Do Poruby zavítala trojice ruských hokejistů, premiéru si odbyli v Uherském Hradišti

Adam Bagar, 06.10.2011
Již delší dobu trénují s týmem HC RT TORAX Poruba 2011 tři hokejisté ruské národnosti. Do utkání ovšem mohli naskočit až ve středu na ledě Uherského Hradiště, kde se představili obránce Ildar Chajretdinov a útočník Maxim Četyrkin. Brankář Igor Glazkov si na svůj premiérový start v porubském dresu bude muset ještě počkat. Přestože ani jedna z nových posil týmu bodovat nedokázala, dočkal se RT TORAX prvního vítězství v sezóně. V těle článku naleznete krátké miniprofily všech tří hráčů, fotografie ze středečního klání a také krátké zhodnocení hlavního trenéra Jana Vavrečky, jemuž se v Uherském Hradišti zamlouval především výkon devětadvacetiletého obránce Chajretdinova.

Igor Glazkov (brankář)

Narodil se 1. září 1989. Poslední dvě sezóny odchytal v celku Kuzněčtí Medvědi, což je juniorský tým známého Metallurgu Novokuzněck, účastníka prestižní KHL. Za poslední dvě sezóny odchytal celkem 45 utkání, ve kterých se třináctkrát radoval z vítězství. Jeho průměr branek na zápas je na čísle 3,47 a procentuální úspěšnost činí 87,70 %.

Ildar Chajretdinov (obránce)

Chajretdinov je z ruské trojice nejstarší, narodil se 26. ledna 1982. Hrál třetí nejvyšší ruskou soutěž za klub Salavat Jurmaty, sídlící ve stopadesátitisícovém městě Salavat v republice Baškortostán. Dříve nastupoval také ve druhé nejvyšší hokejové soutěži za Gazprom Orenburg.

Maxim Četyrkin (útočník)

Narodil se 3. března 1989. Do porubského týmu přišel rovněž z celku Kuzněčtí Medvědi, kteří v Rusku hrají nejvyšší juniorskou soutěž MHL. Za poslední dvě sezóny odehrál celkem sto utkání, v nichž nastřádal 34 kanadských bodů za čtrnáct branek a dvacet asistencí.

Očima trenéra Jana Vavrečky

Věděli jsme, že obránce Chajredtinov má dobrou rozehrávku, ale zdál se mi docela pomalý. V Uherském Hradišti nás příjemně překvapil a ukázal, že má rozehrávku excelentní a pozičně je rovněž dobrý.

Útočník Četyrkin byl na ledě asi jen čtyřikrát. Jednou se zdržel a s první pětkou předvedl pěknou kombinační akci, ale jinak byl na ledě málo, takže se to velmi těžko hodnotí.

Z tréninku vím, že brankáři Glazkovi se dávají těžko góly, dobře vykrývá úhly, ale nevím, jak to bude v zápase. Má docela problémy s rozehrávkou. Nedokáži říci, jakou pozici bude v týmu plnit, na to se musíte zeptat manažera.

Ruské posily ve fotografiích

Obránce ILDAR CHAJRETDINOV