Do Brna jedeme všichni vyhrát, hlásí odhodlaně dvacetiletý Kurnik

René Chyla, 22.01.2017
Zažil druhý dvoubodový večer v této sezoně. Antonín Kurnik dvěma asistencemi přispěl v pátek na ledě Havířova k totální destrukci domácího výběru, který nakonec padl v boji s tabulkovým soupeřem z Poruby ostudně 1:8. „Absence některých havířovských hráčů byla znatelná, s nimi bychom to měli daleko těžší,“ ví porubský odchovanec.

STATISTIKY & FAKTA: ANTONÍN KURNIK #91
Věk: 20 let, narozen 17. září 1996 Výška: 177 cm Váha: 69 kg Post: útočník, hokejku drží nalevo Mateřský klub: HC RT TORAX Poruba Další kluby: SK Karviná (2014-2015) Úspěchy: 2. místo LJ (2016), 1. místo SILESIA BISSET CUP (2016), postup do ELSD (2013)

Juniorka ostravské Poruby měla před sebou v pátek první z těžkých oříšků z poslední čtvrtiny soutěže – Havířov, navíc na jeho ledě. Bahníkovi svěřenci nastoupili k mistrovskému utkání po téměř dvou týdnech, to však ale v konečném součtu nešlo na Porubských vůbec znát. „Příprava probíhala klasicky, ale věděli jsme, že bude po dvou týdnech mnohem těžší dostat se do zápasového tempa, než je to obvyklé. Naštěstí jsme to ale zvládli na výbornou,“ pochvaluje si porubský útočník.

Už samotný vstup do zápasu byl totiž jako z říše snů, jelikož RT TORAX dvakrát v krátkém sledu potrestal chyby havířovských obránců, a v páté minutě tak vedl ostravský celek na ledě tabulkového souseda již 2:0. „Vstup do utkání nám vyšel parádně, protože jsme dali dva rychlé góly. Snažili jsme se hlavně neinkasovat do konce třetiny, což se nakonec povedlo. Navíc jsme přidali gól do šatny, takže opravdu skvělý start,“ kvituje Antonín Kurnik. Porubští totiž z hole Jonáše Franze uštědřili deset vteřin před první pauzou Havířovským další tvrdý direkt, což zřejmě nadobro AZ zlomilo.

DANG HATTRICKEM SESTŘELIL NEMOHOUCÍ HAVÍŘOV, JUNIORKA VYKLEPALA AZ OSMI GÓLY »

„Věděli jsme ale, že ještě není hotovo, a tak jsme pokračovali ve stejném tempu i nadále,“ dodává. Porubští borci neponechali nic náhodě a díky dalším dvěma trefám vyhnali Iva Křehlíka z havířovské branky. Domácí sice záhy díky Dudkovi snížili, to ale bylo nakonec vše, na co se Janečkovo mužstvo zmohlo. Pak si už vzal slovo Antonín Kurnik, který nejprve naservíroval puk Michalu Dangovi a o čtyři minuty později dokázal parádně v oslabení najít i Tomáše Vilčka.

„Nejdříve jsem prohrál v obranném pásmu buly, puk se ale pouze nějak cloumal a jeden z jejich obránců tak pro něj musel dojet až ke kruhu, kde už jej skvěle napadal Tom. Tak jsem zkusil zariskovat a zamířil jsem směrem ke druhému obránci, který už mezitím dostal od svého spoluhráče puk na hokejku. Tam jsem mu jej vypíchl a najednou jsme se s Tomem ocitli v situaci dva na jednoho. Bek sice dal přede mě hokejku a já to měl na bekhend, ale lehkou žabičkou jsem mu jej poslal a Tomáš už krásně vymetl,“ líčí hlavní strůjce celé akce v početní nevýhodě.

Antonín Kurnik parádně nahrával na dva góly Poruby na ledě Havířova.

Poruba tak po dvou třetinách ve šlágru kola vedla na horkém havířovském ledě nečekaně vysoko 7:1 a dvouciferný výsledek visel ve vzduchu. „Věděli jsme, že už není třeba hnát se do útoku, tak jsme si chtěli spíše již jen ten výsledek pohlídat,“ vypráví dále. RT TORAX tak svého soka zostudil před vlastním publikem sedmibrankovým rozdílem, důležitým faktorem ale byla také absence některých havířovských opor. „Absence hokejistů hrajících WSM ligu byla dle mého názoru zásadní. Víme, že to jsou vynikající hráči a kdybychom hráli i proti nim, měli bychom to podstatně těžší,“ přiznává Antonín Kurnik.

Juniory čeká díky ohlášení Opavy ze soutěže znovu týden volna, po něm ale přichází na řadu vůbec nejočekávanější a nejsledovanější zápas východní skupiny, který může o celkovém umístění hodně napovědět. „Bude to rozhodující zápas sezony. Vyhrát se tam dá, což už máme vyzkoušené a budeme to také chtít zopakovat,“ burcuje kabinu před šlágrem na ledě lídra z Brna. „Hrají rychlý styl hokeje, plného nahazování a dobruslování kotoučů včetně nepříjemného napadání. Musíme si hlavně hlídat střední pásmo, ať se k nám nedostávají tak snadno. Hrajeme o prodloužení sezony, takže nic jiného než tři body nebereme a jedeme tam vyhrát,“ uzavírá.

Antonín Kurnik vyhlíží svou šanci.