Do Poruby zavítají Pardubice B. Zlomí Poruba své prokletí?

Eva Suchánková, včera
Ve středu 16. října budou Porubané v rámci 12. kola MAXA ligy hostit pardubické Dynamo. Úvodní buly bude vhozeno v 18 hodin.

HC Dynamo Pardubice B: Snaha o navázání na říjnovou vítěznou vlnu

Pardubice nevstoupily do sezóny zrovna nejlépe. Po šesti zářijových prohrách, z nichž ve dvou získaly alespoň bod, však najely v prvním říjnovém zápasu na vítěznou vlnu, kterou si drží již 5 utkání. Na kontě mají aktuálně 16 bodů a zaujímají 7. příčku tabulky.

Dynamo vyslalo na bránu 287 střel z nichž 28 skončilo přesně mezi třemi tyčemi. Procentuální úspěšnost jejich střel je tedy necelých 10 %. O dva góly víc již ale dokázali inkasovat, a to z 308 střel, které byly vyslány na jejich gólmany. Na pomoc brankářům jsou obránci, ti ale v Pardubicích nejsou příliš aktivní, dokázali zablokovat pouze 65 střel, což je staví na poslední místo v tabulce.

I když Dynamo není neomylné, ve statistice ubráněných oslabení patří mezi nejlepší týmy ligy, jeho hráči ubránili 87,5 % soupeřových přesilovek. Jejich disciplína už ale pokulhává, protože jsou se 176 trestnými minutami nejtrestanějším týmem v soutěži. Z 30 početních výhod, které jim prozatím soupeři nabídli, pak dokázali využít 6, což činí přesných 20 %.

Hlavní hrozbou pro Porubu bude Lukáš Žalčík, jenž je třetím nejlepším střelcem MAXA ligy. Na kontě má 6 přesných střel mířících mezi tři tyče a mimo to k dalším třem gólům dokázal přispět svou přihrávkou. Je tedy i s celkovými 9 body nejlepším hráčem v kanadském bodování svého týmu. Z ledu prakticky neodchází Jan Kolář, pardubický útočník na něm stráví v průměru na zápas 24 minut a 54 sekund, což ho staví na první příčku tabulky. V bráně se pak tým opírá rovnou o tři gólmany. S nejlepší úspěšností 93,62 % je to Tomáš Vomáčka, jenž ale odchytal pouze dvě utkání. Nejvíce zápasů má s 90,32 % David Honzík a pouze o jedno utkání méně na svém kontě drží Jakub Vondráš s 89,52% úspěšností.

HC RT TORAX Poruba 2011: Boj o 3 body

Porubané začali sezónu přesně naopak než jejich středeční soupeř. Z prvních 6 kol si odnesli 13 bodů, od října to ale začalo pokulhávat a za dalších 5 utkání již získali pouze jediný bod v posledním zápase proti Sokolovu. S celkovými 14 body se tak zdržují na 11. místě tabulky MAXA ligy. Středeční 12. kolo však může zamíchat kartami.

Porubští mají po 11 utkáních 23 vstřelených i obdržených branek, což činí průměrně 2,09 gólů na zápas. Třiadvacet gólů zvládli proměnit z 320 střel, které na branky soupeřů mířily. Porubané jsou týmem, jenž vyslal jen o 14. střel méně než první Litoměřice a staví je to tedy na 3. příčku tabulky. Úspěšnost jejich střel je ale pouze 7,20 %. Ani obránci svým strážcům svatyně příliš nepomáhají, zblokovali prozatím jen 82 střel.

Hráči Poruby hrají čistou hru, díky čemuž jsou 4. nejméně trestaným týmem v lize. Svá oslabení si hlídají, inkasovali v nich pouze šestkrát a dokážou tak ubránit necelých 84 % z nich. Ve 35 početních výhodách, které měli možnost využít, pak vstřelili 5 branek.

Frenks Razgals a Vojtěch Střondala jsou nejlepšími ofenzivními hráči týmu, vstřelil 5 branek. První jmenovaný navíc k dalším 4 přidal svou pomocnou ruku a na kontě tak má krásných 9 bodů. O bod více má ale Tomáš Šoustal, jenž je se 3 góly a sedmi asistencemi 6. nejlepším hráčem MAXA ligy v kanadském bodování. Nejdéle na ledě stráví Wilhelm Westlund, průměrně brání porubské brankáře 22 minut a 22 sekund na zápas. Šestým nejlepším brankářem v lize je s šesti odehranými zápasy a 93,29 % Ondřej Bláha, jeho kolega Daniel Dolejš je s 91,91 % pouze o 3 příčky níže.

Tento zápas slibuje být střetnutím dvou odlišných přístupů – zatímco Pardubice spoléhají na agresivní útok, Poruba staví na pevné obraně, jistém výkonu brankářů a hlavně disciplinovanosti. Kdo si odnese body z tohoto střetu?

Dnes v 18:00 | Muži
HC Dynamo Pardubice B