předpokládat, že se v sobotu do branky postaví Michal Gleich. Na čele produktivity je prozatím Rostislav Vaněk (0+4), o bod méně mají na kontě Martin Buček (2+1) a Jiří Hašek (1+2).

Jak si oba celky vedly v posledním kole?

4. kolo: HC ZUBR Přerov – HC Frýdek-Místek 1 : 2 (0:0, 0:1, 1:1)
Branky a nahrávky:
53. Brančík (Ditrich) - 30. Gogolka (Kraft), 51. Kraft (Gogolka, Kanko).

4. kolo: HC RT TORAX Poruba 2011 – LHK Jestřábi Prostějov 0 : 2 (0:0, 0:2, 0:0)
Branky a nahrávky:
22. Novosad (Handl), 32. Černý (Šebek).

Sestavy obou celků v posledních zápasech

Sestava Frýdku-Místku v posledním utkání: Láníček – Kudláček, Měkýš, Krutil, Slovák, Štubňa, Hrubý, Kraft, Rozum, Škatula, Sluštík J., Kocurek, Gogolka, Sluštík O., Tomis, Kanko, Gajda, Ovšák, Kelner, Teper.

Sestava Poruby v posledním utkání: Tihlář – Wolf, Hruzík, Šindelář, Zientek, Spusta, Prokop, Mládenka, Slavík – Krayzel, Matějka, Buček – Vrána, Pavlačka, Vaněk – Holuša, Sedlář, Seidler – Galajda, Vidlák, Chomič.

Vzájemná utkání v sezóně 2011/2012

9. kolo: HC RT TORAX Poruba 2011 – HC Frýdek-Místek 1 : 5 (0:5, 1:0, 0:0):
Poruba podlehla Frýdku - Místku, rozhodlo drtivých devět minut v první třetině

20. kolo: HC Frýdek-Místek – HC RT TORAX Poruba 2011 2 : 3 (0:1, 2:0, 0:2):
Poruba se dočkala, z Frýdku - Místku přiváží tři body

33. kolo: HC RT TORAX Poruba 2011 – HC Frýdek-Místek 4 : 3 pr. (2:0, 1:3, 0:0 – 1:0):
Poruba se dočkala vítězství, Frýdek - Místek zdolala po prodloužení

43. kolo: HC Frýdek-Místek – HC RT TORAX Poruba 2011 3 : 2 pr. (0:0, 1:1, 1:1 – 1:0):
Poruba bodovala popáté v řadě, poslednímu místu se již nevyhne

Představme si rozhodčí

Důležitou součástí každého utkání jsou také rozhodčí. V utkání mezi Frýdkem-Místkem a Porubou by se měl dle delegací ČSLH v roli hlavního rozhodčího představit Vojtěch Fiala z Těrlicka. Jeho čárovými kolegy budou pánové Tomáš Mikler z Třince a Marian Řezáč z Ostravy.

Jak to vidí sázkové kanceláře?

Vítězství Frýdku-Místku: 1,50
Remíza: 4,50
Vítězství Poruby: 3,17

Ostatní duely 5. kola II. hokejové ligy – sk. Východ