Do Vsetína se vracet nechceme, ve středu to ukončíme, říká střelec Lukáš Vrána

Adam Bagar, 05.03.2013
Porubští hokejisté těžké utkání na vsetínském Lapači zvládli na jedničku. Pomohl jim k tomu výborný nástup do zápasu. Lví podíl měl na něm útočník Lukáš Vrána, který dvakrát využil přesné přihrávky Lukáše Prokopa a zajistil hostům dvoubrankový náskok. "Dostali jsem tím soupeře do kolen," říká šťastný střelec. Již ve středu večer tak může být o postupujícím rozhodnuto. Stačí k tomu jediné – zvládnout domácí duel a připsat si na konto třetí vítězství v sérii. "Musíme vyhrát, nechceme se už do Vsetína vracet," říká sebevědomě. Třetí mač je na programu ve středu 6. března od 18 hodin a každý správný porubský fanoušek si jej nemůže nechat ujít.

Porubští hokejisté na Vsetíně zcela zaskočili svého soupeře a již po deseti minutách hry si vypracovali luxusní náskok. „Do utkání jsme vstoupili velmi dobře, když jsme během pár minut vstřelili tři góly. To se pak hned lépe hraje. Soupeře jsme tím dostali do kolen a i fanoušci byli z toho celkem zaskočení,“ popisuje Lukáš Vrána úvodní momenty druhého čtvrtfinálového klání. „Po zbytek zápasu jsme si to hlídali, vycházeli jsme ze zabezpečené obrany a získali jsme cenný druhý bod“ doplňuje.

Bylo cílem porubských hokejistů na soupeře takto vlétnout? „Naším cílem bylo hlavně jako první neinkasovat a udržet třeba dlouho bezbrankový stav, aby byl soupeř nervózní. Domácí s něčím takovým asi nepočítali a určitě se to projevilo i na jejich psychice. Vsetín musel vyhrát, protože hrál doma a my jsme mohli jen překvapit, což se nám povedlo,“ říká tradiční porubský střelec. „Teď to doma jdeme ukončit,“ pokračuje sebevědomě.

Očekávala se na Lapači výborná návštěva, nakonec si však do slavného hokejového chrámu našlo cestu jen něco málo přes patnáct set diváků. „Abych řekl za sebe, tak jsem čekal více fanoušků. I tak to bylo super a na to, že prohrávali, tak neustále fandili, za což jim patří dík,“ chválí vsetínské fanoušky, kteří zajisté v hojném počtu dorazí i ke středečnímu třetímu zápasu do Poruby.

Porubský útočník prožil velký večer a hned v úvodu střetnutí dokázal dvakrát překonat brankáře Hromadu. „Takový vstup do utkání jsem si ani ve snu nepředstavoval. Hned v prvních dvou střídáních jsem vstřelil dvě branky,“ konstatuje šťastný střelec. „Byla škoda, že jsem neproměnil ještě nájezd na gólmana. Hattrick mohl být takovou třešničkou na dortu, ale i dva góly jsou dobré,“ myslí si dvaadvacetiletý forvard.

Společně s celým porubským týmem se asi nestačil divit, co v závěrečných vteřinách provedl domácí brankář Plšek. „Abych pravdu řekl, tak jsem to zažil poprvé. Sám jsem nad tím kroutil hlavou, jak mohlo gólmana napadnout při hře bez brankáře vjet zpátky do branky,“ diví se Vrána. „Jen se čekalo na to až rozhodčí zapíská. Tam nebylo jiného řešení než uznání technického gólu,“ dodává k málo vídanému momentu.

Ve středu již RT TORAX může sérii v nejkratší možné době ukončit. „Do třetího utkání půjdeme určitě s tím, abychom jej vyhráli a nemuseli se již do Vsetína vracet. Zároveň, abychom měli co nejdelší pauzu připravit se na dalšího soupeře,“ nastiňuje porubské plány. Poslední krok bývá nejtěžší, ale po očku již mohou Sršňovi svěřenci vyhlížet soupeře pro semifinále. „Pokud chceme uspět a dojít co nejdále, musíme porazit každého. Prvotní cíl je však porazit potřetí Vsetín,“ říká.